Skocz do zawartości

Lot do USA spoza Schengen


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 2.09.2020 o 17:05, PannaMarianna napisał:

Jeśli ktoś jest zainteresowany tego typu podróżą to w niedzielę wlecialam do San Francisco po 15 dniach w Chorwacji, nie miałam problemu z udowodnieniem, że faktycznie przez minimum 14 ostatnich dni byłam poza Schengen, pokazałam bilet autobusowy z Polski - wystarczyło.

W USA dużo, dużo częściej zabierają na secondary, ale z reguły są to krótkie rozmowy. Ja akurat nie poszłam, ale widziałam jak co chwilę po kogoś przychodzili. Powiedziałam, że zostaje 4 miesiące, dostałam pieczatke na 6. 

 

Wie Pani może jak to jest z ESTA? Może zna Pani przypadki osób, które próbowały wlecieć w ten sposób posiadając tylko ważny wniosek ESTA? Na oficjalnej stronie jest napisane, że niby powinni wpuszczać, ale zawsze lepiej się upewnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 godzinę temu, mrkindly napisał:

Wie Pani może jak to jest z ESTA? Może zna Pani przypadki osób, które próbowały wlecieć w ten sposób posiadając tylko ważny wniosek ESTA? Na oficjalnej stronie jest napisane, że niby powinni wpuszczać, ale zawsze lepiej się upewnić. 

Tak, znam dziesiątki takich przypadków z grupy na fb "couples separated by travel bans". Nie ma z tym żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam, czy ktoś ostatnio leciał spoza Schengen do USA? Znalazłam połączenia z Zagrzebia w Chorwacji, ale wydaje mi się że 14dni w Zagrzebiu może być trochę nudno. Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś inne ciekawsze miasto w Chorwacji z którego po 14 dniach mogę się dostać do USA? AAA i jeszcze by było super, gdyby można było się tam dostać jakimś autobusem z Polski:) Dzięki wielkie za każde info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, kate33 said:

Witam, czy ktoś ostatnio leciał spoza Schengen do USA? Znalazłam połączenia z Zagrzebia w Chorwacji, ale wydaje mi się że 14dni w Zagrzebiu może być trochę nudno. Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś inne ciekawsze miasto w Chorwacji z którego po 14 dniach mogę się dostać do USA? AAA i jeszcze by było super, gdyby można było się tam dostać jakimś autobusem z Polski:) Dzięki wielkie za każde info!

O autobusach z Polski Ci nie powiem bo nie wiem... ale Chorwacja jest małym krajem i z/do Zagrzebia można jeździć przez 14 dni gdzie się chce i odwiedzać inne miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, kate33 said:

Witam, czy ktoś ostatnio leciał spoza Schengen do USA? Znalazłam połączenia z Zagrzebia w Chorwacji, ale wydaje mi się że 14dni w Zagrzebiu może być trochę nudno. Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś inne ciekawsze miasto w Chorwacji z którego po 14 dniach mogę się dostać do USA? AAA i jeszcze by było super, gdyby można było się tam dostać jakimś autobusem z Polski:) Dzięki wielkie za każde info!

Pamiętaj też, że połączenie, które planujesz użyć nie może być z transferem w Schengen (FRA, AMS, CDG, ZRH) czy UK (LHR). W zasadzie tylko Turkish Airlines i IST jest dozwolone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś pominąłem w wątku, ale na początku ktoś wspomniał, że lot przez Shengen "resetuje licznik" 14-dniowej kwarantanny. Nie widzę, by ostatnio były jakieś komunikaty o zmian dot Shengen, ale na rozkładach lotów są samoloty lecące z Chorwacji przez m.in Amsterdam. Jeśli z Amsterdamu trzeba mieć kwarantannę, to jaki byłby sens organizować stamtąd lot? Coś się zmieniło, czy pod pewnymi warunkami mogą ludzie latać?

Drugie pytanie, tak dla pewności, że dobrze rozumiem: mogę wlecieć jako visa wavier (chyba, że muszę udowadniać, że mam solidny powód)? A zastanawiałem się czy nie zrobić wizy turystycznej dla pewności w ubiegłym roku, mimo że zdjęli obowiązek... ale to chyba by i tak nic nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Morales1235 said:

Może coś pominąłem w wątku, ale na początku ktoś wspomniał, że lot przez Shengen "resetuje licznik" 14-dniowej kwarantanny. Nie widzę, by ostatnio były jakieś komunikaty o zmian dot Shengen, ale na rozkładach lotów są samoloty lecące z Chorwacji przez m.in Amsterdam. Jeśli z Amsterdamu trzeba mieć kwarantannę, to jaki byłby sens organizować stamtąd lot? Coś się zmieniło, czy pod pewnymi warunkami mogą ludzie latać?

Obywatele USA i posiadacze zielonej karty moga latac bez kwarantanny i ban ich nie dotyczy. Na tym przykladzie, obywatele moga sobie latac z Amsterdamu. :)

 

9 minutes ago, Morales1235 said:



Drugie pytanie, tak dla pewności, że dobrze rozumiem: mogę wlecieć jako visa wavier (chyba, że muszę udowadniać, że mam solidny powód)? A zastanawiałem się czy nie zrobić wizy turystycznej dla pewności w ubiegłym roku, mimo że zdjęli obowiązek... ale to chyba by i tak nic nie zmieniło.

Wiza turystyczna czy VWP - nie ma znaczenie, te dwie kategorie sa objete banem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mcpear napisał:

Pamiętaj też, że połączenie, które planujesz użyć nie może być z transferem w Schengen (FRA, AMS, CDG, ZRH) czy UK (LHR). W zasadzie tylko Turkish Airlines i IST jest dozwolone

Ok dzięki!! Tak Turkish Airlines chyba  jest najlepszą opcją. Sprawdziłam też, że z Zagrzebia do NY można poleciec  Air Serbia ( z przesiadka w Belgradzie) tylko nie jestem pewna jak jest z tymi przesiadkami w Serbii, czy trzeba jakieś testy COVID czy nie :( Jeszcze znalazłam Qatar Airways też leci z Zagrzebia z przesiadką w Doha (Katar)  na JFK tylko też nie wiem jak z tą przesiadką w Doha itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...