Skocz do zawartości

Lot do USA spoza Schengen


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, georg700 said:

Z drugiej strony na czym polega weryfikacja?

Zależy ona od uporu i chęci urzędnika CBP na granicy.

Może:
- nie zapytać się gdzie pracujesz i wpuści Ciebie bez pytania
- zapytać, wysłuchać odpowiedzi, uznać za wiarygodną i wpuścić Ciebie
- zapytać, wysłuchać odpowiedzi, uznać za niewiarygodną albo wymagjącą dodatkowej weryfikacji i wyśle Ciebie na "secondary" (a tam znowu mogą być leniwi i przepuścić Ciebie od razu, albo być drobiazgowi i przeszukać Tobie laptop, telefon, przeczytać wszystkie SMS, maile i dopiero potem podjąć decyzję)

Nie zostaniesz wpuszczony jak podejmą podejrzenie, którego nie będziesz umiał "obalić" że planujesz zostać nielegalnie dłużej i / lub podjąć pracę albo jeśli znajdą jakieś dowody (w postaci maili, SMS, narzędzi w bagażu), że rzeczywiście szuasz pracy w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
15 minutes ago, mcpear said:

Zależy ona od uporu i chęci urzędnika CBP na granicy.

Może:
- nie zapytać się gdzie pracujesz i wpuści Ciebie bez pytania
- zapytać, wysłuchać odpowiedzi, uznać za wiarygodną i wpuścić Ciebie
- zapytać, wysłuchać odpowiedzi, uznać za niewiarygodną albo wymagjącą dodatkowej weryfikacji i wyśle Ciebie na "secondary" (a tam znowu mogą być leniwi i przepuścić Ciebie od razu, albo być drobiazgowi i przeszukać Tobie laptop, telefon, przeczytać wszystkie SMS, maile i dopiero potem podjąć decyzję)

Nie zostaniesz wpuszczony jak podejmą podejrzenie, którego nie będziesz umiał "obalić" że planujesz zostać nielegalnie dłużej i / lub podjąć pracę albo jeśli znajdą jakieś dowody (w postaci maili, SMS, narzędzi w bagażu), że rzeczywiście szuasz pracy w USA

Dzięki, jest to wyczerpująca odpowiedź i chyba nie ma się o co martwić z dobrą historią wizową i powrotem zawsze na czas :) Zadbam o najbardziej turystyczny outfit zakładając hawajską koszulę - Lecę do Portoryko. Btw, lecę przez Nowy Jork prawdopodobnie - czy jest wtedy podwójna kontrola, czy może Portoryko, mimo że jest zewnętrzym terytorium US, traktowane jest jako Stan i już tam mnie nie będą męczyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, georg700 said:

Zadbam o najbardziej turystyczny outfit zakładając hawajską koszulę

Ja się kiedyś zastanawiałem czy i gdzie jest granica jeśli chodzi o ocenę przez oficera CBP czy gość jest wystarczająco dziany że nie ma go o co podejrzewać. Zakładam, że gdy np. do USA przylatuje córeńka jakiegoś rosyjskiego oligarchy, albo książe z Monako, to z punktu widzenia CBP raczej nie po to żeby zap****ć na nielegalu. Co więcej, oboje mają raczej tyle kasy, że nie pracują bo nie muszą, więc na pytanie o zatrudnienie zgodnie z prawdą odpowiedzieliby że nie pracują. Jak w ogóle wtedy taka rozmowa przebiega?

Ciekawe czy oficer CBP widzi jaką klasą przyleciał delikwent i czy np. tych co przylecieli biznesem albo pierwszą to w ogóle sie nie czepiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, georg700 said:

 Lecę do Portoryko. Btw, lecę przez Nowy Jork prawdopodobnie - czy jest wtedy podwójna kontrola, czy może Portoryko, mimo że jest zewnętrzym terytorium US, traktowane jest jako Stan i już tam mnie nie będą męczyć?

W San Juan nie ma zadnej kontroli. Wysiadasz normalnie jak w innym stanie.  

Natomiast tak jak @mcpear wspomniał, dalej jest ban na podróże z Schengen.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, mcpear said:

- zapytać, wysłuchać odpowiedzi, uznać za niewiarygodną albo wymagjącą dodatkowej weryfikacji i wyśle Ciebie na "secondary" (a tam znowu mogą być leniwi i przepuścić Ciebie od razu, albo być drobiazgowi i przeszukać Tobie laptop, telefon, przeczytać wszystkie SMS, maile i dopiero potem podjąć decyzję)

Nie zostaniesz wpuszczony jak podejmą podejrzenie, którego nie będziesz umiał "obalić" że planujesz zostać nielegalnie dłużej i / lub podjąć pracę albo jeśli znajdą jakieś dowody (w postaci maili, SMS, narzędzi w bagażu), że rzeczywiście szuasz pracy w USA

To nawet chcą zaglądać do maili i SMS? :o to mnie zdziwiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, mcpear said:

Jeśli tak to jedyne Spotkanie z CBP masz w NYC. Ale obowiązuje Ciebie 14 dniowy Schengen Ban. Czyli przed przylotem do USA musisz spędzieć 14 dni poza Schengen

Tak tak, jeśli nie zniosą do końca sierpnia tego, zrobię sobie 2 tygodniowe wakacje w Kolumbii przed wlotem do PR. Wtedy bym leciał przez NYC. Natomiast jest opcja bezpośredniego lotu do PR z Madrytu - tak zrobię jeśli zniosą bana.

11 hours ago, agatenka said:

W San Juan nie ma zadnej kontroli. Wysiadasz normalnie jak w innym stanie. 

Tzn wiem, że nie ma kontroli dla posiadaczy amerykańskiego paszportu, ale czy tak też jest dla "zagranicznych"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, georg700 said:

Tzn wiem, że nie ma kontroli dla posiadaczy amerykańskiego paszportu, ale czy tak też jest dla "zagranicznych"?

Jeżeli lecisz ze stanów, lądujesz jako domestic. Nie ważne czy z amerykańskim paszportem czy nie, nie przechodzisz przez żadne bramki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...