Skocz do zawartości

Lot do USA spoza Schengen


Rekomendowane odpowiedzi

On 8/15/2021 at 8:57 AM, Roelka v.2 said:

Skad znajomy ma takie informacje? Obecnie caly czas obowiazuje ban i approval letter (cokolwiek to jest) tego nie zmieni. Chyba, ze znajomy mial na mysli jakies szczegolne przypadki/wyjatki.

Tu chodzi chyba o wyjatkowe przypadki. Gdzies czytalam ostatnio o kobiecie, ktora musiala zabrac syna na kontrole po leczeniu genetycznym SM do USA i ambasada wydala zezwolenie na lot z PL bez kwarantanny. Ale to specjalne przypadki, a nie jesli ktos chce leciec na turystycznej pozwiedzac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 120
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czy kto z Was leciał już z 14dniową kwarantanną w jakimś państwie poza Shangen? Czy są później jakieś problemy na granicy? Więcej jakiś pytań? Chcę lecieć z Turcji, ale mama wrażenie, że tylko Meksyk z Dominikaną ą jakoś bardziej "rozsławione". I właśnie odnośnie tej kwarantanny czy to jest ta, że trzeba ie zatrzymać w jakimś specjalnym miejscu do tego przeznaczonym, czy wystarczy tam po prostu być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/25/2021 at 1:27 PM, roxey90 said:

Czy kto z Was leciał już z 14dniową kwarantanną w jakimś państwie poza Shangen? Czy są później jakieś problemy na granicy? Więcej jakiś pytań? Chcę lecieć z Turcji, ale mama wrażenie, że tylko Meksyk z Dominikaną ą jakoś bardziej "rozsławione". I właśnie odnośnie tej kwarantanny czy to jest ta, że trzeba ie zatrzymać w jakimś specjalnym miejscu do tego przeznaczonym, czy wystarczy tam po prostu być?

Hej,

Ja jestem w USA. Przylecialam tutaj 2 miesiace temu 'koczujac' 14 dni w Chorwacji (Zagrzeb).

Lot z Turkish Airlines przez Istambul, zeby nie robic tranzytu w strefie Schengen. Jezeli chodzi o sam przylot (Miami), bardzo malo pytan, powod - wakacje, kiedy ostatni raz bylam w USA i kiedy wracam. Nawet nie kazali pokazywac testu na Covid. Moze akurat mi sie udalo aczkolwiek mam wrazenie ze bardziej wymagajacych informacji musialam udzielac w Turcji :)

Lecialam przez ten kraj pierwszy raz, i bardzo bylam zdziwiona wzmozona kontrola przed gatem... 

Jezeli ktos sie decyduje leciec z Chorwacji, sugeruje zapytac urzednika po przylocie/przyjezdzie o pieczatke z dniem wjazdu/przylotu. Nie trzeba sie potem stresowac zeby komukolwiek cos udowadniac w USA czy Turcji. Bez problemu wbijaja, nie trzeba nawer powodu podawac. 

PS. jezeli ktos leci z Turkish Airlines polecam zaopatrzyc sie w male wina w strefie bezclowej gdyz TK ze wzgledu na korone(budzet), zrezygnowalo z podawania napojow wyskokowych ;D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Patrycia napisał:

Hej,

Ja jestem w USA. Przylecialam tutaj 2 miesiace temu 'koczujac' 14 dni w Chorwacji (Zagrzeb).

Lot z Turkish Airlines przez Istambul, zeby nie robic tranzytu w strefie Schengen. Jezeli chodzi o sam przylot (Miami), bardzo malo pytan, powod - wakacje, kiedy ostatni raz bylam w USA i kiedy wracam. Nawet nie kazali pokazywac testu na Covid. Moze akurat mi sie udalo aczkolwiek mam wrazenie ze bardziej wymagajacych informacji musialam udzielac w Turcji :)

Lecialam przez ten kraj pierwszy raz, i bardzo bylam zdziwiona wzmozona kontrola przed gatem... 

Jezeli ktos sie decyduje leciec z Chorwacji, sugeruje zapytac urzednika po przylocie/przyjezdzie o pieczatke z dniem wjazdu/przylotu. Nie trzeba sie potem stresowac zeby komukolwiek cos udowadniac w USA czy Turcji. Bez problemu wbijaja, nie trzeba nawer powodu podawac. 

PS. jezeli ktos leci z Turkish Airlines polecam zaopatrzyc sie w male wina w strefie bezclowej gdyz TK ze wzgledu na korone(budzet), zrezygnowalo z podawania napojow wyskokowych ;D 

 

 

Dzięki za odpowiedz! <3 Właśnie czytałam, że w Turcji jet jakiś większy przemiał ludzi którzy mogą lecieć do USA. Ale większe problemy mają chyba obywatele Chin, Indii... o strefa Schangen nic nie widziałam. Dlatego już zgłupiałam bo nawet gdzie info, że na tej całej kwarantannie trzeba zostać w jakimś specjalnym hostelu do tego przeznaczonym... naprawdę te wszystkie informacje "gdzieś coś" przeczytam i głupieje. ja mam plan sobie posiedzieć w Turcji na wakacjach, a później Stany. Mam nadzieję, że się wszystko uda. Hahaha i dzięki za ten PS. :D warto wiedzieć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, roxey90 said:

Dzięki za odpowiedz! <3 Właśnie czytałam, że w Turcji jet jakiś większy przemiał ludzi którzy mogą lecieć do USA. Ale większe problemy mają chyba obywatele Chin, Indii... o strefa Schangen nic nie widziałam. Dlatego już zgłupiałam bo nawet gdzie info, że na tej całej kwarantannie trzeba zostać w jakimś specjalnym hostelu do tego przeznaczonym... naprawdę te wszystkie informacje "gdzieś coś" przeczytam i głupieje. ja mam plan sobie posiedzieć w Turcji na wakacjach, a później Stany. Mam nadzieję, że się wszystko uda. Hahaha i dzięki za ten PS. :D warto wiedzieć!

Wiem jak to jest kiedy czlowiek wchodzi na rozne zrodla/fora/informacje i kazdy twierdzi cos innego, duzo ludzi straszy co moze sie wydarzyc a w sumie sa to tylko teorie. Nie uwazam ze zawsze wszystko pojdzie gladko, i oczywiscie trzeba brac wszytkie opcje pod uwage. Ale jezeli sie trzymamy oficjalnych informacji, nie powinno byc problemu.

Dlatego wazne jest zeby ludzie ktorzy wlecieli do Stanow, dzielili sie swoimi doswiadczeniami ;) 

Jezeli wlecisz do Turcji i spedzisz tam 2 tygodnie, nie bedziesz miala problemu z udowodnieniem pobytu. Moja kolezanka pochodzi z Tunezji, wczoraj wleciala do Los Angeles. Rowniez leciala z Turcji i na wizie turystycznej na wakacje.

Nie mam wiecej info oprocz tego ze nie robili zadnych problemow a przeciez nie wpuszczaja z uwagi na obywatelstwo tylko kraj przylotu, wiec na pewno Ci sie uda :)

Powodzenia :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.reuters.com/world/eu-countries-drop-us-safe-travel-list-2021-08-30/?utm_campaign=trueAnthem%3A+Trending+Content&utm_medium=trueAnthem&utm_source=facebook

 

Lece za miesiac chicago-wawa-chicago... teraz sie stresuje co znowu wymysla. :/ Szczepienia mam wiec mam nadzieje uniknac kwarantanny. Eh  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to czytałem. De facto obywatelom EU nie mogą zabronić przyjeżdżać do EU. Polska honoruje szczepienia wykonane w USA i zwalnia na dzisiaj z kwarantanny na ich podstawie - podkreśla się że nadal kraje członkowskie będą miały swobodę w kształtowaniu szczegółów restrykcyjnych. Myślę, że bardzo istotne będzie w planowaniu podróży do Polski stosowanie bezpośrednich połączeń aby nie natknąć się na restrykcję w kraju przesiadkowym. Dla Polski i LOTu może to być "opportunity window". Na poziomie EU mogą jednak wrócić do sytuacji z pierwszej polowy 2021 roku, kiedy to obywatele USA mieli bana na podróże do EU (analogicznego do obywateli EU na podróże do USA nota bene wciąż obowiązującego). Ja mam mikronadzieję na podróż do Europy w listopadzie.

Marzę o jakimś takim upiornym, dołującym, bezsennym, bolesnym i wku***wiającym .... jet lagu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe jest ze kazdy kraj moze sam zadecydowac czy wpuszczac Amerykanow czy nie. Poludniowe kraje UE pierwsze sie otworzyly i pewno beda ostatnie do banu dla USA... W koncu ten turystyczy dolar jest dla nich wazny. Nadal sadze ze moj urlop na Sicilii odbedzie sie w pazdzierniku jak planuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem ze z PL paszportem do Holandii (zakladajac ze Holandia nie zbanuje polakow) mnie wpuszcza, nawet jezeli amerykanow wpuszczac nie beda ? 

W sumie to pewnie sprawdzac bedzie Delta przed wylotem do AMS wiec hgw....

No comment, przy ilosci dostepnych szczepionek problem mogl juz dawno byc z bani....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, katlia said:

Kluczowe jest ze kazdy kraj moze sam zadecydowac czy wpuszczac Amerykanow czy nie. Poludniowe kraje UE pierwsze sie otworzyly i pewno beda ostatnie do banu dla USA... W koncu ten turystyczy dolar jest dla nich wazny. Nadal sadze ze moj urlop na Sicilii odbedzie sie w pazdzierniku jak planuje.

Tak jest dopóki UE nie zaostrzy przepisów na poziomie całej UE. Poprzedni ban nie był decyzją krajów - był generalnie decyzją UE. Ten komunikat, który przewinął się przez kilka portali sugeruje, że UE może zdecydować "globalnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...