Skocz do zawartości

Lot do USA spoza Schengen


Rekomendowane odpowiedzi

28 minutes ago, kzielu said:

Ale rozumiem ze z PL paszportem do Holandii (zakladajac ze Holandia nie zbanuje polakow) mnie wpuszcza, nawet jezeli amerykanow wpuszczac nie beda ? 

W sumie to pewnie sprawdzac bedzie Delta przed wylotem do AMS wiec hgw....

No comment, przy ilosci dostepnych szczepionek problem mogl juz dawno byc z bani....

Tak. Jak lecisz na paszport PL to nie są w stanie cię nie wpuścić. Moga ci tylko życie utrudnić jeśli np Holandia wymagać będzie testu jakiegoś specyficznego jak Hawaje np, który kosztuje 250 papierów i musi być wykonany 48h przed wleceniem na teren Holandii. Problem może się jedynie pojawić tylko u tych co na paszport USA będą lecieć i nie mają żadnego dokumentu potwierdzającego obywatelstwo UE (fora inne piszą że w czasie banu nawet pokazując przeterminowane paszporty UE można było do UE wlatywać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
10 minutes ago, mcpear said:

Tak jest dopóki UE nie zaostrzy przepisów na poziomie całej UE. Poprzedni ban nie był decyzją krajów - był generalnie decyzją UE. Ten komunikat, który przewinął się przez kilka portali sugeruje, że UE może zdecydować "globalnie".

True. I to moze sie stac bo many tyle idiotow/trumper'ow/anti-vaxxer'ow w tym kraju. Mozna by to tlumaczyc glupota amerykanska, ale jak tu czytalismy niestety niektorzy  Polacy tez nie grzesza intelligencja pod tym wzgledem :-[

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, kzielu said:

Ale rozumiem ze z PL paszportem do Holandii (zakladajac ze Holandia nie zbanuje polakow) mnie wpuszcza, nawet jezeli amerykanow wpuszczac nie beda ? 

W sumie to pewnie sprawdzac bedzie Delta przed wylotem do AMS wiec hgw....

No comment, przy ilosci dostepnych szczepionek problem mogl juz dawno byc z bani....

Kiedy lecisz? Ja lecialam przez AMS do WAW 2 miesiace temu, nie wymagali ani testu ani szczepienia przy tranzycie. Nie wiem jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
51 minutes ago, Roelka v.2 said:

Odprawa w Chicago szybka i bezproblemowa. Samolot tak na okolo pelny w 80%. Zaskoczylo mnie ze nie sprawdzali szczepionek w Chicago tylko dopiero w Warszawie. 

Pewnie dlatego, ze bycie zaszczepiony noe jest warunkiem koniecznym, żeby być wpuszczonym do Polski. Dopiero na miejscu niezaszczepieni są kierowani na kwarantannę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drodzy, 

kupilismy juz bilety na lot do USA, jesteśmy w pelni zaszczepieni, mloda ma 9 lat i doszly nas słuchy, ze moga jej nie wpuścić  bo jest niezaszczepiona?? WTF? Ja rozumuem, ze w Europie jest inaczej, ale u nas wyglada to tak, ze dziecko z zaszczepionymi rodzicami liczy sie do puli. Komus gdzies wpadlo w oko jakies info? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...