Skocz do zawartości

Lot do Polski w Sierpniu


violetowa

Rekomendowane odpowiedzi

Troche jestem zakrecona cala ta sytuacja z Covid19. Czy ktos moglby mi podpowiedziec jak wyglada na dzien dzisiejszy sytuacja przyjazdu do Polski z USA?

Mieszkam na stale w Stanach i mam podwoje obywatelstwo, czy w zwiazku z tym moge poleciec do Polski teraz(rodzinna nagla sytuacja) ?  np. jest lot z Newark do Frankfurtu i Warszawy i potem normalnie bez kwarantanny wrocic do Stanow? Z jednej strony slysze ze obywateli USA nie wpuszczaja do EU ale sa wyjatki jak nagle sprawy rodzinne ( jakis dowod na ta wyjatkowa sytuacje musze miec?)  Oraz czy to ze mam dwa paszporty cos mi pomoze/utrudni? Tak sobie mysle, ze jakos doleciec pewnie bym doleciala, ale jak wroce w terminie? Dodatkowo cos kiedys uslyszalam od  immigration officer w usa, ze jak mam amerykanski paszport to musze sie tylko amerykanskim poslugiwac nawet jak posiadam inny bo inaczej to jakies wykroczenie. Juz sama nie wiem co o tym wszystkim myslec. Poradzcie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Dla pewnosci niech inni forumowicze tez sie wypowiedza. ;)

Dokładnie tak jest. Polskiego obywatela nie mogą nie wpuścić do Polski, a amerykańskiego nie mogą nie wpuścić do USA. W kontaktach z urzędnikami amerykańskimi posługiwać się należy paszportem amerykańskim, a w kontaktach z polskimi - paszportem polskim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PL byla kwarantanna - przynajmniej wczesniej i to taka na serio bo czlowieka ode mnie z pracy po powrocie z US codziennie odwiedzala policja w domu zeby sprawdzic czy sie gdzies nie szweda. W US kwarantanna to czysta fikcja, jak wiele innych rzeczy zreszta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...