Skocz do zawartości

List do USA


Jerzy Kwiat

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Właśnie założyłem konto na forum, i chcę się o pewną rzecz zapytać. Chcę na święta wysłać kartkę świąteczną do San Fransisco w USA. Do tej pory miałem plan, jak to zrobić najlepiej, list lotniczy (priorytet) zwykły. Jednak obecnie poczta zmieniła cennik, i są same priorytety. Wysłałem dwa takie listy, jeden do niemiec, drugi do włoch, oba doszły po trzech tygodniach, więc do USA pewnie jest jeszcze gorzej. W sezonie zimowym jest ponoć tragedia nawet przy przesyłka lotniczych, a obecne "priorytety" pewnie by doszły po świętach...
Dlatego chce się zapytać, czy ktoś mi coś w tym temacie doradzi? Bo jestem skołowany, i nie wiem co robić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 minutę temu, kzielu napisał:

Czym szybciej tym lepiej, jezeli to ze dojdzie za wczesnie nie jest problemem...

Myślę, że to nie będzie problem, najwyżej jak ma dojść bardzo za wcześnie, z tyłu napiszę, by nie otwierać przed świętami c:
Czyli jak pojawią się kartki świąteczne to wyślę jak najszybciej. Bo obecnie nie mam nawet czego wysłać haha. Mam nadzieje, że nie długo je będę mógł zakupić. Dziękuje za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cee napisał:

Poczta polska ma 9 dni na dostarczenie listu na teren USA i z tego się wywiązuje,  łącznie z aktualizacja statusu. Poczta amerykańska nie rejestruje drogi przesyłki na swoim terenie, ale zazwyczaj w ciagu 3 tyg zawsze dochodzą. 

A z ciekawości, tak kiedyś wyglądał priorytet, za który się dodatkowo płaciło, czy teraz się tak zrobiło?
Co do śledzenia, to wiem, ale ja wysyłam zwykłą kartkę najzwyklejszym listem (Bo po co wysyłać zwykłą kartkę poleconym, który i tak nie ma śledzenia w USA a jest dwa razy droższy?)
W sumie to mnie trochę pocieszyłeś. W takim razie będę czekał na kartki świąteczne, i wyślę do USA, wydaje mi się, że może nawet na Mikołajki dojdzie, szczególnie, że spodziewam się w późniejszym czasie pewnych opóźnień, tak samo jak to było w tamtych latach. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cee napisał:

Nie wiem czy wyślesz normalnie list do USA :rolleyes: Chyba został tylko priorytet, ale to jest może z 5zl różnicy a masz pewność że dojdzie. 

Nie zrozumiałeś mnie. Obecnie są same priorytety, wszędzie. I jestem ciekawy, czy kiedyś (jak był podział), to ekonomiczne dochodziły tak samo, jak teraz priorytety, czy było inaczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...