Skocz do zawartości

List do USA


Jerzy Kwiat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Od jakiegoś czasu (rok albo i dłużej) na zagranicę są tylko priorytety. Kiedyś inna cena była na Europę, a inna na resztę świata. Teraz wszystko w jednym worku.

W zeszłym roku wszystkie moje kartki wysłane do USA dotarły po nowym roku, także nie priorytetowo im się nie spieszyło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joanna30 napisał:

Od jakiegoś czasu (rok albo i dłużej) na zagranicę są tylko priorytety. Kiedyś inna cena była na Europę, a inna na resztę świata. Teraz wszystko w jednym worku.

W zeszłym roku wszystkie moje kartki wysłane do USA dotarły po nowym roku, także nie priorytetowo im się nie spieszyło ;)

A kiedy je wysłałaś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2020 o 06:09, Jerzy Kwiat napisał:

A do USA wysyłam do San Fransisco

 

Cos Ty sie tak naparl na te wysylke.  Chcesz miec punktualnie to wyslij MMSa, jesli dobrze obliczysz roznice czasu trafi akurat na wigilijna kolacje.

Coz za problem, troche wczesniej czy nieco pozniej? A moze jakis "beneficik sie marzy? Na nic nie licz, zakaz podrozowania i bezpieczny dystans/* uniemozliwiaja poki co jakiekolwiek wynagrodzenie w naturze.

 

/* bezpieczny dystans= odleglosc > od dlugosci.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jackie napisał:

Nie wiem jak gdzie indziej, ale u mnie jak list z Polski jest oznaczony jako "priorytet" to zawsze mam ochotę ukatrupić nadawcę bo muszę po list na pocztę iść, w skrzynce nie zostawią.

Naprawdę? Sam priorytet? A nie jest to przypadkiem wtedy polecony+priorytet? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, haneczka019 said:

Naprawdę? Sam priorytet? A nie jest to przypadkiem wtedy polecony+priorytet? 

 

Wszystko co jest inne niż zwykły list jest najwyraźniej odbierane przez moją pocztę jako list "niezwykły" ;) Już parę razy musiałam na pocztę biegać po kartki z życzeniami itp. (oczywiście w kopertach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jackie napisał:

 

Wszystko co jest inne niż zwykły list jest najwyraźniej odbierane przez moją pocztę jako list "niezwykły" ;) Już parę razy musiałam na pocztę biegać po kartki z życzeniami itp. (oczywiście w kopertach)

Na prawdę? Masakra! Ja często korzystałem z priorytetów w kraju, bo zwykłe idą dla mnie trochę za długo (choć jak mi nie zależy biorę zwykły), i zawsze list priorytetowy był zostawiany w skrzynce. Nawet jak wysyłałem dwie pocztówki do znajomego w kopercie, u którego poczta działa tragicznie, list priorytetowy zawsze był w skrzynce. A jak ci listonosz oznaczał na awizo? Jako przesyłka, niemieszcząca się do skrzynki, czy jako polecona? W tym wypadku mógłbyś im przekazać parę informacji. Choć ciężko mi w to uwierzyć, ponieważ listonoszowi wygodniej wrzucić do skrzynki, niżeli dać awizo. 

 

7 godzin temu, haneczka019 napisał:

Naprawdę? Sam priorytet? A nie jest to przypadkiem wtedy polecony+priorytet? 

Od kwietnia tego roku w związku z pandemią nawet polecone bez potwierdzenia odbioru wrzucają do skrzynki (chyba, że jest za duża, ale ja mam ogromną skrzynkę, i nawet książką którą poczta zakwalifikowała jako L weszła). Więc u niego poczta działa gorzej niż tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jackie napisał:

Nie wiem jak gdzie indziej, ale u mnie jak list z Polski jest oznaczony jako "priorytet" to zawsze mam ochotę ukatrupić nadawcę bo muszę po list na pocztę iść, w skrzynce nie zostawią.

Problem polega na tym, że od roku albo i dłużej nie ma innej opcji wysyłki na świat niż priorytet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...