Skocz do zawartości

Praca Fizjoterapeuta w USA po ukończeniu kształcenia w Polsce


B.ziol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W tym roku kończę studia mgr z zakresu fizjoterapii, od kilku lat interesuje się wyjazdem na stałe do Stanów do pracy w tej profesji, wiem że trzeba nostryfikować dyplom i zdawać tam egzamin. Moim głównym pytaniem jest jak wygląda praca fizjo w stanach, bo w teorii wiadomo jak jest, a praktyką się różni, czy zarobki faktycznie są takie duże jak w niektórych ofertach. Z góry dziękuję za pomoc 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Roelka v.2 said:

Mam watpliwosci czy fizjoterapeuta bedzie kwalifikowac sie na wize pracowniczą.

Tu akurat nie masz racji, są nawet w specjalnej kategorii która znakomicie skraca okres czekania na wizę, ale diabeł tkwi w szczegółach. OP pisze że nawet jeszcze studiów nie skończył, więc może nie być łatwo.

Praca jest dobrze płatna, trzeba tylko znaleźć kogoś komu się będzie chciało bawić w sponsorowanie i jak zwykle z tym jest największy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Jackie said:

Tu akurat nie masz racji, są nawet w specjalnej kategorii która znakomicie skraca okres czekania na wizę, ale diabeł tkwi w szczegółach. OP pisze że nawet jeszcze studiów nie skończył, więc może nie być łatwo.

Praca jest dobrze płatna, trzeba tylko znaleźć kogoś komu się będzie chciało bawić w sponsorowanie i jak zwykle z tym jest największy problem.

Wlasnie mialam na mysli ze fizjoterapeutow jest duzo w Stanach i pracodawcom pewnie nie chciałoby sie bawic w sponsorowanie. Ale nie wiedzialam ze maja swoja kategorię  :p. Co pewnie nie zmienia faktu ze imigracja w ten sposob bylaby baaardzo trudna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.12.2020 o 15:24, Jackie napisał:

Tu akurat nie masz racji, są nawet w specjalnej kategorii która znakomicie skraca okres czekania na wizę, ale diabeł tkwi w szczegółach. OP pisze że nawet jeszcze studiów nie skończył, więc może nie być łatwo.

Praca jest dobrze płatna, trzeba tylko znaleźć kogoś komu się będzie chciało bawić w sponsorowanie i jak zwykle z tym jest największy problem.

Nie skończyłem jeśli chodzi o Mgr, licencjat mam ukończony i już w zawodzie pracuję. Również słyszałem ten temat, że Fizjo mają w jakiś sposób ułatwiony ten proces uzyskiwania zielonej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Xarthisius napisał:

No wlasnie nie jest ich jak mrowkow, skoro fizjoterapeuta jest jednym z dwoch zawodow (obok registered nurse), ktore sa na Schedule A.

Lektura do poczytania: https://www.uscis.gov/policy-manual/volume-6-part-e-chapter-7

Są jakieś dane ilu tych speców dostało GC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, andyopole said:

Są jakieś dane ilu tych speców dostało GC?

Bede mial czas to poszukam, ale nie widzialem az tak szczegolowego rozbicia na podkategorie.

Update: Znalazlem. Kategoria EX1-3 (new arrival), EX6-8 (adjustment). Jest normalnie w yearbooku. A wiec w ciagu ostatnich 5 lat zdazylo sie paru takich, ale bylo ich na tyle malo, ze "Data withheld to limit disclosure." :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...