Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nic nie rozmawialiśmy o tym poza pytaniem "prowadzicie taki biznes tak?" i powiedziałem, że tak i tyle. Wszystkie rzeczy, które opisałem to były pojedyncze pytania, a nie rozmowy na ten temat. Opisałem praktycznie całą rozmowę - trwała ona ze 3 minuty, może 5? Z czego jeszcze coś tam wpisywał w komputerze.

Bardzo dziękuję i jeszcze raz gratuluję. Jaki kierunek wybraliście i kiedy planujecie lecieć?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ewsco napisał:


Bardzo dziękuję i jeszcze raz gratuluję. Jaki kierunek wybraliście i kiedy planujecie lecieć?

 

Dzięki :)

Układamy obecnie wszystkie nasze sprawy tutaj, myślimy o różnych opcjach tam. Możliwe, że będzie tak, że na wakacje tylko na 2 tyg polecimy i wrócimy jeszcze do PL na jakiś czas. Ale rozważamy też opcję, żeby polecieć odrazu na dłużej. Wszystko zależy od wielu spraw. Myślimy o Portland ew coś cieplejszego :P

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moze wiecie jak czesto te zaproszenia sa wysylane? czy jest jakas regula? 

wydaje mi sie, ze gdzies wyczytalam ze zawsze na poczatku miesiaca cos wychodzi, czy dobrze rozumuje, ze to by bylo tyle na kweicien, a pozostale dopiero na maj ewentualnie? 

i czy to teraz raczej ida wg tego kiedy wyslany byl ds? 

 

Edytowane przez Justyna234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Justyna234 said:

czy moze wiecie jak czesto te zaproszenia sa wysylane? czy jest jakas regula? 

wydaje mi sie, ze gdzies wyczytalam ze zawsze na poczatku miesiaca cos wychodzi, czy dobrze rozumuje, ze to by bylo tyle na kweicien, a pozostale dopiero na maj ewentualnie? 

i czy to teraz raczej ida wg tego kiedy wyslany byl ds? 

  1. Normalnie raz w miesiacu, ale ostatnimy czasy zdarza im sie "dopychac" miesiac biezacy, np. w pod koniec stycznia najpierw wyslali zaproszenia na marzec, a potem doslali troche zaproszen na luty.
  2. Zawsze po opublikowaniu nowego biuletynu wizowego. Moze byc nastepnego dnia, moze byc tak jak w tym miesiacu i 2 tygodnie pozniej.
  3. W teorii kolejnosc jest ustalona na podstawie daty zatwierdzenia dokumentow (mozna sie spotkac z takim akronimem DQ == Documentarily Qualified). Ona nie koniecznie koreluje sie z data wyslania, z roznych powodow i nie da sie jej w zaden sposob sprawdzic. W jakiej kolejnosci KCC teraz przerabia DS-260? Nie wiem.

Update: Dla przykladu braku korelacji z data wyslania, niektorzy sie chwala kiedy wysylaja i tak:

  1. EU20xx, data wyslania DS 10 listopada, zaproszona na 14 kwietnia
  2. EU23xx, data wyslania pazdziernik, zaproszona na 13 kwietnia
  3. EU25xx, data wyslania 18 lipca, ds odblokowany z poprawkami pod koniec pazdziernika, zaproszona na 20 kwietnia
Edytowane przez Xarthisius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...