Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

7 minutes ago, andyopole said:

Można powiedzieć że niemal sąsiadka! Gratulacje.

Wszyscy wyjezdzaja do jakis Chicagow, New Yorkow, czy innych Seattlow... A do Tennessee nikt nie przyjezdza. :D Doznalam pare dni temu szoku jak uslyszalam w sklepie kobiete rozmawiajaca przez telefon po polsku... Ale chyba na tym forum jej nie ma lol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Wszyscy wyjezdzaja do jakis Chicagow, New Yorkow, czy innych Seattlow... A do Tennessee nikt nie przyjezdza. :D Doznalam pare dni temu szoku jak uslyszalam w sklepie kobiete rozmawiajaca przez telefon po polsku... Ale chyba na tym forum jej nie ma lol.

Nie każdemu smakuja jerky z wiewiórek. ...   :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, andyopole said:

Nie każdemu smakuja jerky z wiewiórek. ...   :D

Oj, nie mow mi nawet o wiewiorkach. Mam ich cala rodzine na podworku. Dotychczas mielismy pokojowe relacje, ale pare dni temu jedna z wiewiorek wykopala mi roslinke z doniczki. Tylko po to zeby w tej doniczce sobie posiedziec... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, d_3_5 napisał:

Od kiedy matura jest wymagana? Nie miałaś świadectwa maturalnego w momencie rozmowy czy w ogóle nie pisałaś matury?

Nie miałam świadectwa w trakcie rozmowy. Szczerze mówiąc też się zdziwiłam jak mnie Pani o nie poprosiła ale Pan konsul miał już chyba w systemie że studiuję więc potwierdził sobie tylko mówiąc " pani studiuje, tak? " ja odpowiedziałam że w lipcu już kończę i jaki kierunek, Pan konsul odpowiedział okey, i tyle.

Także warto mieć ale jak się skończyło studia lub jest się w trakcie to chyba nie ma to większego znaczenia bo przecież studiować bez matury się nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2022 o 20:13, 9kk napisał:

dzisiaj dołączam do grona szczęśliwców chociaż nie w pełni bo jeszcze badania ;)

Napiszę jak to wyglądało bo fajnie mi się czytało szczegółowe relacje forumowiczów i dzięki nim byłam trochę spokojniejsza i bardziej przygotowana więc może komuś też się przyda.

Wizytę miałam na 9 a przed ambasadą byłam o 8:30

Przed wejściem do budynku była dość długa kolejka ale wszystko było dobrze zorganizowane, Pani z ambasady chodziła z duża kartką z napisaną godziną i przestawiała ludzi z kolejki według tej godziny, do każdego podchodziła i kazała przygotować dwa dokumenty (w moim przypadku był to paszport i kartka z wyborem odbioru paszportów) Kolejka była jedna.

Następnie podchodziło się do okienka gdzie pokazywało się te dwa wcześniej przygotowane dokumenty, pani w okienku  załączyła do paszportu numerek i  oddała dokumenty, potem pan ochroniarz wpuszczał już do budynku uprzednio prosząc o założenie maseczki i wylanie do kwiatków wszelkiego picia jakie ze sobą się miało, przed wejściem zabrał również telefon ( dostaje się numerek do  odbioru przy wyjściu ) i kontrola bezpieczeństwa.

Następnie przechodzi się schodami w dół i podchodzimy do okienka z numerkiem który został nam dołączony w okienku na zewnątrz do paszportu, tam dostajemy nowy numerek i czekamy ( długo czekamyyy;), w moim przypadku było to około 1.5 h) Kiedy już nadeszła moja kolej, podchodzę do okienka mówię dzień dobry a tam Pani zaczyna do mnie mówić po rosyjsku i po chwili zaskoczona mówi " o to Pani jest Polką, jak miło zobaczyć kogoś z Polski bo jak sama Pani zauważyła dziś sami Rosjanie" coś w tym rodzaju. Pani bardzo miła, poprosiła mnie odpis zupełny aktu urodzenia, zaświadczenie o niekaralności, świadectwo ukończenia szkoły i matury( niestety nie miałam) oraz badania lekarskie, wszystko w oryginałach i kopiach, zadała kilka pytań czy byłam karana, czy mam męża dzieci, czy byłam kiedyś w US, czy mieszkałam gdzieś za granicą dłużej niż rok. Pobrane zostały odciski palców, następnie Pani dała karteczkę z którą trzeba pójść na piętro wyżej o dokonać opłaty ( można większe nominały, bez problemu wydają resztę) z którą wróciłam do tego samego okienka bez ponownego czekania, i Pani poinformowała mnie żeby usiąść i czekać już aż konsul mnie wywoła.

I ponowne czekanie około 2 h, i w końcu kulminacyjny moment rozmowa z konsulem. Podeszłam do okienka gdzie siedział  uśmiechnięty Pan  konsul, rozmowa odbyła się po angielsku ( tak było łatwiej bo Pan konsul słabo umiał mówić po polsku, ja też nie najlepiej po angielsku ale pytania są na tyle proste że idzie zrozumieć, tym bardziej że na większość odpowiada się yes or no) przysięga, ponowne pobranie odcisków palców i Pan konsul zaczął od potwierdzenia gdzie jadę, na Seattle szeroko się uśmiechnął i powiedział "bardzo piękne miasto" następnie zadał pytania czy mam kogoś w US? Czy byłam kiedyś w US? Czy mieszkałam gdzieś za granicą dłużej niż rok? Czy mam męża i dzieci? i potwierdził sobie z tym co miał w dokumentach że studiuję. A że jeszcze nie miałam badań spytał się czy chcę zostawić paszport w ambasadzie czy zabrać ze sobą na badania, ja odpowiedziałam że wystarczy mi skan i zdecydowałam się żeby paszporty zostały w ambasadzie, zapytał się też czy jaki wybrałam sposób odbioru paszportów, następnie życzył mi powodzenia i koniec rozmowy. Ogółem bardzo sympatyczny i cały czas uśmiechnięty Pan konsul, naprawdę nie spodziewałam się że ta rozmowa będzie tak przyjemna.

Co do ilości ludzi to na początku było bardzo dużo, wszystkie miejsca w poczekalni zajęte, ludzie też stali, później się rozluźniło, w sumie jak można było popatrzeć po paszportach i rozmowach to sami Ukraińcy i Rosjanie, dużo rodzin, raczej mało pojedynczych osób .

Pod ambasadą byłam o 8:30 a wyszłam równo o 13

Podsumowując wszystko jest bardzo dobrze zorganizowane, nie ma co się stresować i wyolbrzymiać ( tak jak w  mojej głowie gdzie to wszystko było bardziej skomplikowane i stresujące ), a nawet jeśli to można się odstresować czekając w poczekalni ;)

 

 

Gratulacje ;)) czy na badania trzeba zabrać całą historię medyczną? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...