Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

5 hours ago, tereus said:

1.       Termin ważności zaświadczenia o niekaralność z UK. Mam zaświadczenie z grudnia 2021. Znalazłem kilka informacji o 12mc, ale wszędzie dotyczyło to zaświadczenia z PL. Z UK jest tak samo?
2.       Opis zupełny aktu małżeństwa wystarczy jeden, prawda? Nie potrzebuje dwóch odpisów dla mnie i żony?
3.       SSN po przylocie do US ma być przysłany w ciągu 2-3 tygodni, czy w tym czasie mogę normalnie legalnie pracować na podstawie samej wbitki w paszport?

4.       Czekam na nr ubezp i zieloną kartę (mogę w tym czasie pracować?)
5.       Biały paszport – mogę o niego zawnioskować (formularz I-131) zaraz po przylocie? W informacjach jest, że muszę być LPR – jestem automatycznie po przylocie czy muszę mieć GC?
6.       Czekam na biometric appointment (ponoć można przyspieszyć, ale to mniej istotne) i dopiero po tym, mogę na spokojnie wyjechać i mieć więcej czasu na ogarnięcie?

  1. Zaświadczenie o niekaralności z dowolnego kraju jest do celów imigracyjnych ważne 2 lata. (Jest tylko implicitly założone, że nic się w międzyczasie nie zmieniło).
  2. Jeden. Oryginał pokazuje się tylko do wglądu. Ksero możecie na bogato sobie trzasnąć dwa razy.
  3. Tak. https://forum.usa.info.pl/topic/26644-dv-2018-wylosowany-nie-wylosowany/page/208/#comment-273288 
  4. Patrz 3.
  5. Po przylocie i przekroczeniu granicy z IV jestes automatycznie LPR, wiec tak.
  6. Tak.
Edytowane przez Xarthisius
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pytanie o jeden szczegół (może było na forum ale przeszukałem na szybko i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi). Czy w ambasadzie wystarczy przedłożyć świadectwo dojrzałości (tzn. to z wynikami z matury - przykład tutaj), czy potrzebne jest świadectwo ukończenia liceum/innej szkoły średniej (takie zwykłe z ocenami, np. jak to)? Jak pokazuje doświadczenie - czy wystarczy to pierwsze jeśli nie mam tego drugiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kenadams napisał:

Hej, pytanie o jeden szczegół (może było na forum ale przeszukałem na szybko i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi). Czy w ambasadzie wystarczy przedłożyć świadectwo dojrzałości (tzn. to z wynikami z matury - przykład tutaj), czy potrzebne jest świadectwo ukończenia liceum/innej szkoły średniej (takie zwykłe z ocenami, np. jak to)? Jak pokazuje doświadczenie - czy wystarczy to pierwsze jeśli nie mam tego drugiego?

Nie wiem ale się wypowiem: na chłopski rozum Świadectwo Maturalne zupełnie wystarczy. Wymagane jest świadectwo ukończenia (co się rozumie samo przez się). Analizy ocen nikt nie będzie prowadził, może to i dobrze bo nie każdy ma czym pochwalić się. ;)

 

edit: przy okazji dowiedziałem się jak teraz takie świadectwa wyglądają. Troszkę inne. 

Edytowane przez andyopole
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli moge rowniez dopytac o pare szczegolow dot. wizyty (glownie pod katem dziecka).

- czy wnosze tylko i wylacznie teczke z dokumentami, zdjeciami i kasa?

- czy moze jakies ksiazki albo szachy dla dziecka moge wziac ze soba?

- depozyt na telefon, portfel, klucze od auta, plecak, itp tam jest na miejscu i bede mogl z niego skorzystac?

- wode kupie na miejscu? czy lepiej brac swoja?

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, andyopole said:

Nie wiem ale się wypowiem: na chłopski rozum Świadectwo Maturalne zupełnie wystarczy. Wymagane jest świadectwo ukończenia (co się rozumie samo przez się). Analizy ocen nikt nie będzie prowadził, może to i dobrze bo nie każdy ma czym pochwalić się. ;)

 

edit: przy okazji dowiedziałem się jak teraz takie świadectwa wyglądają. Troszkę inne. 

Pytam, bo można maturę chyba zdawać jakoś eksternistycznie, co niekoniecznie jest równoznaczne z ukończeniem 12-letniego cyklu nauczania. Do tego np. Wikipedia twierdzi tak: 
image.thumb.png.9e0c39f6950407519397508994c68358.png

Pytanie czy w ambasadzie to rozróżniają. W każdym razie, dla mnie już nieistotne - znalazłem świadectwo ukończenia liceum :)

Edytowane przez kenadams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejko!

Ogarniam właśnie bilety i planuję czas jaki będziemy przebywać w US celem zrobienia reentry permit. Czy ktoś wie czy jest jakieś minimum, które trzeba odczekać żeby móc próbować wejść "z ulicy" na biometric? Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym względzie? Planujemy pobyt 2 tygodnie, czy jest to jakkolwiek realny termin, żeby w tym czasie zorganizować biały paszport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kenadams napisał:

Pytam, bo można maturę chyba zdawać jakoś eksternistycznie, co niekoniecznie jest równoznaczne z ukończeniem 12-letniego cyklu nauczania. Do tego np. Wikipedia twierdzi tak: 
image.thumb.png.9e0c39f6950407519397508994c68358.png

Pytanie czy w ambasadzie to rozróżniają. W każdym razie, dla mnie już nieistotne - znalazłem świadectwo ukończenia liceum :)

Mnie już nic nie zdziwi, matura bez liceum -why not?

Jeżeli Jaki obronił swoja prace doktorską to juz naprawde nic nie jest w stanie mnje zdziwic. Ponoc juz na pierwszej stronie zrobil pięć błędów językowych. Czy ją ktos widzial gdzies?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jacek87 napisał:

Hejko!

Ogarniam właśnie bilety i planuję czas jaki będziemy przebywać w US celem zrobienia reentry permit. Czy ktoś wie czy jest jakieś minimum, które trzeba odczekać żeby móc próbować wejść "z ulicy" na biometric? Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym względzie? Planujemy pobyt 2 tygodnie, czy jest to jakkolwiek realny termin, żeby w tym czasie zorganizować biały paszport?

Tak z ciekawości. Ile chcesz przebywać poza USA że chcesz robić biały paszport? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...