Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Wypełniłem ostatnio DS 260, niestety miałem na to mało czasu i robiłem to trochę w pośpiechu (może niezbyt rozsądnie, ale przy tempie KCC w ostatnich latach mam trochę stresa). Formularz wygląda bardzo podobnie do tego na zwykłą wizę B1/B2, a tamten wypełniałem raczej "po macoszemu" i przez to i w tym pewnym pytaniom może nie dałem wystarczająco dużo namysłu. Jako, że tym razem stawka jest inna, to po wysłaniu doczytuję jeszcze poradniki i nasunęło mi się parę wątpliwości. Być może przeceniam "diligence" KCC i konsuli, a pytania są głupie, ale i tak się ostatnio mało tutaj dzieje, więc zapytam: 

  1. W pytaniu "Have you ever used other names (i.e., maiden, religious, professional, alias, etc.)?" (strona Personal -> Personal 1):
    Jeśli mam dwa imiona oficjalnie (np. "Ken Robert Adams") w dokumentach typu paszport i dowód, ale już np. w umowach o pracę i wszędzie indziej raczej nie ma drugiego imienia (tylko "Ken Adams"), to powinien tutaj dopisać kombinację "Ken Adams"?
  2. W pytaniu "Have you used any other telephone numbers during the last five years?" (strona Address and Phone -> Present and Previous):
    Jeśli używałem (podczas pobytu kilkumiesięcznego w USA), ale nie mam już do niego dostępu i zakładając że w ogóle go sobie przypomnę, powinienem wpisać? AFAIR nie było tam pola do określenia okresu w którym się używało telefonu, jak w przypadku adresów zamieszkania, więc teoretycznie numer po mnie mógł zostać przydzielony jakiemuś psycholowi, za którego wolałbym nie brać odpowiedzialności.
  3. W pytaniu "Have you attended any educational institutions at a secondary level or above?" (strona Work / Education / Training -> Previous):
    a. Zakładam, że polski mgr inż podpina się pod "ADVANCED DEGREE" z tego drop downu
    b. w polu "Course of study" musi być dokładnie tak jak w dyplomie? Jeśli w dyplomie jest tylko po polsku (u żony), to wpisać kierunek po angielsku (przetłumaczony zdroworozsądkowo)?
    c. w polu "Degree, Diploma or Certificate Received" - jak wyżej, czy musi być dokładniej jak w dyplomie? Czy tłumaczyć z głowy? Wpisałem tak: "magister inzynier (Master of Science)" i podobnie "inzynier (Bachelor of Science)"

Zdaję sobie sprawy, że pytania są dość szczegółowe, być może niektóre nieistotne, i pewnie można na nie odpowiedzieć jedynie wg własnego odczucia, ale i tak będę wdzięczny za odpowiedzi. Czy warto odblokować formularz, jeśli na któreś z powyższych pytań nie odpowiedziałem/odpowiedziałem inaczej?
Pytanie bonusowe - jeśli odblokowywałbym DS 260, to czy ktoś to ostatnio robił? Ile mniej więcej to teraz może trwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kenadams napisał:

Pytanie bonusowe - jeśli odblokowywałbym DS 260, to czy ktoś to ostatnio robił? Ile mniej więcej to teraz może trwać?

co prawda nie odblokowywalem formularza per se, ale requestowalem po nowego applicanta i to trwalo jakos 3 tygodnie, bo tak trafilem - jednego dnia odblokowali wszystkim (zarowno mi jak i tym requestujacym dzien wczesniej).  

Ken Adams wpisujesz po prostu w "Given names", skoro jest to aktualne, oficjalne z dowodu. 

Edytowane przez danielwro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie.

Czy jak wypisaliśmy ok 3miesięcy temu DS 260ale jeszcze nie załatwiliśmy tych wszystkich innych dokumentów i nie wysłaliśmy kopii tych dokumentów (nie dostaliśmy też maila że mamy takie dokumenty wysłać) to może być to powodem nie dostania zaproszenia na rozmowę? 

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Peti84grafik said:

Czy jak wypisaliśmy ok 3miesięcy temu DS 260ale jeszcze nie załatwiliśmy tych wszystkich innych dokumentów i nie wysłaliśmy kopii tych dokumentów (nie dostaliśmy też maila że mamy takie dokumenty wysłać) to może być to powodem nie dostania zaproszenia na rozmowę? 

Nie mozesz dostac zaproszenia, jezeli nie wyslales dokumentow i nie zostaly one przeprocesowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Xarthisius napisał:

Nie mozesz dostac zaproszenia, jezeli nie wyslales dokumentow i nie zostaly one przeprocesowane.

na logike biorac - to zdanie jest prawdziwe, jak najbardziej... ale chyba tez nikt (KCC, czy kto to tam robi) nie bedzie postawiony przed taka decyzja (czy im wyslac zaproszenie czy nie), skoro nie poprosil uprzednio o dokumenty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...