Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Xarthisius napisał:

https://forum.usa.info.pl/topic/31855-dv-2022-wątek-dla-osób-które-wygrały-gc-i-mają-pytania/?do=findComment&comment=317084

BTW, tam nie ma nic wartego uwagi z punktu widzenia pojedynczej osoby/rodziny/case'a

Jaki znowu lawsuit? Rok fiskalny raptem sie dzisiaj zaczal...

Wg BritaSimona Curtis Morrison otworzył już wstępny formularz na lawsuit 2022 dla zainteresowanych bo cały rok jest impacted ze względu na wszystkie opóźnienia.

Gdzie można zatem sprawdzić czy jest się "documentarily qualified"? Wyślą email?

Czy ktoś ma zaplanowny interview z dv2022?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, illusion said:

Wg BritaSimona Curtis Morrison otworzył już wstępny formularz na lawsuit 2022 dla zainteresowanych bo cały rok jest impacted ze względu na wszystkie opóźnienia.

Again, FY22 zaczal sie 13h temu...

14 minutes ago, illusion said:

Gdzie można zatem sprawdzić czy jest się "documentarily qualified"? Wyślą email?

Nie da sie tego sprawdzic inaczej niz korespondujac z KCC. Powinni wyslac maila o tresci "Congratulations! Our records indicate that your case is ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current and appointments are available...”

14 minutes ago, illusion said:

Czy ktoś ma zaplanowny interview z dv2022?

Podobno, ale nie ma tego jak zweryfikowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2021 o 23:52, tak.to.ja napisał:

Hey, dokładnie wczoraj w moje urodziny dostałem maila od KCC DV. Z tego co zrozumiałem chodzi o przesłanie dokumentów w formie pdf. Nie mam żony, także poprawcie mnie jeżeli coś źle napisałem:

1. Pierwsza strona paszportu, 2. Akt urodzenia (na pewno jeszcze go potrzeba?), 3. Zaświadczenie o niekaralności. (W sensie to jest Police Certificate?)

Czy to wszystko? Trzeba tłumaczyć przysięgle czy jak z Polski to nie? Jest jeszcze coś o dokumentach wojskowych, ale książeczki wojskowej chyba nie trzeba jak od razu do rezerwy przeniesiony byłem.

Nie chcę błędów sobie narobić, dlatego pytam Was :D 

Kiedy przeprocesowałeś dv-260? jestem  ciekawa, bo mam podobny cn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie jak to jest  tym mailem odnośnie wysłania skanów dokumentów. Nie wysyłają go według kolejności, to widać po wypowiedziach tu na forum i na grupie na fb.

Czy na przykład algorytm wybiera odpowiednie wykształcenie, zawód?

Czy może to wynikać z błędów w ds-260?

Czy może się zdażyć, że komuś nie wyślą pomimo niskiego cn? Więc jak się wysyła skany bez maila gwarantuje to rozmowę w konsulacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AS13 napisał:

Czy wiecie jak to jest  tym mailem odnośnie wysłania skanów dokumentów. Nie wysyłają go według kolejności, to widać po wypowiedziach tu na forum i na grupie na fb.

kiedy wyslales ds260? 

ja widze kolejnosc taka - wyslali tym, ktorzy szybko (z tego co widze, doslownie w pierwszych dniach) wypelnili wniosek. W jakims tam pierwszym okienku czasowym zostal on zweryfikowany, i z racji ze bylo malo takich wnioskow - wyslali prosby do wszystkich (zweryfikowanych na dany moment) bez wzgledu na cn. 

na potwierdzenie tej tezy - ja wyslalem swoj ds jakos w lipcu i jeszcze nie dostalem prosby o skany :) 

Edytowane przez danielwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie pesymista ze mnie, niestety. Teraz na głowie mają DV 2021. Te nieliczne przypadki próśb o dokumenty, to raczej tylko alibi, że niby coś w temacie się dzieje. Ja wysłałem DS na początku czerwca, ale to niewiele zmienia. Nawet prośba o dokumenty niewiele zmieni. Zdaje mi się, że dopiero pierwsze przypadki zaproszeń na rozmowę będą oznaczać, że faktycznie i praktycznie coś się dzieje. 

Ale coś mi mówi, że to dopiero w przyszłym roku.....

Przykro mi megsasi. Wybacz mi danielwro. Obym się mylił ewsco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałam wiadomość z ambasady w Warszawie, że normalnie będą się odbywać spotkania w sprawie DV2022, więc ta wiadomość o tym, że ambasada w Warszawie nie procesuje chwilowo wniosków była błędna (taki post pojawił się na grupie fb).

Nie tracimy nadziei ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...