Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie dostałem, a mam dość niski CN. Nawet nie dostałem maila z prośbą o przesłanie dokumentów, ale i tak je wysłałem
Zaproszenie na rozmowę przychodzi mailem tak?

Tak, mailem.
Na fb czytam, że chłopak z CN 10xxx dostał już prośbę o przesłanie dokumentów. DS wysłał od razu po ogłoszeniu wyników, więc chyba wyglada na to, że Ci co wysłali go bardzo szybko już dostają maile o przesłanie wymaganych dokumentów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, dokładnie wczoraj w moje urodziny dostałem maila od KCC DV. Z tego co zrozumiałem chodzi o przesłanie dokumentów w formie pdf. Nie mam żony, także poprawcie mnie jeżeli coś źle napisałem:

1. Pierwsza strona paszportu, 2. Akt urodzenia (na pewno jeszcze go potrzeba?), 3. Zaświadczenie o niekaralności. (W sensie to jest Police Certificate?)

Czy to wszystko? Trzeba tłumaczyć przysięgle czy jak z Polski to nie? Jest jeszcze coś o dokumentach wojskowych, ale książeczki wojskowej chyba nie trzeba jak od razu do rezerwy przeniesiony byłem.

Nie chcę błędów sobie narobić, dlatego pytam Was :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tak.to.ja napisał:

Hey, dokładnie wczoraj w moje urodziny dostałem maila od KCC DV. Z tego co zrozumiałem chodzi o przesłanie dokumentów w formie pdf. Nie mam żony, także poprawcie mnie jeżeli coś źle napisałem:

1. Pierwsza strona paszportu, 2. Akt urodzenia (na pewno jeszcze go potrzeba?), 3. Zaświadczenie o niekaralności. (W sensie to jest Police Certificate?)

Czy to wszystko? Trzeba tłumaczyć przysięgle czy jak z Polski to nie? Jest jeszcze coś o dokumentach wojskowych, ale książeczki wojskowej chyba nie trzeba jak od razu do rezerwy przeniesiony byłem.

Nie chcę błędów sobie narobić, dlatego pytam Was :D 

Zgadza się. Odpis zupełny aktu urodzenia, potrzeba.

To zaświadczenie o niekaralności to tzw. "zapytanie o udzielenie informacji o osobie" i jest to właśnie Police Certificate.
Tłumaczeń nie potrzeba.

Pamiętaj o właściwym nazwaniu plików i właściwym formacie. Powodzenia! :)
 

Edytowane przez Jacek87
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy próbowaliście sprawdzić status swojej wizy na stronie ceac.state.gov > Check My Visa Application Status?

Niezależnie czy wpiszę CN z zerami lub bez wychodzi: invalid case number.

Jeszcze jedno: czy jak otrzymaliście maila "U.S.DoS - CEAC Confirmation (2022EUXXXXX)", to wasz Case No jest z np. 2022EU000XXXXX czy 2022EUXXXXX ? (z zerami, czy bez).

Dzięki. Niechaj GC będzie z Tobą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Zetpi said:

Pytanie: czy próbowaliście sprawdzić status swojej wizy na stronie ceac.state.gov > Check My Visa Application Status?

Niezależnie czy wpiszę CN z zerami lub bez wychodzi: invalid case number.

CEAC dla DV22 bedzie dzialac dopiero od 1 stycznia 2022 00:01 MST. Kogokolwiek kto projektowal ten system przeroslo zaimplementowanie "roku fiskalnego".

7 hours ago, Zetpi said:

Jeszcze jedno: czy jak otrzymaliście maila "U.S.DoS - CEAC Confirmation (2022EUXXXXX)", to wasz Case No jest z np. 2022EU000XXXXX czy 2022EUXXXXX ? (z zerami, czy bez).

Zalezy gdzie. Np. do podpisywania DS-260 bedziesz musial uzyc numeru w formie 2022EU12345, ale do komunikacji z KCC uzywaj zawsze 2022EU00012345

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Xarthisius said:

CEAC dla DV22 bedzie dzialac dopiero od 1 stycznia 2022 00:01 MST. Kogokolwiek kto projektowal ten system przeroslo zaimplementowanie "roku fiskalnego".

Zalezy gdzie. Np. do podpisywania DS-260 bedziesz musial uzyc numeru w formie 2022EU12345, ale do komunikacji z KCC uzywaj zawsze 2022EU00012345

Xarthisiusie, Twoja wiedza w Temacie jest imponująca. 

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...