Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, magsasi said:

„All documents not in English, or in the official language of the country in which the application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations. The translation must include a statement signed by the translator that states that the translation is accurate and the translator is competent to translate. „

Za kazdym razem jak pojawia sie to pytanie, przypomina mi sie dowcip o informatyku kupujacym parowki i jajka.

2 hours ago, magsasi said:

Ja już się gubię! Ostatnio czytałam, że nie tłumaczymy tych dokumentów, które wysyłamy do KCC… jak jest w końcu?

Na samym dole na stronie ambasady jest to samo, tylko ze po polsku.

Quote

Tłumaczenia
Dokumenty wydane w języku polskim, oprócz wyroków sądowych, nie wymagają tłumaczenia na język angielski. Wszystkie dokumenty sporządzone w języku innym niż polski lub angielski muszą być złożone wraz z tłumaczeniami na angielski wykonanymi przez profesjonalnego tłumacza.

https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/immigrant-visas-pl/diversity-visa-program-pl/

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xarthisius napisał:

Żona informatyka wysyła go po zakupy:
 - Kup parówki, a jak będą jajka, to kup dziesięć. 
Chłopina po wejściu do sklepu pyta: 
- Czy są jajka? 
- Tak - odpowiada sprzedawca. 
- To poproszę dziesięć parówek.

Typowy ściślak. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach rewanżu, również  temat zakupowy.

 

Babcia wysyła dziadka do osiedlowego sklepiku na zakupy, kupisz tylko nabial: mleko, twaróg i śmietanę. Zapamiętasz czy dać Ci na kartce? No co Ty, odpowiada dziadek, zapamiętam tylko nabiał. Założył płaszcz, czapkę i poszedł. 

Nie ma go godzinę, dwie. Po trzech wraca, zgrzany, płaszcz rozpięty, bez czapki, stawia zakupy na stole i idzie się rozpłaszczyć.

Babcia zagląda do reklamówki a tam biała farba olejna i rozpuszczalnik. Krzyczy do dziadka: Ty stary sklerotyku! Mówiłam że Ci dam kartkę z listą zakupów, pedzli nie kupileś! :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2021 o 09:28, katarzyna_gawor napisał:

@Xarthisius pisaliśmy o szczepieniach na Covid w wątku wcześniej, bardzo szybko poszło z tym... 

https://www.natlawreview.com/article/covid-19-vaccine-added-to-requirements-green-card-processing-zeffective-oct-1 

Teraz pytanie jak to faktycznie w praktyce będzie wyglądało... Dzięki za nowy wątek!

zastanawiam sie, czy starsze dzieci rowiniez beda musialy miec te szczepionki na covid... nie moge tam wyczytac, a mam 2 dzieci 12 i 14... 

 

PS opinie o szczepionkach zostawmy dla siebie, ja bym chciala tylko dowiedziec sie, czy faktycznie dzieciaki bym musiala ewentualnie szczepic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tego jak przeczytałem to rozporządzenie to zwolnienie z obowiązku będzie dostępne tylko w przypadku gdy "the vaccine is not age appropriate, such as where the applicant is too young to receive the vaccine."

Ja to interpretuje, że zwolnione będą z tego obowiązku dzieci do 11 roku życia włącznie.

W przypadku dzieci 12 i 14 uważam, że to zwolnienie nie będzie przysługiwało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, mcpear napisał:

Wg tego jak przeczytałem to rozporządzenie to zwolnienie z obowiązku będzie dostępne tylko w przypadku gdy "the vaccine is not age appropriate, such as where the applicant is too young to receive the vaccine."

Ja to interpretuje, że zwolnione będą z tego obowiązku dzieci do 11 roku życia włącznie.

W przypadku dzieci 12 i 14 uważam, że to zwolnienie nie będzie przysługiwało

Dziekuje, tez mi sie tak wydawalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...