Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie wypełniania DS-260 i nie wiem co mam wpisać jeśli chodzi o wykształcenie . Ja jestem  osoba która wylosowała nr 12*** i mam wykształcenie średnie. Natomiast moja żona nie ukończyła liceum - brak matury ( ciąża). Co powinienem wpisać jeśli chodzi o wykształcenie żony? średnie nie pełne ? I jeszcze mam pytanie kiedy powinienem złożyć DS-260 żeby rozmowa wypadła w styczniu. Za pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS-260 - HISTORIA ZATRUDNIENIA. 

Może ktoś podpowiedzieć jak wypisać historie zatrudnienia gdy od 2007 roku prowadzi się własną dzialalność  ale w przeciągu tego czasu pracowało się przez jakiś czas na etacie ale prowadząc dalej dzialalność ? Pytam bo we wniosku jest opcja :

PRIMARY OCCUPATION - tutaj wpisałem obecnie czym sie zajmuje ( własna działalność )

kolejny pytanie we wniosku to :

WHERE YOU PREVIOUSLY EMPLOYED ? : tutaj wpisałem okres gdzie pracowałem na etacie ( ale prowadziłem cały czas też własną dzialalność gospodarczą )

kolejną opcją do wyboru jest dodanie kolejnego pracodawcy - jak myślicie wpisać tu też dzielność gospodarczą czy już to nie będzie ważne gdyż nie byłem zatrudniony u kogoś innego ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, szaman said:

DS-260 - HISTORIA ZATRUDNIENIA. 

Może ktoś podpowiedzieć jak wypisać historie zatrudnienia gdy od 2007 roku prowadzi się własną dzialalność  ale w przeciągu tego czasu pracowało się przez jakiś czas na etacie ale prowadząc dalej dzialalność ? Pytam bo we wniosku jest opcja :

PRIMARY OCCUPATION - tutaj wpisałem obecnie czym sie zajmuje ( własna działalność )

kolejny pytanie we wniosku to :

WHERE YOU PREVIOUSLY EMPLOYED ? : tutaj wpisałem okres gdzie pracowałem na etacie ( ale prowadziłem cały czas też własną dzialalność gospodarczą )

kolejną opcją do wyboru jest dodanie kolejnego pracodawcy - jak myślicie wpisać tu też dzielność gospodarczą czy już to nie będzie ważne gdyż nie byłem zatrudniony u kogoś innego ?

 

Przy primary occupation podales przeciez przedzial dat: od poczatku prowadzenia dzialalnosci do dzis. Po co mialbys to powtarzac w sekcji previously employed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Max93 said:

Jestem na etapie wypełniania DS-260 i nie wiem co mam wpisać jeśli chodzi o wykształcenie . Ja jestem  osoba która wylosowała nr 12*** i mam wykształcenie średnie. Natomiast moja żona nie ukończyła liceum - brak matury ( ciąża). Co powinienem wpisać jeśli chodzi o wykształcenie żony? średnie nie pełne ?

Nie ma takiej opcji jak wyksztalcenie srednie niepelne. Po prostu wpisujesz liceum do ktorego chodzila, a w polu "degree / diploma" wpisujesz "no diploma".

15 hours ago, Max93 said:

I jeszcze mam pytanie kiedy powinienem złożyć DS-260 żeby rozmowa wypadła w styczniu. Za pomoc z góry dziękuję.

Nie da sie tego tak zrobic, zeby rozmowa wypadla w konkretnym miesiacu, bo to zalezy od duzej ilosci czynnikow. Skup sie na tym, zeby wogole do interview doszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Xarthisius napisał:

Przy primary occupation podales przeciez przedzial dat: od poczatku prowadzenia dzialalnosci do dzis. Po co mialbys to powtarzac w sekcji previously employed?

Właśnie sęk w tym, że przy PROMARY OCCUPATION nie ma ram czasowy. Przesyłam 2 zrzuty ekranu. 

na 1 obrazu jest pytanie o primary occupation a na 2 opcja która trzeba wypełnić jeżeli się zaznaczyło previous employment

 

1.png

2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, szaman said:

Właśnie sęk w tym, że przy PROMARY OCCUPATION nie ma ram czasowy. Przesyłam 2 zrzuty ekranu. 

na 1 obrazu jest pytanie o primary occupation a na 2 opcja która trzeba wypełnić jeżeli się zaznaczyło previous employment

Interesting. A jak wybierzesz "Business" zamiast "other" w dropdownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...