Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, alcomindz. said:

Znów ponawiam pytanie: błąd w ds 260 wysłana prośba o odblokowanie 2 miesiące temu, co robić? Dodatkowo Brit Simon zalecał wysłać drugiego maila z prośbą, zrobiłem to na początku lipca. Nadal nic, jakieś sugestie co powinienem zrobić?

Czekac. Nie jestes jedynym, ktory czeka 2 miesiace. Mozesz sie tylko upewnic ze wysylasz maila w dobrym formacie:

Subj: DS260 Unlock request

Name: Imie Nazwisko
Case Number: 2022EU00012345
Date of Birth: MM/DD/YYYY

tresc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Xarthisius napisał:

Faktycznym okresie zamieszkania.

Dzięki, jeszcze jedna podoba sprawa.

Byłem trzy razy na terytorium Tajwanu na 3 wizach typu VISITOR (NIE RESIDENCE), które dają możliwość pobytu do 180 dni. Jest to prawdopodobnie odpowiednik VISITOR VISA B-1/B-2 w Stanach, które są wydawane w celach studenckich/biznesowych/turystycznych (na Tajwanie generalnie tylko studenckie/biznesowe i working holiday). Do tego chyba byłem raz za ruchu bezwizowym do 3 miesięcy.

Co w związku z DS-260 oznacza residence? W Uni Eurpejskiej każdy kto przebywa w innym kraju ponad 3-miesiące otrzymuje status rezydenta i te adresy trzeba wpisać w formularz DS-260. Ja natomiast byłem w sumie rok na Tajwanie ale bez statusu rezydenta. Czy miałem to wpisać w formularz DS-260? Czy potrzebuję zdobyć non-criminal record z Tajwanu w związku z tym, że mój faktyczny okres zamieszkania na Tajwanie wynosił ponad 12 miesięcy pomimo, że cały czas miałem stałe zameldowanie w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, illusion said:

Dzięki, jeszcze jedna podoba sprawa.

Byłem trzy razy na terytorium Tajwanu na 3 wizach typu VISITOR (NIE RESIDENCE), które dają możliwość pobytu do 180 dni. Jest to prawdopodobnie odpowiednik VISITOR VISA B-1/B-2 w Stanach, które są wydawane w celach studenckich/biznesowych/turystycznych (na Tajwanie generalnie tylko studenckie/biznesowe i working holiday). Do tego chyba byłem raz za ruchu bezwizowym do 3 miesięcy.

Co w związku z DS-260 oznacza residence? W Uni Eurpejskiej każdy kto przebywa w innym kraju ponad 3-miesiące otrzymuje status rezydenta i te adresy trzeba wpisać w formularz DS-260. Ja natomiast byłem w sumie rok na Tajwanie ale bez statusu rezydenta. Czy miałem to wpisać w formularz DS-260? Czy potrzebuję zdobyć non-criminal record z Tajwanu w związku z tym, że mój faktyczny okres zamieszkania na Tajwanie wynosił ponad 12 miesięcy pomimo, że cały czas miałem stałe zameldowanie w Polsce?

Waznosc wizy nie ma znaczenia. Typ wizy nie ma znaczenia. Liczy sie gdzie mieszkasz. Na tym Tajwanie byles na wakacjach? Czy miales tam prace, mieszkanie, Twoje dzieci chodzily do szkoly itp? Jezeli na wakacjach/na wyjezdzie sluzbowym, to nie jest to "mieszkanie".

Nie ma jasnej definicji zamieszkania. Use your discretion.

BTW zameldowanie w Polsce tez jest bez znaczenia. Ja dalej jestem zameldowany, a nie mieszkam tam juz duzo lat...

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Xarthisius napisał:

Waznosc wizy nie ma znaczenia. Typ wizy nie ma znaczenia. Liczy sie gdzie mieszkasz. Na tym Tajwanie byles na wakacjach? Czy miales tam prace, mieszkanie, Twoje dzieci chodzily do szkoly itp? Jezeli na wakacjach/na wyjezdzie sluzbowym, to nie jest to "mieszkanie".

Nie ma jasnej definicji zamieszkania. Use your discretion.

BTW zameldowanie w Polsce tez jest bez znaczenia. Ja dalej jestem zameldowany, a nie mieszkam tam juz duzo lat...

- Projekt badawczy na uniwersytecie aka wymiana - jeden semestr

- Nauka języka - jeden semestr

- Working holiday - kilka miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, illusion napisał:

- Projekt badawczy na uniwersytecie aka wymiana - jeden semestr

- Nauka języka - jeden semestr

- Working holiday - kilka miesięcy

Dodam, że na tej wizie nie rejestrowałem się w urzędzie imigracyjnym/na policji ani w urzędzie miasta. Przewidywany adres zamieszkania podczas pobytu podawałem tylko jeden raz - w procesie aplikacji o wizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, illusion said:

- Projekt badawczy na uniwersytecie aka wymiana - jeden semestr

- Nauka języka - jeden semestr

- Working holiday - kilka miesięcy

Ja bym na Twoim miejscu zalatwil to zaswiadczenie, szczegolnie, ze mozna zglosic online i kosztuje to $7.

1 minute ago, illusion said:

Dodam, że na tej wizie nie rejestrowałem się w urzędzie imigracyjnym/na policji ani w urzędzie miasta. Przewidywany adres zamieszkania podczas pobytu podawałem tylko jeden raz - w procesie aplikacji o wizę.

To czy wypelniales albo omijales jakies zobowiazania wzgledem tajwanskich przepisow, jest tez bez znaczenia w kontekscie "czy mieszkales".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xarthisius napisał:

Ja bym na Twoim miejscu zalatwil to zaswiadczenie, szczegolnie, ze mozna zglosic online i kosztuje to $7.

To czy wypelniales albo omijales jakies zobowiazania wzgledem tajwanskich przepisow, jest tez bez znaczenia w kontekscie "czy mieszkales".

Rozumiem dzięki za odpowiedzi. Także również będę musiał otworzyć DS'a bo brak residence permit trochę mnie zmyliło. Z non-criminal record nie powinno być problemu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Xarthisius napisał:

Czekac. Nie jestes jedynym, ktory czeka 2 miesiace. Mozesz sie tylko upewnic ze wysylasz maila w dobrym formacie:

Subj: DS260 Unlock request

Name: Imie Nazwisko
Case Number: 2022EU00012345
Date of Birth: MM/DD/YYYY

tresc

Dziękuje, niestety nie widziałem żeby ktoś inny czekał tyle czasu dlatego pytam. No coż będę czekał jak tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, magsasi said:

Ja mam pytanie co do dokumentów. Mój numer to 14xxx. Zastanawiam się czy mogę już zbierać sobie potrzebne dokumenty do wysłania i jak KCC o nie poprosi to im je szybko wysłać? Jaki termin ważności mają te dokumenty?

Wysylac mozesz juz dzis (i sugestia jest taka, ze lepiej to zrobic wczesniej niz pozniej). Jedyny dokument, ktory ma "date waznosci" to zaswiadczenie z KRK, ale od niedawna jest ono wazne do celow imigracyjnych przez 2 lata od daty wydania, wiec w kontekscie DV nie ma to znaczenia.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...