Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

19 hours ago, 9kk said:

Cześć wszystkim,  niedługo się zabieram za wypełnianie DS-260, czy jest gdzieś wzór takiego wniosku który można sobie zobaczyć albo tutaj na forum lub w innym miejscu pokazane jak wypełnić? Obawiam się że popełnię błąd albo czegoś nie zrozumiem niestety

https://travel.state.gov/content/dam/visas/DS-260-Exemplar.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć 

chciałam dopytać o szczepienia, co jeśli nie mam wszystkich, muszę je zrobić? czy zdążę? poza tym przechodziłam ospę i świnkę, to muszę mimo to się zaszczepić?  co jeśli dzieci z powodów zdrowotnych miały odroczenia szczepień 

czy małe dzieci też przechodzą badania lekarskie czy tylko od jakiegoś wieku trzeba je mieć?

z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania lekarskie przechodzą wszyscy.

Szczepienia są wymagane w zależności od wieku wg tabeli: https://www.cdc.gov/immigrantrefugeehealth/pdf/Vaccine-Requirements-According-to-Applicant-Age.pdf

Brakujące szczepienia zostaną podane podczas wizyty u lekarza, który oceni wg dokumentacji medycznej, które z nich należy podać. Jeśli lekarz robiący badania dla Ambasady oceni, że szczepienia są "not medically appropriate" (np ciąża, albo udokumentowane choroby imunosupresyjne) i zaznaczy to w odpowiedni sposób na formie to generalnie konsul powinien udzielić waivera (ale to są raczej wyjątkowe przypadki niż reguła - musisz założyć, że dzieciom podadzą brakujące szczepionki podczas badania przed wizą)

Edytowane przez mcpear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2021 o 15:49, Xarthisius napisał:

Jezeli ktos jeszcze nie widzial, to warto miec na uwadze: https://www.youtube.com/watch?v=sroSwDC3Mw8 

 

Dzięki za trzymanie ręki na pulsie i informowanie. Super!

 

Myślę, że znam odpowiedź na swoją kwestię według tego co powyczytwałem na forum, ale jeszcze dla ostatecznej pewności bardzo proszę o potwierdzenie. Formularz DV-260 już wysłałem, za około 3 tygodnie zamierzam wysłać komplet dokumentów (po powrocie z urlopu) do konsulatu, i za około 1,5 miesiąca biorę ślub, po czym zamierzam napisać prośbę o otwarcie zgłoszenia i dodanie danych dziewczyny (już wtedy żony! :P) do swojego zgłoszenia. Takie dotrzymanie terminów i kolejność działań będzie ok i przy moim numerze 1xxx nie jest to wszystko za późno? Czy może lepiej najpierw ślub, potem otwarcie zgłoszenia, a potem wysyłka dokumentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/18/2021 at 8:32 PM, ewsco said:

cześć 

chciałam dopytać o szczepienia, co jeśli nie mam wszystkich, muszę je zrobić? czy zdążę? poza tym przechodziłam ospę i świnkę, to muszę mimo to się zaszczepić?  co jeśli dzieci z powodów zdrowotnych miały odroczenia szczepień 

czy małe dzieci też przechodzą badania lekarskie czy tylko od jakiegoś wieku trzeba je mieć?

z góry dziękuję za odpowiedź

Ja tylko chciałam dodać (bo miałam medical 2 tygodnie temu ale o inną imigracyjną wizę), że byłam pytana czy przechodziłam OSPĘ (miałam w książęczce, że tak ale gdybym nie miała to prosił żebym zadzwoniła do rodziców i zapytała). Musiałam mieć też dodatkowe szczepienie na tężec - podobno trzeba odnawiać je raz na 10 lat, a mi już minęło. Sprawdzaną miałam całą książeczkę, ale lekarz był nieco niezadowolony bo niektórych rzeczy nie mógł rozczytać i żałował, że nie przyniosłam karty szczepień. Ogólnie to wszystkie szczepionki mają tam na mejscu więc od razu kłują ;) Za cały medical + szczepionka zapłaciłam 520zł, całość zajęła ok 40 minut (lekarz na prawdę wszystko sprawdzał tj. zakres ruchu kończyn, czy widzę, czy słyszę, masa ciała, BMI itd). I później jeszcze x-ray i pobranie krwi w innym miejscu (dodatkowe 90 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Jacek87 said:

Dzięki za trzymanie ręki na pulsie i informowanie. Super!

 

Myślę, że znam odpowiedź na swoją kwestię według tego co powyczytwałem na forum, ale jeszcze dla ostatecznej pewności bardzo proszę o potwierdzenie. Formularz DV-260 już wysłałem, za około 3 tygodnie zamierzam wysłać komplet dokumentów (po powrocie z urlopu) do konsulatu, i za około 1,5 miesiąca biorę ślub, po czym zamierzam napisać prośbę o otwarcie zgłoszenia i dodanie danych dziewczyny (już wtedy żony! :P) do swojego zgłoszenia. Takie dotrzymanie terminów i kolejność działań będzie ok i przy moim numerze 1xxx nie jest to wszystko za późno? Czy może lepiej najpierw ślub, potem otwarcie zgłoszenia, a potem wysyłka dokumentów?

Dla ustalenia uwagi, bo to pytanie w roznych wersjach zadawane jest wielokrotnie, opcje na slub w tym kontekscie sa dwie:

  1. Slub przed otrzymaniem zaproszenia do ambasady 
  2. Slub po otrzymaniu zaproszenia do ambasady

W przypadku 1. musisz otworzyc swoj DS-260, mailujac do KCC, dodac DS-260 dla Zony, nastepnie wyslac nowy komplet dokumentow do KCC

W przypadku 2. KCC umywa rece i wszystko odbywa sie przez ambasade. Oni otwieraja DS-260, dodajesz DS-260 dla Zony, dokumentow nigdzie nie wysylasz, bierzesz ze soba na interview.

Zadna z tych opcji nie jest lepsza, badz gorsza. Przy normalnie dzialajacym KCC istnieje jeszcze krotki okres pomiedzy 1. a 2. kiedy Twoja sprawa jest przyklepana i czeka na wyslanie do ambasady (otrzymujesz wtedy tzw. ready for scheduling mail). Wtedy lepiej juz nic nie zmieniac i poczekac na etap 2.

Odpowiadajac na Twoje pytanie. Jezeli wyslesz dokumenty za 3 tyg, to przy tak niskim numerze moze sie zdarzyc, ze otrzymasz zaproszenie na listopad. Zaproszenie przyszlo by pod koniec wrzesnia / poczatek pazdziernika, wiec w okolicach slubu. Wpadasz wtedy automatycznie w pkt.2. W przeciwnym razie idziesz trybem 1.

Co bys nie wybral (czy wysylac dokumenty za 3 tyg i liczyc na listopadowy interview, czy wysylac dopiero po slubie), nie jest i nie bedzie za pozno.

  • Dziękuję! 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...