Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

6 hours ago, magsasi said:

I nie tłumacze dokumentów, tak?

Tłumaczenia
Dokumenty wydane w języku polskim, oprócz wyroków sądowych, nie wymagają tłumaczenia na język angielski. Wszystkie dokumenty sporządzone w języku innym niż polski lub angielski muszą być złożone wraz z tłumaczeniami na angielski wykonanymi przez profesjonalnego tłumacza. [1]

[1] https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/immigrant-visas-pl/diversity-visa-program-pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie może czy trzeba coś pisać w treści maila z dokumentami do KCC?
U Brita w instrukcjach nie ma niczego na ten temat ale kiedyś gdzieś natrafiłem jak ktoś pisał coś o samej treści.
I teraz jestem confused. Dzięki z góry za odp.
Pozdro!

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/1/2021 at 6:38 AM, micham said:

Czy ktoś z Was wie może czy trzeba coś pisać w treści maila z dokumentami do KCC?
U Brita w instrukcjach nie ma niczego na ten temat ale kiedyś gdzieś natrafiłem jak ktoś pisał coś o samej treści.

Nie ma zadnych wymagan co do tresci. To co widziales dotyczylo pewnie wysylania maila do kccdv@state.gov (zeby np. otworzyc ds-260), a nie wysylania dokumentow. Jak chcesz mozesz sie trzymac tych wytycznych, ale nie ma takiej potrzeby. Przyklad tresci:

Quote
Name: Imie Nazwisko
Case Number: 2022EU00012345
Date of Birth: 01/31/1920
Dear Sir/Madam, ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

moja żona wygrała loterię i ja razem z córka też się kwalifikujemy. Córka przebywa teraz w Stanach na wizie studenckiej. Czy jest możliwe, żeby poszła na rozmowę w tam na miejscu w Stanach czy musi przyjechać do Polski, żeby pójść razem z nami? Czy musi jakieś dodatkowe dokumenty wysyłać?

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, mam kilka pytań dotyczących czasu wysyłania DS- 260, mianowicie w roku 2022 kończę studia, obrona pewnie w czerwcu. Case number mam bardzo bliski bo 5XXX czyli patrząc na ubiegłe lata, jeżeli wysłałabym DS-a teraz to rozmowa pewnie coś koło listopada a mi pasowałoby najwcześniej w marcu. Przeszukałam wiele wątków i właściwie opinie są bardzo odmienne, tzn jedni uważają że na spokojnie można wysłać w styczniu i na luty dostanie się rozmowę, drudzy natomiast zalecają już od razu po wynikach w maju  wysyłać DS-a  czyli kto pierwszy ten lepszy.

 Z tego co udało mi się przeczytać na forum to liczy się case number i oni biorą się za wysyłanie maili we wrześniu bo w październiku ruszają rozmowy, także czerwiec, lipiec, sierpień nie ma się co stresować i można wysyłać, nie panuje wtedy zasada 'kto pierwszy ten lepszy', tak? ale co w przypadku kiedy mam niski Case number a chce opóźnić rozmowę, jeżeli mój numer będzie przypadał załóżmy na listopad a ja wyślę DS-a w lutym to czy wchodzę z marszu przed większością osób z wyższym numerem ode mnie ponieważ mam niski numer czy może z racji tego że mój numer już przeszedł a ja się opózniłam z wysłaniem DS to czekam w kolejce za osobami co już go wysłały? bardzo proszę o wytłumaczenie, będę wdzięczna za każda pomoc :) 

Jeszcze pomyślałam o obecnym stanie na świecie, podobno rozmowy w sprawie wiz z dv2021 idą bardzo powoli, ale definitywnie kończą się w październiku gdzie zaczną się  rozmowy do dv2022, jak myślicie, w tym roku sytuacja się poprawi, rozmowy będą sprawnie szły? bo takie własne opóźnianie może wtedy okazać się ryzykowne, a sytuacja z covid może sama w sobie opóźnić mi rozmowę jak to było w obecnym roku

Edytowane przez 9kk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@9kk pare uwag:

  1. Nie patrz na informacje dotyczace loterii wczesniejszych niz DV19. Zmienil sie proces, to zmienily sie zalecenia.
  2. Przeczytaj analogiczny watek dla DV21 na tym forum, zeby zobaczyc jak COVID moze wplynac na wszelkie plany.
  3. Co do procesowania: tak, w teorii na kazdym etapie brany jest pod uwage case number. Nie mozna "przegapic" swojej kolejki.
  4. Opoznianie interview nawet w normalnych latach jest obarczone ryzykiem. Dla DV20 / DV21 ryzyko w wielu wypadkach okazalo sie katastrofalne.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kochani.

Mam pytanie. Może było już poruszane ale bardzo proszę o odpowiedź.

Skoro na forum DV21 dalej czekają na możliwość spotkania w ambasadzie to kiedy mniej więcej będą rozpatrywane wnioski odnośnie spotkania DV22? Czy już mam szykować te wszystkie dokumenty? Czy mogę dopiero we wrześniu się tym zająć? 

Z góry dziękuje jeszcze raz za odpowiedź :)

 

Edytowane przez Peti84grafik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szaman napisał:

HEJO Wszystkim, WYPEŁNIAM WŁASNIE DS-260 . MOŻECIE POMÓC ?

Co wpisac przy Primary Occupation  gdy prowadze własną działaność ? i czy poniżej wpisac moje własne dane - mojej firmy ? Jest tam tez opcja szkoły ale to chyba chodzi czym obecnie sie zjamuje a studentem nie jestem. 

ja wpisalem "self-employed" i dane wlasnej dzialalnosci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...