Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.06.2021 o 00:05, Xarthisius napisał:

Dotyczy Was jak najbardziej. Potrzebujesz zaswiadczenia o niekaralnosci z KRK.

Nie tlumaczysz. Wyslac mozesz juz teraz, mozesz tez chwile poczekac, az moze Ci KCC wysle maila.

Dlaczego nie tłumaczysz ? 'All court records, including Polish court records, should be translated into English.' https://pl.usembassy.gov/visas/police-certificates/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ala2022 napisał:

Dlaczego nie tłumaczysz ? 'All court records, including Polish court records, should be translated into English.' https://pl.usembassy.gov/visas/police-certificates/

Czy zaświadczenie o niekaralności z UK też muszę załatwić ? Mieszkałam tam ponad 10 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, ala2022 said:

https://www.acro.police.uk/Police-Certificates-Online Znalazłam taką stronę. Czy ktoś może potwierdzić ? Z góry dziękuję.

Tak. Tu masz potwierdzenie: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Visa-Reciprocity-and-Civil-Documents-by-Country/UnitedKingdom.html

1 hour ago, ala2022 said:

Czy zaświadczenie o niekaralności z UK też muszę załatwić ? Mieszkałam tam ponad 10 lat temu.

Nie jest wazne jak dawno temu, tylko ile mialas wtedy lat i jak dlugo mieszkalas. Jezeli bylas starsza niz 16 lat i mieszkalas ponad rok, to musisz dostarczyc police record z tego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Xarthisius napisał:

Dla ustalenia uwagi, bo to pytanie w roznych wersjach zadawane jest wielokrotnie, opcje na slub w tym kontekscie sa dwie:

  1. Slub przed otrzymaniem zaproszenia do ambasady 
  2. Slub po otrzymaniu zaproszenia do ambasady

W przypadku 1. musisz otworzyc swoj DS-260, mailujac do KCC, dodac DS-260 dla Zony, nastepnie wyslac nowy komplet dokumentow do KCC

W przypadku 2. KCC umywa rece i wszystko odbywa sie przez ambasade. Oni otwieraja DS-260, dodajesz DS-260 dla Zony, dokumentow nigdzie nie wysylasz, bierzesz ze soba na interview.

Zadna z tych opcji nie jest lepsza, badz gorsza. Przy normalnie dzialajacym KCC istnieje jeszcze krotki okres pomiedzy 1. a 2. kiedy Twoja sprawa jest przyklepana i czeka na wyslanie do ambasady (otrzymujesz wtedy tzw. ready for scheduling mail). Wtedy lepiej juz nic nie zmieniac i poczekac na etap 2.

Odpowiadajac na Twoje pytanie. Jezeli wyslesz dokumenty za 3 tyg, to przy tak niskim numerze moze sie zdarzyc, ze otrzymasz zaproszenie na listopad. Zaproszenie przyszlo by pod koniec wrzesnia / poczatek pazdziernika, wiec w okolicach slubu. Wpadasz wtedy automatycznie w pkt.2. W przeciwnym razie idziesz trybem 1.

Co bys nie wybral (czy wysylac dokumenty za 3 tyg i liczyc na listopadowy interview, czy wysylac dopiero po slubie), nie jest i nie bedzie za pozno.

Okazało się dzisiaj, że ślub będzie dopiero w połowie października (takie terminy są w urzędzie, chyba, że coś się zwolni). Czyli wygląda mi na to, że najlepiej procedować, wysyłać dokumenty i jeśli bym nie dostał zaproszenia do czasu ślubu, to napisać maila o otwarcie DS-260, a jeśli dostanę zaproszenie co jest prawdopodobne, to wtedy idę według opcji drugiej.
Jeszcze proszę o uściślenie czy opcja druga wygląda:
tak: mailuje do ambasady żeby otworzyli DS-260, dodaję żonę, wypełniamy jej DS-260 i na rozmowę jedziemy razem, wraz z jej dokumentami
czy tak: nic nie mailuje i nic nie robię tylko już jadę na rozmowę z żoną i jej dokumentami i oni na miejscu otwierają DS-260 i tam wszystko wypełniamy itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Jacek87 said:

tak: mailuje do ambasady żeby otworzyli DS-260, dodaję żonę, wypełniamy jej DS-260 i na rozmowę jedziemy razem, wraz z jej dokumentami

Zdecydowanie kontaktujesz sie z ambasada z wyprzedzeniem. Watpie zeby w przeciwnym razie wogole wpuscili Twoja Zone do ambasady.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Police Certificate #Zaświadczenie o niekaralności

W paszporcie posiadam FOREIGN RESIDENCE PERMIT (RESIDENCE VISA) państwa z poza Unii Europejskiej wydany 30 września 2019 i ważny do 01 września 2020. Ponadto posiadam wizę wjazdową (studencką) która została wydana 21 sierpnia 2019 i którą potem wymieniłem na wyżej wspomniany RESIDENCE PERMIT. Do tego kraju wjechałem 3 września 2019 (pieczątka) i wyjechałem 13 stycznia 2020 (pieczątka) bez możliwości powrotu gdyż zamknięto granicę ze względu na COVID-19. Przebywałem tam w sumie około 4,5 miesiąca i ani minuty dłużej.

Patrząc na długość obu wiz całkowity możliwy okres pobytu wynosiłby 12 miesięcy + 10 dni. FOREIGN RESIDENCE PERMIT wydawany jest standardowo na 12 miesięcy, jednak po odjęciu mojego pobytu na wizie wjazdowej uzyskałem możliwość pobytu na kolejne 11 miesięcy.

Czy w moim wypadku potrzebuję z tego kraju zaświadczenie o niekaralności? Czy takie zaświadczenie bazuje na długości wydanych wiz czy na faktycznym okresie przebywania na terytorium danego państwa? Dodam tylko że w DV-260 napisałem faktyczny okres przebywania na terytorium tego państwa pod danym adresem tj. 4,5 miesiąca. Jest to poświadczone pieczątkami w paszporcie oraz biletami lotniczymi (z tego jeden anulowany przez linię lotniczą).

Dzięki za odpowiedź!

Edytowane przez illusion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...