Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mam takie pytanie. DS-260 złożyłem i wysłałem już w sumie dawno. Teraz natomiast zorientowałem się, że mój paszport jest ważny do końca lipca przyszłego roku. Może zatem nie być ważny przez wymagane 6msc od daty potencjalnej wizyty w ambasadzie (mój CN to 15xxx). Chciałem zatem wyrobić sobie nowy paszport. I tu jest pytanie - czy muszę aktualizować te dane w DS-260, czy raczej wystarczy, że na rozmowę z konsulem zabrałbym oba paszporty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A jak to wtedy wygląda przy podawaniu numeru paszportu i wysyłaniu dokumentów? Podaję ten stary wszędzie?

2. Słyszałem, że z takim numerem w DV22 to rozmowa na pewno nie w tym roku i aktualizować DS teraz można w miarę spokojnie - nie powinno to mieć znaczenia, jeżeli chodzi o datę rozmowy - czy to prawda? Wyrobienie samego paszport to pewnie około 30 dni, więc jeżeli KCC odpowie mi na maila w tym czasie, to pewni udałoby się zamknąć sprawę właśnie w te około 30 dni.

3. A jak to jest z wysyłaniem dokumentów do KCC? Mam czekać aż mnie o to poproszą, czy można samemu wyjść z inicjatywą? One nie muszą być przetłumaczone na angielski, nie?

4. Jak wygląda kwestia adresu w USA. To że jakiś muszę podać to wiem, ale do jakiego momentu ten adres można zmienić, czy po interview jest jeszcze taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, ziomeks2 said:

4. Jak wygląda kwestia adresu w USA. To że jakiś muszę podać to wiem, ale do jakiego momentu ten adres można zmienić, czy po interview jest jeszcze taka możliwość

Czy czytasz trochę to forum? Czy tylko wpadasz zadać pytanie, bo kto by tam czytał te wątki. Brak mi cierpliwości - wiem to wada. Ale w czwartek na forum pojawił się taki wpis:

 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ziomeks2 said:

1. A jak to wtedy wygląda przy podawaniu numeru paszportu i wysyłaniu dokumentów? Podaję ten stary wszędzie?

2. Słyszałem, że z takim numerem w DV22 to rozmowa na pewno nie w tym roku i aktualizować DS teraz można w miarę spokojnie - nie powinno to mieć znaczenia, jeżeli chodzi o datę rozmowy - czy to prawda? Wyrobienie samego paszport to pewnie około 30 dni, więc jeżeli KCC odpowie mi na maila w tym czasie, to pewni udałoby się zamknąć sprawę właśnie w te około 30 dni.

3. A jak to jest z wysyłaniem dokumentów do KCC? Mam czekać aż mnie o to poproszą, czy można samemu wyjść z inicjatywą? One nie muszą być przetłumaczone na angielski, nie?

4. Jak wygląda kwestia adresu w USA. To że jakiś muszę podać to wiem, ale do jakiego momentu ten adres można zmienić, czy po interview jest jeszcze taka możliwość?

  1. Masz tylko jeden wazny paszport na raz. Wszedzie gdzie trzeba wpisac numer paszportu, wpisujesz numer biezacy. Do KCC wysylasz skany nowego i starego. Tak samo, wez stary na rozmowe
  2. 15xxx to sredni numer, czas masz sporo.
  3. Mozesz wyslac bez czekania na maila z prosba. Tlumaczone sa tylko wyroki sadowe, reszta moze byc po polsku jezeli procesujesz sie w warszawie.
  4. Adres mozna zmienic na rozmowie z konsulem, przy przekraczaniu granicy z wiza oraz w ostatecznosci juz w USA dzwoniac do USCIS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...