Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, alcomindz. said:

Abstrahując czy mając numer 23XXX jest jakaś realna szansa na dostanie terminu na rozmowę, patrząc na rok 2017 ktoś z bodajże 26XXX miał około maja? Teraz mam wątpliwości jak to będzie ze względu na COVID, chyba że nie ma to znaczenia.

Ocenianie szansy na rozmowe w momencie kiedy niewiadomo a) ilu bylo wylosowanych, b) ile jest case'ow przed Toba jest bezcelowe. a) bedzie dostepne w nastepnym, badz jeszcze nastepnym biuletynie wizowym, b) bedzie dostepne 1 stycznia 2022. A to i tak sa tylko "matematyczne" szanse, realne szanse zaleza od tego jak bedzie sie sytuacja w ambasadach/KCC rozwijac i co zarzadza sedziowie odnosnie DV20 i DV21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie czy w normalnych latach to działało tak ,że np jeśli osoby wypełniły ds'a w ten sam dzień a jedna miała numer 4000 a druga 15000 to była najpierw proszona ta z niższym numerem. Co w sumie ma większy wpływ na czas rozmowy case number czy  data wypełnienie wniosku. Sorry, że tak to ,,męczę'' ale nadal tego nie mogę zrozumieć czytając odpowiedzi  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xarthisius napisał:

Ocenianie szansy na rozmowe w momencie kiedy niewiadomo a) ilu bylo wylosowanych, b) ile jest case'ow przed Toba jest bezcelowe. a) bedzie dostepne w nastepnym, badz jeszcze nastepnym biuletynie wizowym, b) bedzie dostepne 1 stycznia 2022. A to i tak sa tylko "matematyczne" szanse, realne szanse zaleza od tego jak bedzie sie sytuacja w ambasadach/KCC rozwijac i co zarzadza sedziowie odnosnie DV20 i DV21.

No tak masz racje, udziela niestety się moja niecierpliwość . Po prostu patrząc na numery osób przynajmniej z Polski mój wydaje się bardzo wysoki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, micham said:

to w takim razie czy w normalnych latach to działało tak ,że np jeśli osoby wypełniły ds'a w ten sam dzień a jedna miała numer 4000 a druga 15000 to była najpierw proszona ta z niższym numerem. Co w sumie ma większy wpływ na czas rozmowy case number czy  data wypełnienie wniosku. Sorry, że tak to ,,męczę'' ale nadal tego nie mogę zrozumieć czytając odpowiedzi  

Akurat Simon nagral film o tym wczoraj: https://www.youtube.com/watch?v=rE1jIVVr3Tc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mvgda napisał:

Jeśli rozmowa ma być w październiku to w sumie w lipcu lub sierpniu powinien przyjść mail z prośba o wysłanie dokumentów

Trzeba wysyłać jeszcze jakieś dokumenty przed rozmową? Myślałem, że teraz tylko składamy formularz i następny krok to pojechać na interview, a wymagane dokumenty mieć ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Jacek87 said:

Trzeba wysyłać jeszcze jakieś dokumenty przed rozmową? Myślałem, że teraz tylko składamy formularz i następny krok to pojechać na interview, a wymagane dokumenty mieć ze sobą.

To przeczytaj: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-prepare-supporting-documents.html

A najlepiej wszystkie kroki z tej strony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...