Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, ala2022 said:
  1. Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law? NO Explain ?  CO WPISAC W 'EXPLAIN' ?
  2. Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor?  CO TO ZNACZY ?

  3. Do you authorize disclosure... SSN...? MOGE WPISAC NO JESLI MAM SSN ?

  1. Ze uzupelnisz brakujace na/po medical examination.
  2. To pytanie jest bez znaczenia dla DV. Kazda odpowiedz jest dobra. Poniewaz raczej po przylocie zamierzasz pracowac, a certified by DoL nie bedziesz, mozesz odpowiedziec TAK.
  3. Tak, mozesz wpisac NO. Po uzyskaniu GC i przylocie do USA bedziesz musiala zglosic sie do SSA i uaktualnic swoj status.
Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kzielu napisał:

Wyjasnij dlaczego nie masz wymaganych szczepien - i lepiej dobrze nad tym pomysl bo na wpuszczenie nie masz szans bez szczepien...

Ja zaznaczyłem "no" i w explain wpisałem, że zamierzam zrobić wszystkie szczepienia przed rozmową z konsulem. Uznałem, że na chwilę obecną szczepień nie mam, to nie będę zaznaczał "yes". Słusznie? Czyli teraz zrobić te szczepienia, poprosić o możliwość edycji wniosku i zaznaczyć yes?
Podobnie będę chciał edytować wniosek po ślubie, może wtedy wszystko na raz zrobię.

 

Jeszcze nasunęło mi się pytanie: Miałem różne szczepienia w młodości (te obowiązkowe), ale nie jestem pewien, czy mam na nie jakiekolwiek dowody, czy można skądś to wziąć? Gdzie się udać żeby powiedzieli, jakie szczepienia mam, a jakich nie mam? :)

 

I jeszcze jedno pytanie: Wyczytałem, że o obywatelstwo można się starać po 5 latach od uzyskania GC, czy to prawda? Wyczytałem również, że w ciągu tych 5 lat trzeba być minimum 30 miesięcy w stanach, żeby móc się o to obywatelstwo starać. I teraz rodzi się kolejne pytanie: chciałbym wystąpić o biały paszport na 2 lata od momentu otrzymania GC. Potem chciałbym lecieć i przez 3 lata mogę prawie wcale nie wyjeżdżać. Czyli spełnię wymóg 30mc bycia w ciągu ostatnich 5 lat.  Myślicie, że jest opcja uzyskać obywatelstwo jeśli w tym 5 letnim okresie przez 2 lata było się poza stanami na białym paszporcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Jacek87 said:

Ja zaznaczyłem "no" i w explain wpisałem, że zamierzam zrobić wszystkie szczepienia przed rozmową z konsulem. Uznałem, że na chwilę obecną szczepień nie mam, to nie będę zaznaczał "yes". Słusznie? Czyli teraz zrobić te szczepienia, poprosić o możliwość edycji wniosku i zaznaczyć yes?

Nie ma to wiekszego znaczenia. Specjalnie nie trzeba poprawiac.

Quote

Jeszcze nasunęło mi się pytanie: Miałem różne szczepienia w młodości (te obowiązkowe), ale nie jestem pewien, czy mam na nie jakiekolwiek dowody, czy można skądś to wziąć? Gdzie się udać żeby powiedzieli, jakie szczepienia mam, a jakich nie mam? :)

Lekarz rodzinny? Przychodnia? Jezeli 87 w nicku to rocznik, to i tak masz marne szanse, ze cos Ci to da. W tym okresie nie szczepili na swinke (wiec dziabna Cie MMR), ani ospe wietrzna. Potencjalnie mozna robic na to badania na przeciwciala, ale nie mam pojecia czy w Polsce to robia.

Quote

I jeszcze jedno pytanie: Wyczytałem, że o obywatelstwo można się starać po 5 latach od uzyskania GC, czy to prawda? Wyczytałem również, że w ciągu tych 5 lat trzeba być minimum 30 miesięcy w stanach, żeby móc się o to obywatelstwo starać. I teraz rodzi się kolejne pytanie: chciałbym wystąpić o biały paszport na 2 lata od momentu otrzymania GC. Potem chciałbym lecieć i przez 3 lata mogę prawie wcale nie wyjeżdżać. Czyli spełnię wymóg 30mc bycia w ciągu ostatnich 5 lat.  Myślicie, że jest opcja uzyskać obywatelstwo jeśli w tym 5 letnim okresie przez 2 lata było się poza stanami na białym paszporcie?

To be eligible for naturalization based on being a lawful permanent resident for at least five years, you must:

  • Demonstrate continuous residence in the United States for at least five years immediately before the date you file Form N-400; [1]

Continuous residence nie da sie utrzymac przy nieobecnosci dluzszej niz rok, bez wzgledu na to czy masz reentry permit czy nie. 

[1] https://www.uscis.gov/citizenship/learn-about-citizenship/citizenship-and-naturalization/i-am-a-lawful-permanent-resident-of-5-years

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XarthisiusWszystko jasne i klarowne :) Nie wiedziałem, że jeszcze jest coś takiego jak "continous residence". Bardzo pomocny link, dziękuję.

Tak 87 to rocznik. Całkiem sporo jest tych szczepień wymaganych przez US. Ile mniej więcej czasu należy sobie dać na zrobienie wszystkich? Zakładam, że wszystkie na raz to nie jest najlepszy pomysł :) Czy ktoś ma wiedzę na temat tego w jakich ewentualnie pakietach i w jakim odstępie czasu się je robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Jacek87 said:

@XarthisiusWszystko jasne i klarowne :) Nie wiedziałem, że jeszcze jest coś takiego jak "continous residence". Bardzo pomocny link, dziękuję.

Tak 87 to rocznik. Całkiem sporo jest tych szczepień wymaganych przez US. Ile mniej więcej czasu należy sobie dać na zrobienie wszystkich? Zakładam, że wszystkie na raz to nie jest najlepszy pomysł :) Czy ktoś ma wiedzę na temat tego w jakich ewentualnie pakietach i w jakim odstępie czasu się je robi?

W odstepie czasu jaki jest potrzebny pielegniarce na wziecie nastepnej strzykawki. Zakladajac, ze nie jestes w stanie przedstawic zadnej historii i nie robia badan na przeciwciala dostaniesz 3 zastrzyki (MMR, TDAP, ospa) + opcjonalnie grypa w zaleznosci od pory roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pozostałe?
Wg informacji potrzebne są na:

świnka, odra, różyczka, Heine-Medina, tężec, dyfteryt, koklusz, grypa, heamofilus influenzae typu B(HiB), zapalenie wątroby typu A, zapalenie wątroby typu B, ospa wietrzna, pneumokokowe zapalenie płuc, rotawirus, zakażenie meningokokowe.

Też wszystko na raz? Dużo tego.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jacek87 napisał:

A pozostałe?
Wg informacji potrzebne są na:

świnka, odra, różyczka, Heine-Medina, tężec, dyfteryt, koklusz, grypa, heamofilus influenzae typu B(HiB), zapalenie wątroby typu A, zapalenie wątroby typu B, ospa wietrzna, pneumokokowe zapalenie płuc, rotawirus, zakażenie meningokokowe.

Też wszystko na raz? Dużo tego.. :)

Przeczytaj całość i dokładnie:

https://www.cdc.gov/immigrantrefugeehealth/civil-surgeons/vaccinations.html?CDC_AA_refVal=https%3A%2F%2Fwww.cdc.gov%2Fimmigrantrefugeehealth%2Fexams%2Fti%2Fcivil%2Fvaccination-civil-technical-instructions.html#tbl1

Zwłaszcza to co jest zdefiniowane w Table 1 i zgodnie z kategorią wiekową.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Have you ever used other names (i.e., maiden, religious, professional, alias, etc.)? NOTE: Data on this page must match the information as it is written in your passport or travel documents.

Czy jesli uzywalam alias, ktory widnieje w moim kontrakcie z pracodawca, ktory wyslalam do wizy O1  to mam zaznaczyc tak ?

Nie wystepowal on nigdy w moim paszporcie z drugiej strony. Czy ktos bedzie sprawdzal i porownywal dokumenty z poprzednich wiz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...