Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.06.2021 o 11:31, micham napisał:

a w rubryce o otrzymany dyplom albo certyfikat przy tych obecnych  studiach mogę wpisać,, nadal się uczę''? czy wpisać brak dyplomu...

Wie ktoś? Bo to ostatni  mój problem z ds. i wysyłam ;) I nie spamuje już w tym temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS’y już mamy z mężem wysłane i teraz zastanawiamy się czy możemy zbierać powoli dokumenty, które będą potrzebne KCC? Chcemy po prostu być przygotowani, że jak dostaniemy od nich maila z instrukcja jak mamy to wysłać to tylko je zeskanować i puścić. Znalazłam na stronie, że będziemy potrzebować: Birth Certificates, Court and Prison Records, Military Records (to nas akurat nie dotyczy), Police Certificates (to też nas nie dotyczy), Photocopy of Valid Passport Biographic Data Page. Czy te powyższe dokumenty należy przesłać do KCC (oczywiście jak dostaniemy już od nich maila) przetłumaczone na angielski? Czy ktoś się orientuje, czy na tym etapie potrzebują jeszcze jakichś dodatkowych dokumentów?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, magsasi said:

...Police Certificates (to też nas nie dotyczy)...

Dotyczy Was jak najbardziej. Potrzebujesz zaswiadczenia o niekaralnosci z KRK.

1 hour ago, magsasi said:

Czy te powyższe dokumenty należy przesłać do KCC (oczywiście jak dostaniemy już od nich maila) przetłumaczone na angielski? Czy ktoś się orientuje, czy na tym etapie potrzebują jeszcze jakichś dodatkowych dokumentów?

Nie tlumaczysz. Wyslac mozesz juz teraz, mozesz tez chwile poczekac, az moze Ci KCC wysle maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, magsasi said:

Myślałam, że to court and prison record to to zaświadczenie o niekaralności…

Wejdz na strone https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Visa-Reciprocity-and-Civil-Documents-by-Country/Poland.html i tam masz co jest czym, plus dodatkowo sa polskie nazwy i instrukcje jak uzyskac dany dokument.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2021 o 21:31, kzielu napisał:

Wyjasnij dlaczego nie masz wymaganych szczepien - i lepiej dobrze nad tym pomysl bo na wpuszczenie nie masz szans bez szczepien...

A w jaki sposób poprosić lekarza o potwierdzenie wykonanych szczepień? Jest na to jakiś formularz? Mój ośrodek zdrowia, w którym szczepiłam się jako dziecko już nie istnieje. Co ze szczepionką na COVID?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...