Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, ala2022 said:

Czy adresy należy wypelnić chronologicznie ?

Tak, w odwrotnej kolejnosci, tj. "cofajac sie w czasie"

4 minutes ago, ala2022 said:

W sytuacji, gdy mieszkałam w UK, póżniej w Polsce i znów UK i Polska - to wpisywać dwukrotnie adres polski z 2 okresami ? 

Tak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Jacek87 said:

Czy w pytaniu "Do you want the Social Security Administration to issue a Social
Security number and a card?"

 

Zawsze należy zaznaczyć Yes? Tzn da się funkcjonować bez bez tego numeru i karty?

Nie trzeba zaznaczyc ze sie chce. Mozna sie samemu zglosic do biura SSA po przyjezdzie. Ale, nie. Nie da sie zyc bez SSN w tym kraju. Sprobuj zyc w Polsce bez PESEL i cos zalatwic w urzedzie / u lekarza / itp.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xarthisius napisał:

Musisz odpowiedziec na wszystkie pytania, ktore znajduja sie w DS-260. Jezeli podajesz adres np. hotelu/ambasady to wiadomo, ze nie da sie wpisac osoby ktora tam mieszka i wlasnie po to jest checkbox "does not apply". Use common sense...

podaje znajomej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Jacek87 said:

Re @Xarthisius dzięki. Czyli jeśli zaznaczyłem tak, to owa karta przyjdzie wraz z GC do wskazanego miejsca? Czy będzie gdzieś do odbioru? Czy czekać cierpliwie i wszystko mi powiedzą w ambasadzie?

W teorii przychodzi na adres, ktory podasz, zwyklym listem. W praktyce SSA ma straszny burdel i czasem karta nie przychodzi. Wtedy trzeba sie udac do lokalnego biura SSA.

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...