Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

22 minutes ago, katarzyna_gawor said:

Cześć, napiszę tu raz jeszcze, ponieważ wcześniej nie widziałam wątku (dziękuję za jego wskazanie :) ):

Zostałam wylosowana, CN poniżej 7.5 tys., rejestrowałam się jako panna. Teraz jestem zaręczona, z terminem ślubu na wrzesień tego roku. Jeżeli będę zwlekać, to może zabraknąć wiz, a chcę jechać z mężem. I pytanie:

1. Czy od 2020 roku coś się zmieniło w kwestii rozmów z konsulem i czy realnie już wiadomo, że wystartują w październiku dla wylosowanych w DV2022? Bo zakończyć muszą się bez względu na wszystko 30.09.2022, zgadza się? 

2. 2 opcja o której słyszałam to- wypełniam DS jak najszybciej, jadę sama, narzeczony przyjeżdża na ESTA, bierzemy ślub na miejscu i wówczas on się stara o rezydenturę - ktoś przechodził ten proces i może go szerzej opisać czy raczej odradzacie takie kombinacje?

Czemu tak panikujesz? Masz slub przed rozpoczeciem roku fiskalnego w ktorym jestes wylosowana, to jak moze Ci zabraknac wiz?

Opcja 2. jest zla z wielu powodow. Glownie przez to ze na ESTA nie mozna sie ubiegac o adjustment of status, nie wspominajac o tym ze takie cos na kilometr wyglada jak immigration fraud.

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, katarzyna_gawor said:

1. Czy od 2020 roku coś się zmieniło w kwestii rozmów z konsulem i czy realnie już wiadomo, że wystartują w październiku dla wylosowanych w DV2022? Bo zakończyć muszą się bez względu na wszystko 30.09.2022, zgadza się? 

2. 2 opcja o której słyszałam to- wypełniam DS jak najszybciej, jadę sama, narzeczony przyjeżdża na ESTA, bierzemy ślub na miejscu i wówczas on się stara o rezydenturę - ktoś przechodził ten proces i może go szerzej opisać czy raczej odradzacie takie kombinacje?

Ad 1. Nie ma pewności, że w październiku wystartuje to w trybie innym niż to jest obecnie (obecnie idzie baaaardzo powoli). Zgadza się, że wizy MUSZĄ być wydane do 30 września 2022 - inaczej przepadną. Zwykle zwlekanie z DS-260 do września do ślubu byłoby OK. Obecenie wszelkie zbędne zwłoki przy ekstremalnie wolnym przetwarzaniu mogą skończyć się źle -więc nie chcę żadnych obietnic tutaj Tobie składać

Ad 2. To jest visa fraud w czystej postaci - może (nie musi) skończyć się karami i dodatkowym wydłużeniem, kosztami i nerwami. Jeśli narzeczony nie uzyska wizy przez DV to musisz przejść sponsorowanie zielonej karty dla małżonka LPR, proces ten to mniej więcej dwa lata "rozłąki" (może Ciebie on turystycznie odwiedzać o ile zostanie wpuszczony). Gorąco odradzam tę opcję.

Może 3 opcja? Przyspieszacie ślub z września na za 30 dni aby nie ryzykować zbędnego ryzyka? Składasz DS-260 jako mężatka i on składa DS-260 z Tobą?

Gratulacje z okazji wylosowania

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mcpear napisał:

Może 3 opcja? Przyspieszacie ślub z września na za 30 dni aby nie ryzykować zbędnego ryzyka? Składasz DS-260 jako mężatka i on składa DS-260 z Tobą?

A co z opcją czwartą? @katarzyna_gaworskładasz DS-260 teraz, na siebie. Bierzesz ślub, wymieniasz dokumenty (jeśli zmieniasz nazwisko), piszesz maila o odblokowanie DSa, dodajesz męża i uaktualniasz dokumenty. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, mola said:

A co z opcją czwartą? @katarzyna_gaworskładasz DS-260 teraz, na siebie. Bierzesz ślub, wymieniasz dokumenty (jeśli zmieniasz nazwisko), piszesz maila o odblokowanie DSa, dodajesz męża i uaktualniasz dokumenty. 

To chyba się nie różni pod względem kolejności procesowania (może się mylę) od poczekania ze złożeniem DS-260 po ślubie (opcja 1). W "normalnych" latach nie byłoby z tym żadnego problemu. Dostrzegam, że w DV-21 ludzie starają się nie odblokowywać i nie uaktualniać DS bo to może ich wypchnąć poza kolejkę - też chyba nie ma 100% pewności, że te strategie są oparte o racjonalne przesłanki - ale chciałbym aby OP była tego świadoma

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko dodam, że np. czas oczekiwania od wysłania dokumentów po wypełnieniu DS-260 do otrzymania informacji, że ktoś je przejrzał i będą umawiać na spotkanie, to zamiast obiecywanych kilku tygodni - kilka miesięcy. Stąd obawy związane z modyfikowaniem wniosku.

Może do września odkopią się z zaległości innych niż DV. Może 1 października mnóstwo papierów pechowych szczęśliwców z DV21 wyląduje w koszu, na biurkach zrobi się miejsce dla DV22 i procesowanie ruszy z kopyta. A może nie. 

Zaproponowana opcja nr 3 wydaje się optymalna. Jeżeli macie zaplanowane wesele, kościół itp., to ogarnijcie na szybko ślub cywilny, a resztę zostawcie dla gości w planowanym terminie. ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor?

Czy tu należy odpowiedzieć nie??

- Have you committed, ordered, incited, assisted, or otherwise participated in extrajudicial killings, political killings, or other acts of violence?

Czy w tym punkcie jeśli miałem wyrok w zawieszeniu za udział w pobiciu należy wpisać tak i opisać sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, AS13 said:

- Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor?

Czy tu należy odpowiedzieć nie??

To pytanie ma sens tylko w kontekscie wiz pracowniczych EB. Dla DV odpowiedz jest bez znaczenia.

1 hour ago, AS13 said:

- Have you committed, ordered, incited, assisted, or otherwise participated in extrajudicial killings, political killings, or other acts of violence?

Czy w tym punkcie jeśli miałem wyrok w zawieszeniu za udział w pobiciu należy wpisać tak i opisać sytuację?

Rozumiem, ze pare pytan wczesniej, na "Have you ever been arrested or convicted..." i tak juz odpowiedziales "tak" i opisales cala sytuacje? Na to pytanie w tym kontekscie tez bym odpowiedzial "tak". Nie wiem czy musisz kopiowac cale uzasadnienie, czy wystarczy napisac "see above"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...