Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Ciągle nurtuje mnie termin tego DSa. Kiedy najlepiej go wypełnić ,żeby nie stracić   kolejki? Czy jeśli osoby z wyższym numerem pójda na rozmowe mi ona przepadnie? Dodam też ,że gdyby była możliwość chciałbym możliwie opóźnić rozmowę na jakiś grudzień. Numer 2k 

Edytowane przez micham
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, micham said:

Ciągle nurtuje mnie termin tego DSa. Kiedy najlepiej go wypełnić ,żeby nie stracić   kolejki? Czy jeśli osoby z wyższym numerem pójda na rozmowe mi ona przepadnie? Dodam też ,że gdyby była możliwość chciałbym możliwie opóźnić rozmowę na jakiś grudzień. Numer 2k 

Nie mozna "stracic kolejki", co najwyzej moze zabraknac wiz. Co do opozniania: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, micham said:

Mam kolejne pytanie- Czy zielona może przyjść do innego stanu niż stan docelowy i czy można  ją tylko odebrać od osoby z pod tego adresu ?

Nie do konca rozumiem o co pytasz wiec troche sobie dopowiem.

  1. Nie ma czegos takiego jak "stan docelowy". Po przekroczeniu granicy stajesz sie LPRem czyli prawie-wolnym czlowiekiem i mozesz sie przeprowadzac co tydzien do innego stanu jak najdzie Cie na to ochota. "Prawie-" bo trzeba sie spowiadac USCIS z kazdej przeprowadzki.
  2. Co to znaczy "odebrac od osoby"? Karta przychodzi do skrzynki pocztowej. W skrzynce pocztowej na karteluszce jest napisane, kto pod danym adresem mieszka i komu listonosz moze zostawiac poczte. Jak masz znajomych, ktorzy dopisza Cie tymczasowo do tej karteluszki to jest to wszystko co potrzebujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie chodziło mi jak podam adres znajomego w ds a mieszka on w innym stanie niż ten do którego się wybieram czy może on taki list odebrać czy muszę to zrobić ja osobiście? Słyszałem tez takie coś ,że najłatwiej jest to ogarnąć jak się w jednym stanie załatwia wszystko bo jest łatwiej z papirologia prawko itd

Piszesz tutaj jeszcze o tej karteczce czy konieczne jest dopisanie mnie do niej? bo nawet nie zdawałem sobie sprawy o takim czymś.

Edytowane przez micham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, micham said:

W sensie chodziło mi jak podam adres znajomego w ds a mieszka on w innym stanie niż ten do którego się wybieram czy może on taki list odebrać czy muszę to zrobić ja osobiście? Słyszałem tez takie coś ,że najłatwiej jest to ogarnąć jak się w jednym stanie załatwia wszystko bo jest łatwiej z papirologia prawko itd

GC jest dokumentem federalnym. Gdzie ja odbierzesz nie ma zadnego wplywu na wyrabianie dokumentow stanowych tj. prawo jazdy.

9 minutes ago, micham said:

Piszesz tutaj jeszcze o tej karteczce czy konieczne jest dopisanie mnie do niej? bo nawet nie zdawałem sobie sprawy o takim czymś.

Co do odbioru osobistego przeczytaj posty powyzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ,że tak ,,męczę,, ale nadal nie do końca to zrozumiałem a teraz jestem na tym etapie i mam sporo wątpliwości 
Czyli osoba musi mnie dopisać do tej karteczki skrzynkowej ?Jeśli tak czy to się robi gdzieś na poczcie ?
Czy nie wystarczy ,ze wpisze w ds adres tej osoby. A co do wcześniejszych postów chodziło mi ze osoba odbierze ten list z gc a ja po prostu przyjade po ten list do niej 

Edytowane przez micham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...