Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, andyopole napisał:

To są tak mało istotne dane że jeśli wpiszesz adres i telefon centrali to w zupełności wystarczy. Nikogo nie interesuje sklep ani jego asortyment. Co innego gdybyś pracował dla armii lub wywiadu. Zresztą, te adresy to oni mają od dawna.

super dzięki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Xarthisius napisał:

Nie. Zaznaczasz w swoim DS-260, ze nie jada, a z ich DS-260 nic nie robisz.

A jest drugi podpunkt, gdzie trzeba zaznaczyć, czy w przyszłości dołącza do głównego składającego. To czy zaznaczę tak, to muszą wypełnić formularz ds-260?

A jak zaznaczę nie to znaczy, że nigdy nie będą mogli starać się o zieloną kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, AS13 said:

A jest drugi podpunkt, gdzie trzeba zaznaczyć, czy w przyszłości dołącza do głównego składającego. To czy zaznaczę tak, to muszą wypełnić formularz ds-260?

A jak zaznaczę nie to znaczy, że nigdy nie będą mogli starać się o zieloną kartę?

Zaznacze na wstepie dla przypomnienia, ze nie jestem prawnikiem i nie nalezy traktowac moich postow jako prawd objawionych.

Te pytania nalezy interpretowac tak:

  1. czy Twoja Zona jest derived beneficiary w Twojej biezacej petycji? (to pierwsze pytanie czy immigruje razem z Toba)
  2. czy Twoja Zona bedzie sie ubiegac o wize w procesie Follow to Join dla biezacej petycji? (to drugie pytanie about immigrating at a later date)

Pierwsze juz zalatwilismy. To drugie jest na taki specjalny wypadek, gdybys Ty byl w USA i ubiegal sie o zielona karte w USCIS, dostal ja, a potem Twoja Zona szla by sama na wywiad w ambasadzie w Polsce. W przypadku loterii wizowej proces FTJ tez musi sie zakonczyc przed 30 wrzesnia danego roku fiskalnego. Odpowiedz "nie" na to drugie pytanie (wedle mojej wiedzy / opinii itp) zdecydowanie nie przekresla mozliwosci pozniejszego sponsorowania Zony w innym procesie np. F2A. Dalej nie wypelniasz DS-260 dla osob, ktore nie chca kontynuowac procesu z DV.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, alcomindz. said:

Czy wpisując szkołę średnią oraz studia w miejscu w rubryce o edukacji to wtedy w Number of Educational Institutions Attended wpisać 2?

Wpisujesz taki numer ile rubryczek wypelniles. Taka uwaga: jezeli np. robiles licencjat, magisterke i doktorat na tym samym uniwerku, to wpisal bys 4 (dodajac liceum), kazdy etap traktujac jako "oddzielna" instytucje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AS13 jeszcze jedna uwaga ogolna. Jezeli brak checi emigracji rodziny wynika z sytuacji "jedz, zobacz jak jest, a jak bedzie dobrze to my do Ciebie potem dojedziemy", to sugerowalbym jednak rozwazenie GC z DV. Pozniejsze sponsorowanie rodzinne jest a) dluzsze b) drozsze c) ma wiecej wymagan. Po uzyskaniu GC mozna jechac ja aktywowac, wyrobic sobie reentry permit i nie pokazywac sie w stanach przez 2 lata.

  • Like 1
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/27/2021 at 3:17 PM, Xarthisius said:

Po uzyskaniu GC mozna jechac ja aktywowac, wyrobic sobie reentry permit i nie pokazywac sie w stanach przez 2 lata.

Serio? Przepraszam, zaglądam tu od jakiegoś czasu, ale z taką informacją się jeszcze nie spotkałem - wszędzie tylko o tym, że min. połowę roku trzeba spędzić w US, żeby nie stracić GC.

Możesz napisać coś więcej? Czy to faktycznie jest takie proste, czy wymaga jednak jakiegoś mocnego uzasadnienia i stosu dokumentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, ntcm said:

Serio? Przepraszam, zaglądam tu od jakiegoś czasu, ale z taką informacją się jeszcze nie spotkałem - wszędzie tylko o tym, że min. połowę roku trzeba spędzić w US, żeby nie stracić GC.

Możesz napisać coś więcej? Czy to faktycznie jest takie proste, czy wymaga jednak jakiegoś mocnego uzasadnienia i stosu dokumentów?

https://www.uscis.gov/i-131 Nie wymaga zadnego mocnego uzasadnienia, ani stosu dokumentow. Na uzasadnienie sa chyba ze 4 linijki.

Tu na forum czesto sie mowi o tym per "bialy paszport". Nie do konca wiem czemu, bo ani to paszport, ani dokument ktory przychodzi jest bialy :) No, ale zielona karta tez jest zielona calkiem od niedawna...

Edytowane przez Xarthisius
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Xarthisius said:

https://www.uscis.gov/i-131 Nie wymaga zadnego mocnego uzasadnienia, ani stosu dokumentow. Na uzasadnienie sa chyba ze 4 linijki.

 

Quote

A reentry permit establishes that you did not intend to abandon status, and it allows you to apply for admission to the United States after traveling abroad for up to 2 years without having to obtain a returning resident visa. Reentry permits are normally valid for 2 years from the date of issuance.

Dzięki!

Doczytałem, że w takiej sytuacji podatki nadal rozlicza się w US - zgadza się, czy coś pokręciłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, napiszę tu raz jeszcze, ponieważ wcześniej nie widziałam wątku (dziękuję za jego wskazanie :) ):

 

Zostałam wylosowana, CN poniżej 7.5 tys., rejestrowałam się jako panna. Teraz jestem zaręczona, z terminem ślubu na wrzesień tego roku. Jeżeli będę zwlekać, to może zabraknąć wiz, a chcę jechać z mężem. I pytanie:

1. Czy od 2020 roku coś się zmieniło w kwestii rozmów z konsulem i czy realnie już wiadomo, że wystartują w październiku dla wylosowanych w DV2022? Bo zakończyć muszą się bez względu na wszystko 30.09.2022, zgadza się? 

2. 2 opcja o której słyszałam to- wypełniam DS jak najszybciej, jadę sama, narzeczony przyjeżdża na ESTA, bierzemy ślub na miejscu i wówczas on się stara o rezydenturę - ktoś przechodził ten proces i może go szerzej opisać czy raczej odradzacie takie kombinacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...