Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Na dzisiaj wystarczy, że wpiszesz adres tej osoby. GC wg stanu na dzień 22 maja 2021 zostanie wrzucona do skrzynki. Znajomy odbierze i do niego przyjedziesz i odbierzesz.

Jest jedno "ale". Jak zostało napisane od kwietnia 2018 dostarczanie GC powinno się odbywać "osobiście" / "do rąk własnych". Na dzień dzisiejszy jest to martwe, ale jakby w jakiś sposób zostało to zaimplementowane zanim się sprowadzisz do USA, a to nastąpi najwcześniej za rok (a trudno nam tutaj wyrokować / przewidywać czy i kiedy tutejsza poczta wprowadzi to w życie) to może się okazać, że będziesz musiał odebrać tę przesyłkę osobiście (w owym innym niż "docelowy" stan)

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również pytanie odnośnie  poprzedniego zatrudnienia. Przez niecały rok w UK byłem zatrudniony w agencji pracy czy w takim wypadku w Employer Name wpisać nazwę agencji pracy razem z jej adresem czy wpisać nazwę rzeczywistej firmy w jakiej procowałem. Jeśli opcja nr 2 to wtedy numer telefonu do firmy dać do biura firmy który widnieje na ich stornie internetowej? I jeszcze pytanie w poprzednich pytaniach gdzie trzeba było wpisać  poprzednie miejsca zamieszkania, a mianowicie raz w wakacje wyjechałem ponownie do Uk jednak na 1,5-2 miesiące dorobić na wakacje. Tak więc nie wpisywałem tego okresu do miejsc zamieszania, w takim razie odpuścić też wpisywanie tej pracy? I ostanie pytanie. Pracowałem w jednej firmie w głównej siedzibie w biurze potem poszedłem na studia i udało mi się dogadać żeby w tej samej firmie załatwić prace w ich sklepie stacjonarnym w mieście w którym będę studiował. Czy wtedy adres pracodawcy wpisywać ich główny czy rzeczywisty tam gdzie był ten sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wpisując szkołę średnią oraz studia w miejscu w rubryce o edukacji to wtedy w Number of Educational Institutions Attended wpisać 2? I znów pytanie pracując dla agencji pracy wpisać adres agencji czy rzeczywisty adres gdzie pracowałem. i jeszcze jedno, sklep w którym kiedyś pracowałem już nie istnieje tzn główna firma która ma całą sieć sklepów po prostu go zlikwidowała w takim wypadku jaki numer telefonu wpisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, alcomindz. napisał:

Czy wpisując szkołę średnią oraz studia w miejscu w rubryce o edukacji to wtedy w Number of Educational Institutions Attended wpisać 2? I znów pytanie pracując dla agencji pracy wpisać adres agencji czy rzeczywisty adres gdzie pracowałem. i jeszcze jedno, sklep w którym kiedyś pracowałem już nie istnieje tzn główna firma która ma całą sieć sklepów po prostu go zlikwidowała w takim wypadku jaki numer telefonu wpisać?

To są tak mało istotne dane że jeśli wpiszesz adres i telefon centrali to w zupełności wystarczy. Nikogo nie interesuje sklep ani jego asortyment. Co innego gdybyś pracował dla armii lub wywiadu. Zresztą, te adresy to oni mają od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...