Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

7 minutes ago, szaman said:

bez zmian

Nie zbadane sa sciezki myslowe osob, ktore implementuja logike w formularzach rzadowych... Widze w swoim, ze mialem "Employment Date From:", widze tez odpowiednia rubryke na str 48 w DS-260 exemplar. Nie wiem czego nie zaznaczyles, ze Ci sie to nie pojawia...

Wpisz na wszelki wypadek w past employment. Nie powinno zaszkodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TERAZ WIDZE , ŻE TA OPCJA POJAWIA SIĘ JEŻELI ZAZNACZE "YES" PRZY Does this job require at least 2 years of training or experience? . I KURDE POJECIA NIE MAM TERAZ CO ZROBIC BO Z JEDNEJ STRONY NIE WYMAGA 2 LAT A Z DRUGIEJ STRONY NIE CHCE MI SIE POJAWIC OPCJA DATY JEZELI NIE ZAZNACZE " YES "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!
pytanie odnośnie do zaświadczenia z KRK. Na str napisano iż:

"Wydany dokument ma postać pliku XML, który można zapisać na informatycznym nośniku danych (np. pamięć USB, płyta CD, DVD). Wizualizacja zaświadczenia możliwa jest przy wykorzystaniu funkcjonalności e-KRK. Wydruk nie jest dokumentem."

Chodzi o ostatnie zdanie. Dokumenty wysyłam mailem, więc nie ma problemu, ale potem idę na rozmowę i mam mieć ze sobą oryginały dokumentów. Mam go wziąć więc na pendrive? Czy może wydrukować i powinni z nim przepuścić? A może nie robić tego online tylko normalnie złożyć wniosek i odebrać dokument papierowy?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Jacek87 said:

Chodzi o ostatnie zdanie. Dokumenty wysyłam mailem, więc nie ma problemu, ale potem idę na rozmowę i mam mieć ze sobą oryginały dokumentów. Mam go wziąć więc na pendrive? Czy może wydrukować i powinni z nim przepuścić? A może nie robić tego online tylko normalnie złożyć wniosek i odebrać dokument papierowy?\

Document Name:  Zapytanie o udzielenie informacji o osobie (Request for information about a person) – only paper format is acceptable by the Embassy, no electronic version is allowed. [1]

[1] https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Visa-Reciprocity-and-Civil-Documents-by-Country/Poland.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2021 o 21:46, Xarthisius napisał:

Tłumaczenia
Dokumenty wydane w języku polskim, oprócz wyroków sądowych, nie wymagają tłumaczenia na język angielski. Wszystkie dokumenty sporządzone w języku innym niż polski lub angielski muszą być złożone wraz z tłumaczeniami na angielski wykonanymi przez profesjonalnego tłumacza. [1]

[1] https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/immigrant-visas-pl/diversity-visa-program-pl/

a za

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, ala2022 said:

a zaświadczenie o niekaralności z USA potrzebne ?

Note: Present and former residents of the United States do NOT need to submit any U.S. police certificates.

[1] https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-prepare-supporting-documents.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum i widząc, iż ludzie dość długo czekają na ponowne otwarcie formularza, naszły mnie pewne wątpliwości.

mam case nr 1xxx, co świadczy o wczesnej rozmowie.

ds-260 złożony dawno, niedługo wysyłam skany dokumentów.
w połowie października ślub, po którym dopiero napiszę maila z prośbą o odblokowanie ds-260.
Co będzie, jeśli do czasu rozmowy nie zdążą mi odblokować ds-260 i nie będę mógł dodać danych dziewczyny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Jacek87 said:

Przeglądając forum i widząc, iż ludzie dość długo czekają na ponowne otwarcie formularza, naszły mnie pewne wątpliwości.

mam case nr 1xxx, co świadczy o wczesnej rozmowie.

ds-260 złożony dawno, niedługo wysyłam skany dokumentów.
w połowie października ślub, po którym dopiero napiszę maila z prośbą o odblokowanie ds-260.
Co będzie, jeśli do czasu rozmowy nie zdążą mi odblokować ds-260 i nie będę mógł dodać danych dziewczyny?

Nie dosc, ze to pytanie padlo w tym watku juz przynajmniej dwa razy, to jeszcze sie okazuje, ze byles jednym z pytajacych...

Co jest nie zrozumiale w mojej odpowiedzi? 

 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...