Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, don123 said:

Mam numer 12xxx a ds złożony 16 Czerwca. Z tego co czytam powinienem wysłać dokumenty na własną rękę, bez czekania na sygnał od kcc. Pytanie - czy jak tego nie zrobię, to ryzykuję tym, że się w ogóle nie odezwą i nie zaproszą mnie na rozmowę do ambasady?  

Tak, wlasnie to ryzykujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2021 o 09:59, kenadams napisał:

Nie, wg oficjalnej strony travel.state.gov:
 

BTW. Można również złożyć wniosek pocztą, z tym że teraz nie trwa to tydzień jak piszą, a ok. 3 tygodnie. Wszystkie instrukcje (również odnośnie innych dokumentów) są na stronie, którą zalinkowałem ;)

a co jezeli ktos potrzbuje dostarczyc z innych krajow, to elektroniczna wersja nie jest akceptowalna? Tzn ze mam osobisicie jechac do wszystkich krajow gdzie bylam i wziasc zaswiadczenie w formie papierowej? np do Uk bym musiala teraz osobiscie jechac? czy to sie tylko do Polski odnosi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jezeli ktos potrzbuje dostarczyc z innych krajow, to elektroniczna wersja nie jest akceptowalna? Tzn ze mam osobisicie jechac do wszystkich krajow gdzie bylam i wziasc zaswiadczenie w formie papierowej? np do Uk bym musiala teraz osobiscie jechac? czy to sie tylko do Polski odnosi? 

Tego nie wiem (może ktoś inny tutaj Ci powie), ale dla każdego kraju jest strona z instrukcjami analogiczna jak dla Polski. Wpisz w Google „reciprocity pages” i pierwszy wynik jaki wyskoczy powinien być z travel.state.gov i pokazać listę krajów do wyboru. Wybierz kraj z którego musisz dostarczyć dokumenty i szukaj na danej stronie „police certificates/records” albo podobne.
  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Justyna234 napisał:

a co jezeli ktos potrzbuje dostarczyc z innych krajow, to elektroniczna wersja nie jest akceptowalna? Tzn ze mam osobisicie jechac do wszystkich krajow gdzie bylam i wziasc zaswiadczenie w formie papierowej? np do Uk bym musiala teraz osobiscie jechac? czy to sie tylko do Polski odnosi? 

Z UK wyślą Ci pocztą. expresowa wysyłka kosztuje 350 zł. https://www.acro.police.uk/police_certificates.aspx

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 

Mam numer 12xxx a ds złożony 16 Czerwca.  Wiem że powinienem wysłać dokumenty na własną rękę, bez czekania na sygnał od kcc. Pytanie- kiedy to powinienem zrobić, czy już teraz? Przypuszczam, że numery 12xxx będą najwcześniej  rozpatrywane w Lutym, Marcu więc zastanawiam się kiedy mogę najpóźniej wysłać te dokumenty jednocześnie mając gwarancje, że nie zrobię tego za późno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji że nie zrobisz tego za późno nikt Tobie nie da. DV-2021 pokazało, że jest to realne zagrożenie, że pojawi się wersja Epsilon, Lambda, Kappa wirusa i skany wysłane po 21 października nigdy nie zostaną przetworzone, bałagan w KCC i ambasadach związany z loterią wizową ponowi się, a obckrajowcy, którzy wygrali nie zostaną zaproszeni na rozmowy.

Z odwlekaniem wysyłania to jak z zabawą w "chickena" - wsiadasz w samochód, ustawiasz się na przeciwko krawędzi klifu, dodajesz gazu i przegrywa ten kto pierwszy zdejmie nogę z gazu. Twoje pytanie: "Kiedy mogę najpóźniej wysłać te dokumenty" brzmi trochę jak pytanie tego kierowcy "kiedy przy prędkości 100km/h mogę najpóźniej nacisnąć pedał hamulca jednocześnie mając gwarancję, że nie zrobię tego za późno".

Wyślij je dzisiaj bo jutro może być za póżno - to jedyne co mogę doradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji że nie zrobisz tego za późno nikt Tobie nie da. DV-2021 pokazało, że jest to realne zagrożenie, że pojawi się wersja Epsilon, Lambda, Kappa wirusa i skany wysłane po 21 października nigdy nie zostaną przetworzone, bałagan w KCC i ambasadach związany z loterią wizową ponowi się, a obckrajowcy, którzy wygrali nie zostaną zaproszeni na rozmowy.
Z odwlekaniem wysyłania to jak z zabawą w "chickena" - wsiadasz w samochód, ustawiasz się na przeciwko krawędzi klifu, dodajesz gazu i przegrywa ten kto pierwszy zdejmie nogę z gazu. Twoje pytanie: "Kiedy mogę najpóźniej wysłać te dokumenty" brzmi trochę jak pytanie tego kierowcy "kiedy przy prędkości 100km/h mogę najpóźniej nacisnąć pedał hamulca jednocześnie mając gwarancję, że nie zrobię tego za późno".
Wyślij je dzisiaj bo jutro może być za póżno - to jedyne co mogę doradzić

Tak napisałeś, że się przestraszyłam i wysłałam wszystko dzisiaj


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...