Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

8 hours ago, katarzyna_gawor said:

Biorąc pod uwagę 2 ostanie strony tego wątku 41 i 42 oraz końcówkę wątku dv2021 mam pytanie następującej treści:

Nie wysyłałam jeszcze dokumentów bo zrobiłam w DS błąd, napisałam prośbę o odblokowanie i czekam. 

Czy można mając otwarty wniosek dv2022 można wysyłać zgłoszenie na dv2023? 

 

7 hours ago, kenadams said:


Mam podobną sytuację: wysłałem DS-260, a pare dni później wysłałem prośbę o odblokowanie (nb było to ponad 5 tygodni temu i na razie zero odzewu). Zdecydowałem jednak, ze zmiany które poczynię w DS-260 nie maja związku z danymi zawartymi w dokumentach, wiec jest szansa, że nie będą ponownie przeglądać dokumentów. W związku z tym, wysłałem dokumenty parę dni później, nie czekając na odblokowanie. W najgorszym razie będzie tak jakbym wysłał dokumenty dopiero po „poproszeniu”, które (jeśli w ogóle) następuje dopiero po przeprocesowaniu DS-260.
Disclaimer: zrobiłem tak jak mi się wydawało najsensowniej na podstawie tego jak JA rozumiem cały proces z różnych źródeł (np. BritSimon, to forum), nie polecam mnie naśladować emoji846.png

Sorry za kolejny post, ale już nie jestem w stanie edytować poprzedniego, a dzisiaj wypełniając ponownie DS-260 przypomniałem sobie co mnie skłoniło (ostatecznie, bo skądinąd też tylko takie rady słyszałem) do wysłania dokumentów niemalże od razu po submitowaniu DS-260 (za pierwszym razem) i nawet pomimo wysłania unlock requesta. Otóż, taki tooltip wyświetla się po najechaniu na link do formularza:
when-to-send-documents.thumb.PNG.3cc21ec3ae8d0219ea2c3c166ae11b6c.PNG

Być może to tylko taki niefortunny wording, ale jak dla mnie to oznacza, że nie zaczną przeglądać Twojego DS-260 dopóki nie dostaną dokumentów. Znowu disclaimer - nie wiem czy to o te dokumenty im chodzi przez supporting documentation i czy tak faktycznie to działa, ale być może coś w tym jest... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, kenadams said:

Być może to tylko taki niefortunny wording, ale jak dla mnie to oznacza, że nie zaczną przeglądać Twojego DS-260 dopóki nie dostaną dokumentów. Znowu disclaimer - nie wiem czy to o te dokumenty im chodzi przez supporting documentation i czy tak faktycznie to działa, ale być może coś w tym jest... 

Nie, nie o te dokumenty chodzi. Trzeba pamietac, ze DS-260 (jak i caly ceac) jest podporzadkowany innym rodzajom wiz. Jak sie wezmie pod uwage liczby, to DV jest tylko "szumem" w tym wszystkim. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

czytam tu forum Brit Simona i wyglada na to, ze znowu KCC maja opoznienia w procesowaniu, i dosc kiepsko to idzie. Zastanawiam sie, czy moze jest ktos kto ma nizszy numer i powinien juz dostac zaproszenie na interview a jeszcze czeka? 

Jest nawet petycja :)  zeby troche 4 litery ruszyli, i ciekawa jestem jak to sie ma do Europy, czy tez tu taki zastoj? 

https://www.change.org/p/u-s-department-of-state-stop-tiered-discrimination-to-savediversityvisa-c26ccf93-49ef-4628-81e1-ec07b221f6d3?utm_source=share_petition&utm_medium=custom_url&recruited_by_id=2dc87f60-d262-11e4-83ee-6fc11e6c2108

Moze ktos ma wiecej informacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Justyna234 napisał:

Hej, 

czytam tu forum Brit Simona i wyglada na to, ze znowu KCC maja opoznienia w procesowaniu, i dosc kiepsko to idzie. Zastanawiam sie, czy moze jest ktos kto ma nizszy numer i powinien juz dostac zaproszenie na interview a jeszcze czeka? 

Jest nawet petycja :)  zeby troche 4 litery ruszyli, i ciekawa jestem jak to sie ma do Europy, czy tez tu taki zastoj? 

https://www.change.org/p/u-s-department-of-state-stop-tiered-discrimination-to-savediversityvisa-c26ccf93-49ef-4628-81e1-ec07b221f6d3?utm_source=share_petition&utm_medium=custom_url&recruited_by_id=2dc87f60-d262-11e4-83ee-6fc11e6c2108

Moze ktos ma wiecej

Moje dokumenty zostały już przeprocesowane i zaakceptowane. Czekamy teraz na maila z wyznaczona datą interview. Teoretycznie zgodnie z biuletynem powinniśmy zostać zaproszeni w grudniu. Ale jak będzie to czas pokaże 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, ellasz napisał:

Moje dokumenty zostały już przeprocesowane i zaakceptowane. Czekamy teraz na maila z wyznaczona datą interview. Teoretycznie zgodnie z biuletynem powinniśmy zostać zaproszeni w grudniu. Ale jak będzie to czas pokaże 

Czy mogę wiedzieć jak wysoki miałeś case number ?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dokumenty zostały już przeprocesowane i zaakceptowane. Czekamy teraz na maila z wyznaczona datą interview. Teoretycznie zgodnie z biuletynem powinniśmy zostać zaproszeni w grudniu. Ale jak będzie to czas pokaże 

Czy wysyłaliście wszystkie dokumenty po wcześniejszej prośbie od KCC czy bez ich prośby?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...