Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, ala2022 said:

Mam pytanie jeszcze odnośnie DS o podróż do innych krajów wciągu ostatnich 5 lat. Jeśli w części "Previous US Travel Information' wymieniłam daty wyjazdów do USA, to muszę czy nie wymieniać USA po raz kolejny w pytaniu 'Have you traveled to any countries/regions within the last five years?"

Tak, wpisujesz USA jezeli bylas tam w ciagu ostatnich 5 lat. To jest proste pytanie. Jak wszystkie w DS-260 zreszta. Nie ma potrzeby ich analizowac, stawiac w kontekscie, czy doszukiwac sie drugiego dna. Jezeli jakies pytanie wplywa na jakiekolwiek inne, to w formularzach jest explicite napisane: "if you have selected/answered X in question N, then..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeszcze odnośnie DS o podróż do innych krajów wciągu ostatnich 5 lat. Jeśli w części "Previous US Travel Information' wymieniłam daty wyjazdów do USA, to muszę czy nie wymieniać USA po raz kolejny w pytaniu 'Have you traveled to any countries/regions within the last five years?"

A tam w ogóle jest USA do wyboru? Wydaje mi się, że nie było jak wypełniałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zrobiłem temat odnośnie wyjazdu do Pakistanu i wygrania w loterii i teraz mam pytanie. W tamtym okresie nie udało mi się wyjechać do Pakistanu ani wygrac w loterii, teraz wygrałem i mam możliwość pojechania do Pakistanu. Teraz mam pytanie bo w ds260 w poprzednio odwiedzonych państwach nie miałem żadnych egzotycznych państw które mógłby wzbudzać jakieś wątpliwości i czy teraz taki wyjazd mógłby skomplikować mi jakoś mocno procedury wizowe lub czy na granicy byłby jakieś problemy podczas wjazdu do USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kenadams napisał:

Tłumaczył to Brit w ostatnim Q&A: https://youtu.be/bYpyRjDJnPQ?t=2568
W skrócie i uproszczeniu: Visa Bulletin jest wydawany przez tzw. Visa Office (część DoS), które to ustala cutoff na kolejne miesiące bazując na raportych z KCC/konsulatów składających się na sumę ludzi którzy są DQ. W ostatnich latach, ta liczba w pierwszych miesiącach DV jest zakłamana, bo KCC procesuje chybcikiem casy z poprzedniego DV, żeby dobrze wypaść przed sądem, i bardzo mało casów w obecnym DV doszło do DQ. A więc, mimo normalnej ilości wysłanych DS-260, cutoff na kolejny miesiąc jest wysoki, bo "popyt na wizy" jest liczony źle - nie na podstawie prawdziwego popytu, ale na podstawie pracy wykonanej przez KCC...
Dlaczego to jest złe? Bo powoduje chaos, szczególnie kiedy wszystkie casy są oznaczane jako current parę miesięcy przed końcem DV. Niskie numery nie dostają preferencji, mimo iż powinny wg prawa. Tylko dla wysokich numerów może do oznaczać większą szansę na interview, bo AFAIK jeśli wszystkie numery są current, to liczy się data kiedy zostało się DQ (czyli trochę kto pierwszy i ma prostszy case ten lepszy).

Ja słyszałem ,że i tak dokumenty tak czy siak idą według CN czyli rozmowy też. Może @Xarthisius  Ty jeszcze mógłbyś potwierdzić co jest faktycznie prawdziwe.
Ps. Z jakiego kraju pochodzi Brit. Od dawna się zastanawiam 

Edytowane przez micham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, micham napisał:

Ja słyszałem ,że i tak dokumenty tak czy siak idą według CN czyli rozmowy też. Może @Xarthisius  Ty jeszcze mógłbyś potwierdzić co jest faktycznie prawdziwe.
Ps. Z jakiego kraju pochodzi Brit. Od dawna się zastanawiam 

tez tak to zrozumialem na podstawie jednego z jego screenow. I moja interpretacja jest taka - najwieksza "krzywde" mozna sobie zrobic glownie zwlekaniem z wyslaniem DS260 do ostatnich dni - bo tylko ten krok jest procesowany na zasadzie pierwszy przyszedl -> pierwszy wyszedl, i na tym etapie wyzsze numery moga zostac przekazane dalej przed nami. Kazdy nastepny etap, tj przeprocesowanie dokumentow i stanie sie DQ idzie po case number order - oczywiscie wsrod tych ktorzy do danego etapu dotarli (czyli ich ds zostal zaakceptowany). 

Osobiscie nie widze jak rosnacy current moze szkodzic niskim CN, ktore wczesnie wyslaly ds i juz maja, albo wkrotce beda mialy approvala na nim. Pozostali, ktorzy wyslali go pozno maja problem nie z current, a z faktem czekania w dlugiej kolejce (bo zwlekali). 

Kolejna sprawa - fakt, ze procesowanie dv2022 (glownie stawanie sie DQ i zapraszanie do ambasad) jeszcze porzadnie nie wystartowalo jest poniekad dobre dla tych "spoznialskich" z ds, bo zanim te wlasciwe etapy rusza, ich wniosek moze zostac zaakceptowany, a takze nikt przed nich jeszcze nie wskoczyl :)  

Ale to jest tylko moja interpretacja. Nie sledze zadnych pozwow, ani innych zakulisowych rozgrywek. 

IMG_7515.thumb.jpg.24aacffb72b8ed0721c127c6badc988f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Xarthisius napisał:

Tak, wpisujesz USA jezeli bylas tam w ciagu ostatnich 5 lat. To jest proste pytanie. Jak wszystkie w DS-260 zreszta. Nie ma potrzeby ich analizowac, stawiac w kontekscie, czy doszukiwac sie drugiego dna. Jezeli jakies pytanie wplywa na jakiekolwiek inne, to w formularzach jest explicite napisane: "if you have selected/answered X in question N, then..."

ale tam nie ma USA do wyboru, za to jest oddzielone pytanie dotyczące wydania wiz i podróży do USA 
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, micham said:

Ja słyszałem ,że i tak dokumenty tak czy siak idą według CN czyli rozmowy też. Może @Xarthisius  Ty jeszcze mógłbyś potwierdzić co jest faktycznie prawdziwe.
Ps. Z jakiego kraju pochodzi Brit. Od dawna się zastanawiam 

W jakim sensie "documenty ida"? Rozmowy ida w kolejnosci numerow, ale w obrebie danej ambasady, pod warunkiem bycia dq. Jakos te numery powyzej AF80k w dv21 te wizy dostaly.

Brit jest z UK. Zona z Hiszpanii, dlatego mogl aplikowac poprzez crosscharging

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Xarthisius napisał:

Tak, wpisujesz USA jezeli bylas tam w ciagu ostatnich 5 lat. To jest proste pytanie. Jak wszystkie w DS-260 zreszta. Nie ma potrzeby ich analizowac, stawiac w kontekscie, czy doszukiwac sie drugiego dna. Jezeli jakies pytanie wplywa na jakiekolwiek inne, to w formularzach jest explicite napisane: "if you have selected/answered X in question N, then..."

ok widzę, że już jest odpowiedź. Dzięki

Edytowane przez ala2022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, ala2022 said:

to jest proste pytanie z perspektywy mieszkania w Polsce. tylko że ja w sumie mieszkałam w USA jak miałam wizę pracowniczą i wyjeżdżałam stamtąd do Polski co jakiś czas, a nie na odwrót. to nie wiem teraz ma to poprawiać? 

Kolezanki i Koledzy powyzej wyraznie powiedzieli, ze nie ma takiej opcji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...