Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, kenadams napisał:


A tam w ogóle jest USA do wyboru? Wydaje mi się, że nie było jak wypełniałem

nie pamiętam, ale wydrukowałam DS i przeglądam ostatnio i w tym punkcie nie zaznaczyłam USA. Może tak jak mówisz, skoro punkt 1 pyta o 5 dat wyjazdów do USA, to może w tym ostatnim nie ma już opcji wyboru USA ? Czy ktoś to może kojarzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, danielwro napisał:

tez tak to zrozumialem na podstawie jednego z jego screenow. I moja interpretacja jest taka - najwieksza "krzywde" mozna sobie zrobic glownie zwlekaniem z wyslaniem DS260 do ostatnich dni - bo tylko ten krok jest procesowany na zasadzie pierwszy przyszedl -

do ostatnich dni czyli do kiedy? Sama wysłałam w październiku mając niski numer i już ten miesiąc uważam za późny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, 9kk napisał:

do ostatnich dni czyli do kiedy? Sama wysłałam w październiku mając niski numer i już ten miesiąc uważam za późny.

ja wyslalem w lipcu (bo sie zenilem i czekalem na odblokowanie formularza) i tez mysle, ze to juz tak troche srednio... 

wiekszosc dat jakie widze w excelach to maj-wrzesien, i chyba tak jest ze jak ktos nie ma waznego powodu jak slub to wysyla go mozliwie szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ala2022 napisał:

nie pamiętam, ale wydrukowałam DS i przeglądam ostatnio i w tym punkcie nie zaznaczyłam USA. Może tak jak mówisz, skoro punkt 1 pyta o 5 dat wyjazdów do USA, to może w tym ostatnim nie ma już opcji wyboru USA ? Czy ktoś to może kojarzy ?

nie ma tam, jest oddzielny punk dotyczący wyjazdów i wiz USA

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Trent-Arnold napisał:

Cześć wszystkim!

DV 2022 Case number  22xxx

Ds wysłana 10.06.

Została wylosowana moja żona. Graliśmy od Białorusi,ale już 3 rok mieszkamy w Polsce na stałe. Oczywiście czytam ruski i białoruski czat w telegramie i dziś było dużo wiadomości od ludzi że dostali listę z prośbą wysłać skany,tak więc coś tam w KCC ruszyło. 

mam pytanie odnośnie czatu dla Rosjan - czy oni mogą wjechać do Polski ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ala2022 napisał:

mam pytanie odnośnie czatu dla Rosjan - czy oni mogą wjechać do Polski ? 

Oczywiscie, po uzyskaniu wizy. Nie sadze zeby koniecznosc rozmowy w konsulacie dawala im automatycznie prawo wjazdu do Polski bez wizy. A moze sie myle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2021 o 16:24, danielwro napisał:

ja wyslalem w lipcu (bo sie zenilem i czekalem na odblokowanie formularza) i tez mysle, ze to juz tak troche srednio... 

wiekszosc dat jakie widze w excelach to maj-wrzesien, i chyba tak jest ze jak ktos nie ma waznego powodu jak slub to wysyla go mozliwie szybko.

A tak z ciekawosci, to jezeli sie odblokuje ds260 to myslicie, ze sie to jakos moze jeszcze bardziej opoznic? 

I czy ktos moze wie jak dlugo sie czeka na odblokowanie teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci, to jezeli sie odblokuje ds260 to myslicie, ze sie to jakos moze jeszcze bardziej opoznic? 
I czy ktos moze wie jak dlugo sie czeka na odblokowanie teraz?

Ja czekałem 5 tygodni i 2 dni. Natomiast wysłałem DS-260 we wrześniu, więc nie sądzę że nawet zaczęli przeglądać do momentu kiedy mi odblokowali.
Wydaje mi się, że to czy opóźni zależy na jakim etapie jest Twoja aplikacja (tzn. czy w ogóle zaczęli przeglądać czy np. odblokowujesz już po DQ) jak i co tam zmienisz. Jeśli dodajesz np członków rodziny albo jakoś modyfikujesz swoją historię podróży/zatrudnienia, to może opóźnić o tyle, że może być bardziej skomplikowany case lub (gdy już przetworzyli) to będą to musieli ponownie rozpatrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...