Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie z tego co się orientuje o dokumenty byli proszeni ludzie co bardzo wcześniej ds'y wysłali (pierwszy tydzień po wynikach może dwa) bez względu na CN, to samo dotyczy tych paru rozmów ustalonych na październik, listopad i  grudzień tylko w tym przypadku niskie  CN o statusie current były zapraszane. Potem po wyroku dv 21, KCC zajęło się ponownie tamtymi  sprawami i odpuścili dv 22. I teraz pytanie jak duże są opóźnienia. Słyszałem nawet o 3 miesiącach albo dalej wszystko stoi...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alcomindz. napisał:

Szkoda nerwów na ciagle szukanie szczegółowych danych i zastanawianie się czy dostanę zaproszenie na interview. I tak i tak trzeba po prostu czekać

Ja uwazam ze dla osob ktore maja wysokie numery warto sledzic, zeby zobaczyc czy wogole ma sie szanse zaproszenia na interview, ja mam nr 19xxx i o ile po wygranej bylam pelna optymizmu, ze sie zalapiemy, to teraz patrzac na te dane moj entuzjazm sporo opadl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Justyna234 napisał:

Ja uwazam ze dla osob ktore maja wysokie numery warto sledzic, zeby zobaczyc czy wogole ma sie szanse zaproszenia na interview, ja mam nr 19xxx i o ile po wygranej bylam pelna optymizmu, ze sie zalapiemy, to teraz patrzac na te dane moj entuzjazm sporo opadl

uważam to samo. można do stycznia poczekać na oficjalne dane, tymczasem nie ma się co nastawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, alcomindz. napisał:

Szkoda nerwów na ciagle szukanie szczegółowych danych i zastanawianie się czy dostanę zaproszenie na interview. I tak i tak trzeba po prostu czekać

KCC chyba było zbyt  zajete DV21 w maju - sierpniu, bo widzę po tych datach, że dopiero od września jest więcej próśb o skany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ala2022 said:

Zastanawia mnie jedna rzecz, na rosyjskim forum widzę, że jako miejsce interview jest wybrana nie tylko Polska, ale inne państwa. Zastanawiam się, że czy nie wyjechać do pracy za granicę. Czy można wtedy zmienić miejsce interview, czy trzeba wracać do Polski ?

Jesli legalnie przebywasz i zyjesz na stale w innym kraju to mozesz miec tam interview. Gdzies czytalam ze zaleznie od ambasady moga np. Wymagac min 6 miesiecy rezydentury w danym kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 13.11.2021 o 14:27, ala2022 napisał:

Zastanawia mnie jedna rzecz, na rosyjskim forum widzę, że jako miejsce interview jest wybrana nie tylko Polska, ale inne państwa. Zastanawiam się, że czy nie wyjechać do pracy za granicę. Czy można wtedy zmienić miejsce interview, czy trzeba wracać do Polski ?

Wydaje mi sie, ze musisz wtedy zmienic to w ds260, ale nie wiem... my mieszkamy za granica i zdecydowalismy sie jednak na interview w W-wie, bo wydaje mi sie, ze to gdzie jest interview nie zmienia sytuacji, 

Ale jezeli ktos ma wiecej info to chetnie sie dowiem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, Justyna234 said:

Wydaje mi sie, ze musisz wtedy zmienic to w ds260, ale nie wiem...

Tak, trzeba poprosic o "otwarcie" ds260 i uaktualnic biezacy adres zamieszkania, ale trzeba tez wyslac maila do KCC z wyrazna prosba o zmiane lokalizacji interview. To wszystko przy zalozeniu, ze data interviewiew nie zostala jeszcze ustalona. W przeciwnym razie, zmiane zalatwia sie bezposrednio z ambasadami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...