Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

  1. Nie
  2. Proste pytanie, ktore nie potrzebnie sobie komplikujesz. Uzywales danego numeru telefonu w ciagu ostatnich 5 lat?
  3. Master's degree wedlug mnie, ale nikt Cie nie rozstrzela jak zaznaczysz wyzej (tym bardziej ze pozniej wpisujesz MSc... w Degree)
  4. Tlumaczony kierunek
  5. MSC/BSC wystarczy. Ogolnie najwazniejsze w tym miejscu jest szkola srednia. Reszta to detale. Wypelniasz najlepiej jak potrafisz. Nie ma to wiekszego wplywu na Twoj proces.

Dziękuję!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Dobrawa said:

Cześć, mam pytanie o elektroniczną formę zaświadczenia o niekaralności i odpisy aktu urodzenia. Czy plik XML jest akceptowany i mogę wniosek o zaświadczenie składać przez internet czy muszę jechać do sądu i prosić o papierowy kwitek?

Nie, wg oficjalnej strony travel.state.gov:
 

Quote

Document Name:  Zapytanie o udzielenie informacji o osobie (Request for information about a person) – only paper format is acceptable by the Embassy, no electronic version is allowed.  

BTW. Można również złożyć wniosek pocztą, z tym że teraz nie trwa to tydzień jak piszą, a ok. 3 tygodnie. Wszystkie instrukcje (również odnośnie innych dokumentów) są na stronie, którą zalinkowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xarthisius napisał:

czyli jak mam numerek ponizej tego, to w teorii moglbym miec rozmowe w grudniu? ale poki co wszystko wskazuje na to, ze bedzie opoznienie bo jeszcze pazdziernikowcow (<2300) nie zaczeli.. tak moge to rozumiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, danielwro said:

czyli jak mam numerek ponizej tego, to w teorii moglbym miec rozmowe w grudniu?

Tak. O ile wszystkie dokumenty masz złożone i przeprocesowane i zatwierdzone. W takim przypadku od grudnia możesz się spodziewać zaproszenia do Ambasady. Jak masz numer większy to nawet jak masz już dokumenty złożone i przeprocesowane to zaproszenia w grudniu na 100% nie dostaniesz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to opóźnienie jest pewną porażką dla osób z numerami poniżej tych aktualnych  bo oni najwięcej mogą stracić na tym bo np. gdy  ruszą  rozmowy dopiero w styczniu to już będzie VB na ponad 10000 i więcej osób do kolejki i czekanie dwa razy bez sensu znowu.

Edytowane przez micham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, micham napisał:

Generalnie to opóźnienie jest pewną porażką dla osób z numerami poniżej tych aktualnych  bo oni najwięcej mogą stracić na tym bo np. gdy  ruszą  rozmowy dopiero w styczniu to już będzie VB na ponad 10000 i więcej osób do kolejki i czekanie dwa razy bez sensu znowu.

mozesz to prosze rozwinac, bo chyba nie zrozumialem. W czym lepiej beda mialy wysokie numery?

Nawet jakby ruszyly w marcu to nie zaczna isc kolejno od najmniejszych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wysokie numery nie będą miały lepiej lecz gdy np. VP jest na 9000 to nie ma znaczenia wtedy czy masz numer 2k czy 8k oba są wtedy traktowane tak samo. Więc traci osoba ta która ma mniejszy numer bo jest wtedy traktowana tak samo jak wszystkie inne numery z danego VB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, micham napisał:

Znaczy wysokie numery nie będą miały lepiej lecz gdy np. VP jest na 9000 to nie ma znaczenia wtedy czy masz numer 2k czy 8k oba są wtedy traktowane tak samo. Więc traci osoba ta która ma mniejszy numer bo jest wtedy traktowana tak samo jak wszystkie inne numery z danego VB

Właśnie pytam tez o to „traktowanie tak samo”.. np. załóżmy, ze ambasada ma zaprosić na dzień X, 20 osób to randomowo je sobie wybiorą z puli 1-10000? Czy zgodnie z numeracja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...