Skocz do zawartości

Loteria wizowa a ilość osób w rodzinie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przeglądając kiedyś forum przy poprzednich edycjach loterii wizowej zauważyłam, że były podawane statystyki odnośnie ilości przyznanych wiz z podziałem na aplikanta głównego i ilość przyznanych wiz dodatkowych - czyli np mąż wylosował, więc otrzymał „wizę główną”, a do tego np 3 „wizy dodatkowe” dla żony i dwójki dzieci. Kojarzę, że tylko w jednym przypadku przyznanych wiz dodatkowych było więcej niż 3 (chyba dla obywateli Ukrainy).

Stąd moje pytania - gdzie można znaleźć takie statystyki oraz czy zdarza się, aby rodzina 2+3 (lub więcej np 2+4 itd) została wylosowana? Tzn wiadomo mąż albo żona, ale wiecie o co chodzi ;)

Zastanawiam się czy przed losowaniem jest to jakoś weryfikowane - może się boją, że większa rodzina to większe prawdopodobieństwo potem życia na socjalu. 

Pytanie również czy oni weryfikują wysyłane zdjęcia czy są zgodne z wymaganiami. Jeśli tak, to w sumie mogą też właśnie odrzucać większe rodziny i stawiać bardziej na singli/małżeństwa bez lub z jednym dzieckiem.

Ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Please sprawdz co oznacza slowo loteria i przestan siac bezsensowne teorie spiskowe. Tu juz sie takie pojawialy ze jak ktos lepiej wyksztalcony to wieksza szansa "bo takich to bardziej chca" - dopoki gosc ktory nie mial jeszcze matury wylosowal....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie chcę siać teorii spiskowych. Ok, loteria to loteria ;) natomiast dla potwierdzenia szukałam tych statystyk, które kiedyś widziałam, ale nie jestem w stanie ich teraz znaleźć. W wątkach o kolejnych edycjach pojawiają się szczęśliwcy, którzy są właśnie albo singlami z dziewczyną/chłopakiem albo małżeństwem bez lub 1/2 dzieci. Więc ok, faktycznie - przypadek. Ale może jednak da się to sprawdzić w statystykach. Ot tyle :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, colourfultree said:

Absolutnie nie chcę siać teorii spiskowych. Ok, loteria to loteria ;) natomiast dla potwierdzenia szukałam tych statystyk, które kiedyś widziałam, ale nie jestem w stanie ich teraz znaleźć. W wątkach o kolejnych edycjach pojawiają się szczęśliwcy, którzy są właśnie albo singlami z dziewczyną/chłopakiem albo małżeństwem bez lub 1/2 dzieci. Więc ok, faktycznie - przypadek. Ale może jednak da się to sprawdzić w statystykach. Ot tyle :) 

Jak dla mnie - pewnie wiecej ludzi ktorzy sa singlami w ogole bierze udzial w loterii. Poza tym kto w ogole w dzisiejszych czasach ma 4 dzieci. Pewnie nie ma ich wielu w statystykach bo takich rodzin chyba w ogole jest malo statystycznie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, colourfultree said:

Absolutnie nie chcę siać teorii spiskowych. Ok, loteria to loteria ;) natomiast dla potwierdzenia szukałam tych statystyk, które kiedyś widziałam, ale nie jestem w stanie ich teraz znaleźć. W wątkach o kolejnych edycjach pojawiają się szczęśliwcy, którzy są właśnie albo singlami z dziewczyną/chłopakiem albo małżeństwem bez lub 1/2 dzieci. Więc ok, faktycznie - przypadek. Ale może jednak da się to sprawdzić w statystykach. Ot tyle :) 

Da sie w danych publikowanych przez DoS o ilosci wydanych wiz. Poszukaj bo pod reka nie mam linka. Xhartisius wrzucal go nie raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo unikalem tego watku od rana wychodzac z zalozenia, ze kazdej glupoty widzianej w internecie i tak nie naprostuje...

Bezposrednich i oficjalnych danych nie ma. Sa za to posrednio dostepne w CEAC. Trzeba miec na uwage, ze to sa tylko i wylacznie rodziny, ktore przynajmniej dostaly zaproszenie do ambasady, a nie wszystkie biorace udzial, badz nawet wylosowane. Dla przykladu w DV19:

Cases People
4868 (2+0)
3400 (2+1)
2707 (2+2)
1008 (2+3)
278 (2+4)
91 (2+5)
28 (2+6)
10 (2+7)
3 (2+8)

Dla przykladu w DV20: 2020AF25447, 2020AS1840, 2020AS929 to wszystko rodziny z 7ka dzieci. Mozna sobie sprawdzic tu: https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...