Skocz do zawartości

Esta a ślub w USA


Korba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kochani mam pytanie, jak wygląda sytuacja gdy jestem w USA na pozwoleniu ESTA i biorę tam ślub z obywatelem USA? Czego potrzebuję i jak później wygląda procedura? Wiem, że muszę wrócić do Polski, ale co dalej? Tutaj staram się i wizę, czy zieloną kartę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Korba said:

Witam kochani mam pytanie, jak wygląda sytuacja gdy jestem w USA na pozwoleniu ESTA i biorę tam ślub z obywatelem USA? Czego potrzebuję i jak później wygląda procedura? Wiem, że muszę wrócić do Polski, ale co dalej? Tutaj staram się i wizę, czy zieloną kartę? 

Petycja I-130 konczaca sie (w przypadku sukcesu) wiza imigracyjna CR-1 / IR-1 ktora w momencie wjazdu do US staje sie zielona karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
2 godziny temu, Mittenka napisał:

ale zastanawiam sie czy zaraz po slubie moge wyjechac?

Mozesz nawet przed slubem. :D  To Twoja prywatna sprawa, nie musisz nikomu o tym meldowac.

Prywatna przestaje byc wtedy, gdy na podstawie zawartego malzenstwa cos chcesz od USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Mittenka said:

 I tak musze wrocic do Polski zeby pozalatwiac wszystkie sprawy do końca, ale zastanawiam sie czy zaraz po slubie moge wyjechac?

Na stałe? NIE. Musisz przejść procedurę uzyskania wizy małżeńskiej przed wyjazdem na stałe. Nie napisałaś się czy wychodzisz za obywatela czy za rezydenta (posiadacza zielonej karty). Procedura wizy małżeńskiej może trwać do roku w przypadku obywatela (może trochę krócej), a w przypadku rezydenta raczej dłużej. Wszystkie terminy obecnie przez COVID-19 mogą być pozaburzane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...