Jump to content

Test COVID dla obcokrajowca - gdzie w USA?

Caryca
 Share

Recommended Posts

Cześć. Jestem w USA na wizie turystycznej, odwiedzam męża. Lecę niedługo do Polski i muszę wykonać test. Walgreens i CVS, oraz wszystkie możliwe okoliczne punkty testują jedynie rezydentów albo wymagają SSN lub numer prawa jazdy. 

Czy wiecie, gdzie mogę wykonać test jako turysta? Jestem aktualnie w Rhode Island, wylatuję z JFK (widzę, że można zrobić test na lotnisku, ale wolałabym zrobić to wcześniej). Może to być zarówno test PCR jak i szybki test antygenowy. 

Ta strona powinna być ci pomocna: https://covid.ri.gov/testing

Znajoma brała testy komercyjne w CVS (płatne - bodajże coś koło 200+ dolarów z gwarancją wyniku w ciągu 24h)

Ja bym pewnie na twoim miejscu robił test na lotnisku - tam to się obecnie dzieje najsprawniej

Jeśli lecisz do Polski bezpośrednim lotem to:
- jeśli jesteś zaszczepiona to ten test ci nie jest potrzebny
- jeśli jesteś niezaszczepiona to ten test do niczego ci się nie przyda - w Polsce testy wykonane poza Schengen Area nie zwalniają z kwarantanny

Jeśli lecisz z przesiadką po drodze w UK to rzeczywiście musisz się wytestować - wtedy bym brał test na lotnisku, ale w Polsce i tak pójdziesz na kwarantannę (w przypadku braku zaszczepienia)

Jeśli lecisz z przesiadką w Schengen to ten test może ci być potrzebny lub nie w zależności od kraju przesiadkowego a w przypadku niezaszczepienia powinnaś w Polsce po przylocie w ciągu bodajże dnia lub dwóch wykonać jeszcze jeden test aby zwolnić się z kwarantanny

Mozesz zrobic odplatnie test w cvs lub Walgreens, koszt ok 170$, nie robilam ale sprawdzalam. Natomiast jesli cos sie zmienilo to zobacz w urgent care, Ja sie zarejestrowalam online, zadzwonil do mnie pan z infolinii i wszystko wytlumaczyl i poinstruowal co i jak (musialam miec wynik na nazwisko z paszportu a nie z Id bo tego wymagala Holandia) i bez problemu zrobilam. Koszt tez 170$ jakos.

Kup BinaxNow Home Test. Test robisz przed laptopem z wlaczana kamera. Wpisz w google to wyszystko sie wyjasni.

Ja wlasnie godzine temu robilem test bo potrzebuje do powrotu do USA. 20 min i gotowe bez wychodzenia z domu.

Dziala bo uzywalem juz wczesniej i wszystko ok

EDIT:

https://www.emed.com/airline-travel

Edited by Lukasz_S

Napiszę o swoim doświadczeniu, gdyby ktoś szukał informacji. 

Leciałam w sobotę wieczorem z JFK. Lot przez Islandię do Niemiec, wymóg testu w obu krajach, max 72h przed pierwszym lotem. 

W Rhode Island, gdzie akurat przebywałam, znalazłam kilka lokalizacji z możliwością wykonania testu, ale po rozmowie z konsultantem zawsze okazywało się, że dostępny jest tylko dla rezydentów, poza tym nie gwarantowali wyniku w ciągu 72h z uwagi na zwiększoną liczbę testów w tym okresie. 

Zarejestrowałam się w końcu w Walgreens na test drive thru. Przy wypełnianiu formularza utknęłam przy wprowadzaniu danych z dokumentów - wymagali nr prawa jazdy lub nr rezydenta, podałam nr paszportu. Nie mam tamtejszego ubezpieczenia, ale nie ma z tym problemu. Test był darmowy. 

Niestety, wyniki testu przyszły już kiedy byłam w podróży (czyli u mnie czas oczekiwania na wyniki - 70h)

Moim planem B było wykonanie testu na lotnisku JFK - w terminalu 4 są stanowiska Xprescheck, gdzie w cenie 220 dolarów wykonywane są testy PCR z wynikiem w ciągu godziny. Ja rejestrowałam się przez internet przed przyjazdem na lotnisko, ale była też kolejka kilku osób 'walk-in'. Płatność na miejscu, tylko kartą. Poprosiłam o umieszczenie numeru paszportu na dokumencie, co nie było dla nich problemem. 

Co do CVS - tam właśnie Pani powiedziała, że nie ma gwarancji że test będzie wykonany w 72h.

Co do rodzaju testu - trzeba sprawdzać wymagania każdego kraju na naszej trasie. Islandia nie respektuje zdaje się testów robionych w domu. Czytałam na reddicie opinie, że Iceandair sprawdza to bardzo dokładnie. Dla mnie zawsze najbezpieczniejszą opcją jest PCR.  

Dziękuję za wszystkie informacje, mam nadzieję że ten wątek komuś się przyda :) 

• Upvote 3