Skocz do zawartości

Zdobycie nowego fachu w rękach


David91

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Na początku chciałbym napisać, że jest to pytanie tylko teoretyczne z założeniem, że ma się zieloną kartę. 

Jak wygląda w USA zdobycie nowego zawodu np. elektryka. W Polsce pracuje w branży IT ale czuję się po prostu już powoli wypalony, a sama praca nie wpływa na mnie dobrze i siedzenie przed komputerem po 8h godzin dziennie. 

 

Pozdrawiam i bardzo się cieszę, że istnieje takie forum, a nie grupa na Facebooku z taka duża baza wiedzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, David91 said:

czyli zdecydowanie lepiej się już trzymać swojego wypracowanego zawodu w polsce. Dzięki za odpowiedź 

W US - jak praktycznie wszystko - zdobywanie zawodu to tez jest biznes. Szkoly, uprawnienia, ubezpieczenia (nikt nie wynajmie fachowca ktory nie ma wlasnego ubezpieczenia) to pieniadze, pieniadze i jeszcze raz pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, David91 said:

czyli zdecydowanie lepiej się już trzymać swojego wypracowanego zawodu w polsce. Dzięki za odpowiedź 

Nie wiem co masz na mysli... Jezeli chcesz zmienic kariere/fach/prace to mozesz. Czesto latwiej niz w Polsce/UE, bo wydaje mi sie ze to jest bardziej tu akceptowane. Co nie znaczy ze to bedzie szybkie lub tansze. Ale Amerykanie zmieniaja kariery/fachy dosyc czesto. Kilka przykadow z moich kregow: sasiad mial doktorat w fizyce, byl instruktorem na uczelni, a potem poszedl na studia medyczne i teraz jest radiologiem.  Znajoma byla pielegniarka szpitalna, teraz ma firme odnawiania mebli. Inna znajoma byla montazystka filmowa, teraz jest architektem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...