Skocz do zawartości

Ślub na esta


Polalina

Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, katlia said:


 

@Roelka... w tym dokumencie napisane ze jednak mozna...
https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/guides/A2en.pdf

If I choose the fiancé(e) visa option, how does my fiancé(e) obtain permanent resident status? Your fiancé(e) will need to enter the United States with a fiancé(e) visa. Once admitted to the United States with a K-1 visa, your fiancé(e) will be authorized to stay for 90 days during which you are permitted to marry. As soon as you marry, your spouse may apply for permanent residence by filing a Form I-485, Application to Register Permanent Residence or to Adjust Status,

Ale to na wizie K1. OP pyta czy moze leciec do USA na ESTA z zamiarem brania slubu i pozostania w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, katlia napisał:


@PolalinaA jak dlugo jestescie razem ... i czy mozecie to udowodnic? Bo to jest jednym z wymogow aby zrobic to co checie (finacee visa, slub w USA, czekanie na GC bedac w USA) -- Zauwaz ze chodzi tu o finacee VISA -- NIE Esta. 

What are the basic eligibility requirements for a fiancé(e) petition? You must be a U.S. citizen to file a fiancé(e) petition. In your petition, you must show that: • You are a U.S. citizen; • You and your fiancé(e) intend to marry within 90 days of your fiancé(e) entering the United States; • You are both free to marry; and • You have met each other in person within 2 years before you file this petition.
 

@Roelka v.2... w tym dokumencie napisane ze jednak mozna...
https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/guides/A2en.pdf

If I choose the fiancé(e) visa option, how does my fiancé(e) obtain permanent resident status? Your fiancé(e) will need to enter the United States with a fiancé(e) visa. Once admitted to the United States with a K-1 visa, your fiancé(e) will be authorized to stay for 90 days during which you are permitted to marry. As soon as you marry, your spouse may apply for permanent residence by filing a Form I-485, Application to Register Permanent Residence or to Adjust Status,

Jesteśmy razem od lipca 2020. Przez pierwsze pół roku w Polsce bo miał tutaj kontrakt w pracy, później on wrócił do Stanów, I ja byłam w Stanach 2 razy, łącznie przez 2 miesiące. Zaręczyliśmy się w marcu i szukamy informacji o tym jak to zrobić żeby było szybko ale też legalnie. Czytałam o przypadkach ślubu na esta dlatego pytam o tą możliwość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Roelka v.2 said:

Oczywiscie ze jest to mozliwe. Ale wedlug prawa wyjazd na wizie nieimigracyjnej z zamiarem pozostania w USA jest przestepstwem imigracyjnym. Nikt nie lubi osob ktore "przeskakuja" kolejke bo nagle "spontanicznie" biora slub na wizie B2. ;)

Z ciekawosci - mowisz o innych ludziach czy o urzednikach mowiac ze nikt tego nie lubi? Ja sama przeszlam caly proces od K1 do obywatelstwa i szczerze mowiac to mnie to mnie to jakos slabo interesuje jaka droge wybieraja inni ludzie i czy spontanicznie biora slub bo w zaden sposob mnie to nie krzywdzi. 
 

OP jest juz w Stanach wiec teoretycznie moze spontanicznie ten slub wziac jesli tego chce i juz tutaj jest. Jak wlatywala do USA to mogla powiedziec ze leci odwiedzic chlopaka no ale plany jej sie tez mogly zmienic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Roelka v.2 said:

Fajnie ze jej sie udalo. Niestety niektorzy przeskakuja kolejke bo im sie "dluzy" oczekiwanie. Kolezanka popelnila visa fraud, tyle ze jej nie wykryli na granicy. ;) Nie ma sie czym chwalic.

Nikt się niczym nie chwali, tylko przedstawia fakty, jak było. Jeżeli jest opcja, żeby przeskoczyć kolejkę, to nie ma w tym nic złego. Gdyby USCISowi coś się nie podobało, to by jej nie dali GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, margherita_s said:

Nikt się niczym nie chwali, tylko przedstawia fakty, jak było. Jeżeli jest opcja, żeby przeskoczyć kolejkę, to nie ma w tym nic złego. Gdyby USCISowi coś się nie podobało, to by jej nie dali GC.

Moja znajoma z poprzedniem pracy wziela slub jak byla na J1 i tez w jakis sposob nie wrocila do swojego kraju czekac na wize malzenska. Jej mezem jest oficer USCIS :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...