Skocz do zawartości

GC przez pracę? O co chodzi?


Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Roelka v.2 napisał:

Jesli masz wyksztalcenie srednie to kwalifikujesz sie do brania udzialu w loterii wizowej. I to wystarczy.

Jak bedziesz miala wiecej szkolen czy doswiadczenia w pracy to oczywiscie, ze bedziesz miala wieksze szanse na znalezienie pracy w USA. Tak jak wszedzie...

Ale loteria wizowa z szansami na prace nie ma nic wspolnego. Po otrzymaniu wizy imigracyjnej poprzez loterie wizowa wszystko, lacznie z praca, bedzie zalezalo od ciebie.

I kolejna odpowiedź nie na temat :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Szanowna Pani, 

pomimo, że to pierwszy mój post na tym forum, przeglądam je od jakiś 3-4 lat i dopiero Pani ignorancja i brak chęci szukania skłoniła mnie do oficjalnego założenia konta. Na tym forum znajdzie Pani informacje, które pozwoliłyby napisać podręcznik o imigracji do USA. Począwszy od tego jakie są możliwości legalnej imigracji i otrzymania zielonej karty dzięki pracodawcy, loterie, małżeństwo itp. przez to jak zachować się przy przekraczaniu granicy, pierwszych dniach na US soil, kończąc na tym jakie może otrzymać oprocentowanie kredytu hipotecznego i jak negocjować z Amerykanami. Wystarczy samozaparcie i poświęcenia trochę czasu i proszę mi uwierzyć nie będzie zmarnowany.

Chociaż w Pani przypadku być może lepiej odpuścić sobie nawet staranie się o wyjazd do USA. Wnioskując po Pani roszczeniowości i braku chęci do własnego pozyskiwania wiedzy (a na tym forum znajdzie Pani wszystkie informacje, które na spokojniej wystarcza pierwsze lata pobytu, do zdobycia obywatelstwa) ,  nie przetrwałaby Pani dłużej niż ostatni dolar w portfelu przywieziony na jedzenie i trzeba będzie wracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałbym pochwalić użytowników tego forum ponieważ jeśli chodzi o wiedzę oraz życzliwość ludzi jest powyżej dzisiajszych stadnadrów co oceniam bardzo na plus. Mam wrażenie niestety, że Pani Foladdd(nie wiem czemu z małej litery nick) może wpłynąć negatywnie na innych życzliwych tutaj użytkowników którzy, chcą pomóc innym i ich zwyczajnie zniechęcić do ludzi tutaj. Pani ma bardzo dziwny ton. Prawie każdą odpowiedz traktuje jako atak(mam takie wrażenie) albo jest po prostu jest to osoba bez kultury osobistej :(  Nie chce mi się szukać cytatów ale wszystkie wypowiedzi, a w szeczgólności odpowiedzi do innych użytownkiów mogą zostać uznane na pewno za obraźlwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej rozbawil argument: Ogladalam "Zielona Karte" ! Jak by to byl wyznacznik .

Skoro ogladalas ten program, to po co jestes tutaj? Takie sprawiasz wrazenie, ze po obejrzeniu programu, wiesz jak jest OBECNIE w Ameryce. Przeciez ten program ile ma lat, z 20, prawda? "Troche" sie od tego czasu zmienilo.

Zamiast poczytac to forum, poszukac tematow interesujacych ( jak juz wielokrotnie to bylo wspomniane ) i zadac konkretne pytania, dotyczace niuansow, to nieee, lepiej wejsc na forum, zalozyc temat bo cos sie tam gdzies uslyszalo i czekac az Ci rozwiazanie na tacy zostanie podane..... rece i inne konczyny opadaja.

A moze poszukaj tego na TikToku...

 

Ja CI powiem tak, nawet jak by ktos CI dal prace w USA - w sensie sponsorowanie, to i tak szykuj sie na wydatek rzedu 20-40k USD na poczatek, tak aby spokojnie przeniesc sie za ocean, wynajac pierwsze mieszkanie, oplacic holendarnie wielki Bond oraz kaucje, miec na jedzenie na ten czas, zakup auta ( no chyba ze w pracy bedzie szofer ) i inne wydatki potrzebne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sebol83 napisał:

Ja CI powiem tak, nawet jak by ktos CI dal prace w USA - w sensie sponsorowanie, to i tak szykuj sie na wydatek rzedu 20-40k USD na poczatek, tak aby spokojnie przeniesc sie za ocean, wynajac pierwsze mieszkanie, oplacic holendarnie wielki Bond oraz kaucje, miec na jedzenie na ten czas, zakup auta ( no chyba ze w pracy bedzie szofer ) i inne wydatki potrzebne...

 

Hmm na prawde jedna osoba potrzebuje 20-40k USD? wydaje mi się, że spokojnie na początke powinno wystarczyć nawet 15k USD na osobę, a zakładając jeszcze, że możemy wcześniej znaleźć prace u US to może nawet 10K według mnie mogłoby wystarczyć. Oczywiście kiedyś sobie to próbowałem obliczyć mniej lub więcej na kolanie ale może pominołem jakąś zimienną przy tym. Założyłem, że kost samochodu na początek to 3k USD i życie w innym miejscu niż CA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, David91 said:

Założyłem, że kost samochodu na początek to 3k USD i życie w innym miejscu niż CA 

Takie zalozenia - _szczegolnie_ dotyczace samochodow - sa w tej chwili bardzo nieaktualne.

2 letni uzywany samochod kosztuje w tej chwili MSRP a nowe sprzedawane sa z mark-upami ktore kiedys byly zarezerwowane dla limitowanych modeli (Shelby, Porsche GT3 (RS), itp)   bo nikt zdrowy na glowe nie kupilby zwyklego samochodu powyzej MSRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...