Skocz do zawartości

GC przez pracę? O co chodzi?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

mogę się oczywiście mylić ale w takim razie ile według Was jest potrzebne na start w US? 
co do mieszkania to myślałem o takim:

https://www.zillow.com/homedetails/2201-Fairfield-Ave-21-Las-Vegas-NV-89102/2066644896_zpid/ 

z opłatami jak by wyszło nawet 2k to na 3 miesiące to jest to koszt 6k $

jedzenie przez 3 miesiące myślałem o 1.5k $

prawo jazdy - około 100$ 

kaucja za mieszkanie 2k$ 
auto 3k$ 

 

podsumowijąc 12,6k$ plus na pewno trzeba mieć coś jeszcze w zanadrzu przynajmniej na bilet powrotny oraz na jakieś wyjście do na miasto coś zjeść.

ale to chyba też jest taki bardzo zły scenariusz gdzie przez 3 miesiące nie mamy pracy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, David91 said:

mogę się oczywiście mylić ale w takim razie ile według Was jest potrzebne na start w US? 
co do mieszkania to myślałem o takim:

https://www.zillow.com/homedetails/2201-Fairfield-Ave-21-Las-Vegas-NV-89102/2066644896_zpid/ 

z opłatami jak by wyszło nawet 2k to na 3 miesiące to jest to koszt 6k $

jedzenie przez 3 miesiące myślałem o 1.5k $

prawo jazdy - około 100$ 

kaucja za mieszkanie 2k$ 
auto 3k$ 

 

podsumowijąc 12,6k$ plus na pewno trzeba mieć coś jeszcze w zanadrzu przynajmniej na bilet powrotny oraz na jakieś wyjście do na miasto coś zjeść.

ale to chyba też jest taki bardzo zły scenariusz gdzie przez 3 miesiące nie mamy pracy 

Ubezpieczenie auta

paliwo

jakies meble do tego mieszkania na poczatek chyba ze na podlodze chcesz spac

 

to tak co mi przychodzi do glowy 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ci uzmysłowić obecne ceny aut wszedłem na Carvana.com ustawiłem w filtrach że chcę auta w przedziale 2009-2012 - czyli 10-13 lat. I wypisuje ci przykładowe ceny, uporządkowane wg algorytmu "od najtańszych":
- Chevrolet Cobalt, 2009, 85k mil - $8,990
- Smart for two, 2009, 105k mil - $9,590
- Dodge Caliber, 2009, 94k mil - $9,590
- Saturn Vue, 2010, 80k mil - $9,990
- Hyundai Accent, 2009, 77k mil - $9,990

Jak planujesz w ramach budżetu na przyjazd kupić najprostsze auto, to dzisiejsze ceny są wysoce nieprzyjazne. Prawdopodobnie wydasz z opłatami i ubezpieczeniem około $10k na start za 13to latka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do wyzej podanej listy dodam ze te ceny sa takie dlatego ze nikt samochodow z tej listy nie chce. Samochody ktore ludze chca (Corolla, Civic czy cos podobnego co bedzie jezdzilo i sie nie rozpadnie) w podobnym wieku z podobnym przebiegiem to +$3-5k do tych cen.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wracamy do mojej wypadkowej od 20 do 40 k $. Niestety. Dodatkowo koszty sie zwieksza jak przyjedziesz z rodzina.... I oczywiscie Stan ma takze znaczenie...

American Dream sie zrobil cholerni kosztownym snem.... taki ze zlotymi klamkami  :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie przeraźliwie tym wszystkim, oczywiście jeśli miał bym wyjechać do US musiał bym mieć przed tym wszystkim jakąś pracę załatwiania(interview z Polski) ale nie można w US kupić auta w stanach z lat 95-2005? W Polsce dużo jeszcze taki aut jezdzi i ma się całkiem ok. Od razu po emigracji kupowaliscie auto za 10k$? 

Zastanawiam się jak Wam się żyje teraz w USA i jak się czujecie jak odwiedzicie Polskę i kupujecie obiad, jakieś zakupy w Polsce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...