Skocz do zawartości

Pytanie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Mam na imię Adrian i chcę się dopytać w sprawie wyboru profilu. 

1. Czy jak wybiorę profil Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki lub Technik pojazdów samochodowych to czy bendę mieć szansę na udanie się na studia w usa i gdzie? (Howard itp.) 

2. Czy Profil ma jakiś wpływ na uczelnię i na studia? ( czy cię przyjmą na daną uczelnię z danym profilem. ) 

Drążę ten temat od niedawna, więc mam nadzieję, że mi jesteście wstanie pomuc

Dzieńki z góry  za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mozesz sobie aplikowac na jakiekolwiek studia w USA. To czy sie dostaniesz to glownie kwestia pieniędzy (licz tak $20,000 + ) i wizy. No i oczywiscie twoich wynikow w nauce, wynik testu jezykowego, etc. 

Jak znajdziesz szkole ktora cie interesuje bedziesz musial sprawdzic czy przyjmuja zagranicznych studentow.

Pytasz czy jak skonczysz szkole w PL (technik) to czy potem bedziesz mial szanse na studia? Dobrze rozumiem? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Adi88301 said:

Czy jak wybiorę profil Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki lub Technik pojazdów samochodowych to czy bendę mieć szansę na udanie się na studia w usa i gdzie? (Howard itp.) 

Chyba chodzi o Harvard a nie Howard... Howard to prywatna, tradycyjnie murzynska uczelnia. Harvard to jedna z najbardziej elitarnych uczelni na swiecie, i twoja konkurencja bedzie elita akademiczna z calego swiata. Nikt nie ma dobrej szansy na dostanie sie na Harvard (no, chyba ze jestes synem bilionera ktory by dorzucil pare milionow dla Harvardu na zachete) ale jezeli nie jestes uwazany w Polsce za wybitnie zdolnego, to twoje szanse sa, delikatnie mowiac, nikle.  

Ale jest okolo 3,000 uczelni w USA. Nie musi byc Harvard (ani Howard). Jezeli masz pieniadze na studia - od $20,000/rok do $75,000/rok - to gdzies sie dostaniesz. Na jakim profilu uczyles sie w Polsce nie bedzie specjalnie wazne, zwlaszcza jezeli masz dobre ogolne oceny w liceum (liczy sie srednia przez 3 lata) i dobrze zdasz SATy i TOEFL. 

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adi88301 napisał:

Cześć! 

Mam na imię Adrian i chcę się dopytać w sprawie wyboru profilu. 

1. Czy jak wybiorę profil Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki lub Technik pojazdów samochodowych to czy bendę mieć szansę na udanie się na studia w usa i gdzie? (Howard itp.) 

2. Czy Profil ma jakiś wpływ na uczelnię i na studia? ( czy cię przyjmą na daną uczelnię z danym profilem. ) 

Drążę ten temat od niedawna, więc mam nadzieję, że mi jesteście wstanie pomuc

Dzieńki z góry  za odpowiedzi 

Nie zebym sie czepial ale z taka ortografia nie przyjalbym Cie na zadne studia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, NisseN napisał:

może angielski zna biegle

Jezeli nie umie pisac po polsku bez bledow to po angielsku tez nie bedzie umial. Tak to juz jest na tym swiecie. ...  :)

 

edit: widze ziomka z Luboszyc. Przez pola to mialbym jakies 2-3 kilometry.

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
W dniu 31.05.2022 o 19:10, Roelka v.2 napisał:

 

Pytasz czy jak skonczysz szkole w PL (technik) to czy potem bedziesz mial szanse na studia? Dobrze rozumiem? 

Tak o to mi chodzi

 

 

Edytowane przez Adi88301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...