Skocz do zawartości

Wniosek o obywatelstwo a rozliczenie podatkowe


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Xarthisius napisał:

Coz, jak zgubia to za jedyne $555 USCIS z przyjemnoscia wystawi Ci nowy. Wbrew pozorom tu poczta jednak rzadko gubi wazne dokumenty.

Jeśli będę w posiadaniu US paszportu to czy CoN będzie jeszcze do czegokolwiek przydatny? Poza wartościami archiwalnymi rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

How Do I Obtain an “Authenticated” Copy of a Certificate of Naturalization? | USCIS

For example, if the U.S. Department of State requests your Certificate of Naturalization when you apply for a U.S. passport, you may use a normal photocopy that has not been authenticated. You may use a normal photocopy of your certificate for legitimate U.S. government business. 

To jest jakas nowosc czy zawsze tak bylo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vlade napisał:

How Do I Obtain an “Authenticated” Copy of a Certificate of Naturalization? | USCIS

For example, if the U.S. Department of State requests your Certificate of Naturalization when you apply for a U.S. passport, you may use a normal photocopy that has not been authenticated. You may use a normal photocopy of your certificate for legitimate U.S. government business. 

To jest jakas nowosc czy zawsze tak bylo?

Przyniosłem oczywiście oryginał a przed wyjściem z pracy z robiłem sobie dwie kopie. Czarno białe zgodnie z wytycznymi. Na miejscu okazało się że moja kopy jest niedobra, zrobili "swoją", opieczętowali i oznaczyli ją jako "authenticated" po czym zabrali również oryginał i moją kopię.

Dobrze że jedna mi została, jak mi smutno to sobie na nią popatrzę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2022 o 10:53, andyopole napisał:

Musisz sobie wyobrazić że tutejsze służby często nie sa że sobą połączone systemowo/cyfrowo. Żeby złożyć aplikację o US paszport trzeba przynieść i pokazać Certificat od Naturalization co wydaje się  oczywiste. CoN jest jedynym dokumentem potwierdzającym obywatelstwo.

Mało tego, trzeba oddać ten certyfikat razem z aplikacją. A wydawało by się że jest tak jak w cytacie. 

Czy  paszport amerykański to jest to samo co obywatelstwo ? Nie mam obywatelstwa jeszcze przecież więc skąd mogę mieć CoN. Czy najpierw wyrabia się obywatelstwo a dopiero później paszport? A oryginalny akt urodzenia to też będzie problem bo albo będę musiał do Polski lecieć albo liczyć na to że mi rodzice przyślą i nie zaginie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Robal napisał:

Czy  paszport amerykański to jest to samo co obywatelstwo ? Nie mam obywatelstwa jeszcze przecież więc skąd mogę mieć CoN. Czy najpierw wyrabia się obywatelstwo a dopiero później paszport? A oryginalny akt urodzenia to też będzie problem bo albo będę musiał do Polski lecieć albo liczyć na to że mi rodzice przyślą i nie 

Czytanie że zrozumieniem to fajna rzecz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Robal napisał:

Chodziło mi o to czy pisząc paszport miałeś na myśli obywatelstwo bo w odpowiedzi na mój post napisałeś o paszporcie 

Mój post miał na celu uświadomienie Ci że tutejsze służby nie zawsze są połączone cyfrowo. USCIS raczej nie ma klikalnego połączenia z IRS więc zadając pytanie czy w ostatnich latach płaciłeś podatki nie ma możliwości podejrzenia tego na komputerze.

Ja wiem, mieszkając w Polsce trudno sobie wyobrazić ze sa kraje na świecie gdzie wierzy się obywatelowi. Też tak miałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...