Skocz do zawartości

Wniosek o obywatelstwo a rozliczenie podatkowe


Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, andyopole napisał:

Mój post miał na celu uświadomienie Ci że tutejsze służby nie zawsze są połączone cyfrowo. USCIS raczej nie ma klikalnego połączenia z IRS więc zadając pytanie czy w ostatnich latach płaciłeś podatki nie ma możliwości podejrzenia tego na komputerze.

Ja wiem, mieszkając w Polsce trudno sobie wyobrazić ze sa kraje na świecie gdzie wierzy się obywatelowi. Też tak miałem. :)

Rozumiem. Przy okazji tematu obywatelstwa mam kolejne pytanie. Czy po upływie 5 lat po złożeniu wniosku o obywatelstwo nadal trzeba być w USA 6 miesięcy w roku czy można wyjechać na dłużej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Robal said:

Rozumiem. Przy okazji tematu obywatelstwa mam kolejne pytanie. Czy po upływie 5 lat po złożeniu wniosku o obywatelstwo nadal trzeba być w USA 6 miesięcy w roku czy można wyjechać na dłużej? 

Bedac obywatelem USA, mozesz wyjezdzac z USA na tak dlugo jak chcesz. (Tylko poczekaj az ten proces o obywatelstwo bedzie juz zakonczony :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Robal said:

Rozumiem. Przy okazji tematu obywatelstwa mam kolejne pytanie. Czy po upływie 5 lat po złożeniu wniosku o obywatelstwo nadal trzeba być w USA 6 miesięcy w roku czy można wyjechać na dłużej? 

Mozna w ogole nie mieszkac ale trzeba zawsze sie rozliczac z IRSem - do konca zycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Roelka v.2 napisał:

Bedac obywatelem USA, mozesz wyjezdzac z USA na tak dlugo jak chcesz. (Tylko poczekaj az ten proces o obywatelstwo bedzie juz zakonczony :P )

Chodziło mi o okres po złożeniu wniosku przed otrzymaniem obywatelstwa. To że jak obywatel mogę wyjechać na ile chcę to wiem, dlatego właśnie chcę zrobić obywatelstwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kzielu napisał:

Mozna w ogole nie mieszkac ale trzeba zawsze sie rozliczac z IRSem - do konca zycia.

Chodziło mi o okres pomiędzy złożeniem wniosku a otrzymaniem obywatelstwa. Jeżeli przykładowo będę miał wyznaczone interview za 12 miesięcy to czy w tym czasie muszę być w Stanach przynajmniej pół roku czy mogę wyjechać na dłużej? Co do płacenia podatków to jest to moje następne pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Robal napisał:

Chodziło mi o okres pomiędzy złożeniem wniosku a otrzymaniem obywatelstwa. Jeżeli przykładowo będę miał wyznaczone interview za 12 miesięcy to czy w tym czasie muszę być w Stanach przynajmniej pół roku czy mogę wyjechać na dłużej? Co do płacenia podatków to jest to moje następne pytanie

W kwestii formalnej: aby uniknąć pisania posta pod postem używaj opcji "edytuj".

 

edit: zaproszenie na interview dostaniesz 30 dni przed wyznaczonym terminem. Od złożenia aplikacji do intervie, w w moim przypadku minelo 10 miesiecy ale ostatnio forumowy kolega @vlade czekal bodaj 5 tygodni wiec smialo mozesz na pol roku leciec.  ;)

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Robal said:

Chodziło mi o okres pomiędzy złożeniem wniosku a otrzymaniem obywatelstwa. Jeżeli przykładowo będę miał wyznaczone interview za 12 miesięcy to czy w tym czasie muszę być w Stanach przynajmniej pół roku czy mogę wyjechać na dłużej? 

W tym czasie powinienes zostac w USA inaczej ryzykujesz ze twoj wniosek o obywatelstwo zostanie odrzucony. W koncu twoja obecnosc w USA liczy sie do momentu w ktorym zostaniesz obywatelem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, Robal said:

Chodziło mi o okres pomiędzy złożeniem wniosku a otrzymaniem obywatelstwa. Jeżeli przykładowo będę miał wyznaczone interview za 12 miesięcy to czy w tym czasie muszę być w Stanach przynajmniej pół roku czy mogę wyjechać na dłużej? Co do płacenia podatków to jest to moje następne pytanie

A probowales - nie wiem - przeczytac wymagania do N-400 ? 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...