Skocz do zawartości

Święta w Aspen... gdzie się zatrzymać i co ogólnie tam polecacie


Dominika86

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi podesłać, polecić miejsce/resort/pensjonat w Aspen, gdzie na święta będzie dla 2 osób pokój do wynajęcia? Miło by było gdyby tam się znajdowała sala z kominkiem gdzie można sobie usiąść i poczytać książkę i się odprężyć.  Aaa no i nigdy nie byliśmy w Aspen, więc każda sugestia mile widziana co do tego, gdzie tam warto się wybrać, gdzie zjeść, itd. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety troche pozno na robienie planow na swieta do Aspen, zwlaszcza jezeli macie jakis bardziej skromny budzet. Tydzien miedzy Bozym Narodzeniem i Nowym Rokiem jest peak season, i te "tansze" pokoje/hotele/airb&b sa czesto zarezerwowane rok, pol roku wczesniej. To jest jeden z drozszych kurortow narciarskich na swiecie, wiec licz sie na ceny z kosmosu. Tydzien dla dwoch osob za hotel, jedzenie i dojazd do Aspen (z Denver) przecietnie kosztuje okolo $6,000... narty ($200+ na dzien, wiecej jezeli wynajumujecie sprzet) i przelot do USA to dodadkowy koszt, oczywiscie. Na waszym miejscu szukalabym jakies package deal z hotelem i biletami na narty, to wyjdzie taniej zwlaszcza jezeli przyjezdzacie z Europy. Dodajcie jeszcze przynajmniej $1,000 jezeli chcecie stolowac sie w lepszych restauracjach i chodzic na drinki. To jest bad news. Good news to ze Aspen jest slicznym, przepieknie polozonym, malym miasteczkiem. Jezeli chodzi o narty, sama Aspen Mountain nie jest dla poczatkujacych... ale to wspaniala gora. Dla tych mniej zaawansowanych sa Buttermilk, Aspen Highlands i Snowmass. Super miejsca. Wszystko jest super zorganizowane, i nigdy nie czeka sie na wyciag dluzej niz kilka minut. W miasteczku jest sporo sztuki, galerii, jest wiele swietnych barow, restauracji i shopping na skali swiatowej ;) -- wszystko bardzo blisko siebie bo to jest male miasteczko.  Poza nartami: tubing, snowbiking, snowshoeing, snowmobiling. 

 

 

Edytowane przez katlia
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, andyopole said:

Oni tutejsi. 

No to sa screwed. Dla tutejszych nie ma takich ofert jak dla cudzoziemcow. Moze Aspen jest za eksklusywne na oferty, ale wiem ze dla Europejczykow/cudzoziemcow jest taniej zabukowac package deal na hotel i wyciag w Vail i Breckenridge. Moze dlatego ze Europejczycy przyjezdzaja na dluzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2022 o 21:34, katlia napisał:

Niestety troche pozno na robienie planow na swieta do Aspen, zwlaszcza jezeli macie jakis bardziej skromny budzet. Tydzien miedzy Bozym Narodzeniem i Nowym Rokiem jest peak season, i te "tansze" pokoje/hotele/airb&b sa czesto zarezerwowane rok, pol roku wczesniej. To jest jeden z drozszych kurortow narciarskich na swiecie, wiec licz sie na ceny z kosmosu. Tydzien dla dwoch osob za hotel, jedzenie i dojazd do Aspen (z Denver) przecietnie kosztuje okolo $6,000... narty ($200+ na dzien, wiecej jezeli wynajumujecie sprzet) i przelot do USA to dodadkowy koszt, oczywiscie. Na waszym miejscu szukalabym jakies package deal z hotelem i biletami na narty, to wyjdzie taniej zwlaszcza jezeli przyjezdzacie z Europy. Dodajcie jeszcze przynajmniej $1,000 jezeli chcecie stolowac sie w lepszych restauracjach i chodzic na drinki. To jest bad news. Good news to ze Aspen jest slicznym, przepieknie polozonym, malym miasteczkiem. Jezeli chodzi o narty, sama Aspen Mountain nie jest dla poczatkujacych... ale to wspaniala gora. Dla tych mniej zaawansowanych sa Buttermilk, Aspen Highlands i Snowmass. Super miejsca. Wszystko jest super zorganizowane, i nigdy nie czeka sie na wyciag dluzej niz kilka minut. W miasteczku jest sporo sztuki, galerii, jest wiele swietnych barow, restauracji i shopping na skali swiatowej ;) -- wszystko bardzo blisko siebie bo to jest male miasteczko.  Poza nartami: tubing, snowbiking, snowshoeing, snowmobiling. 

 

 

zaskoczyłaś nas bardzo, acz widziałam właśnie, że wynajem jest jakiś tam kosmiczny. Chcieliśmy się tam na tydzień wybrać i sobie posiedzieć i troszkę na nartach pojeździć. Jesteśmy nowi w US, więc z niewielu rzeczy/spraw zdajemy sobie jeszcze sprawę :/ . Chciałam się jeszcze zapytać o Snowmass, czy uważasz że lepiej się w tym miasteczku zatrzymać? 
 i Dziękuję Ci bardzo za pomoc. 

Edytowane przez Dominika86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Dominika86 said:

zaskoczyłaś nas bardzo, acz widziałam właśnie, że wynajem jest jakiś tam kosmiczny. Chcieliśmy się tam na tydzień wybrać i sobie posiedzieć i troszkę na nartach pojeździć. Jesteśmy nowi w US, więc z niewielu rzeczy/spraw zdajemy sobie jeszcze sprawę :/ . Chciałam się jeszcze zapytać o Snowmass, czy uważasz że lepiej się w tym miasteczku zatrzymać? 
 i Dziękuję Ci bardzo za pomoc. 

Tak, Snowmass jest absolutnie dobrym miejscem...to jest bardziej resort niz miasteczko, ale ceny nie beda znacznie nizsze. Narty, naprzyklad, kosztuja tyle  samo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dominika86 napisał:

zaskoczyłaś nas bardzo, acz widziałam właśnie, że wynajem jest jakiś tam kosmiczny. Chcieliśmy się tam na tydzień wybrać i sobie posiedzieć i troszkę na nartach pojeździć. Jesteśmy nowi w US, więc z niewielu rzeczy/spraw zdajemy sobie jeszcze sprawę :/ . Chciałam się jeszcze zapytać o Snowmass, czy uważasz że lepiej się w tym miasteczku zatrzymać? 
 i Dziękuję Ci bardzo za pomoc. 

Nie wiem jaki jest poziom Waszego narciarstwa. Moze Oregon? Bend, Mont Hood?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, andyopole said:

Nie wiem jaki jest poziom Waszego narciarstwa. Moze Oregon? Bend, Mont Hood?

Dokladnie... Chyba nie musi to byc Aspen, prawda? Czy w ogole Colorado/Gory Skaliste. Nie wiem gdzie mieszkacie ale sa mniejsze, tansze miejsca w calych Stanach. Ja tylko jezdzilam na nartach w Colorado i Californi, wiec nie moge doradzic o innych miejscach. Ale wiem ze jest sporo i na zachodnim wybrzezu i na wschodnim. Te sa przewaznie mniejsze resorty na nizszym polozeniu niz Colorado ale w bardziej dostepnych cenach. Ale jezeli chcecie cos zabukowac na Swieta, to spieszcie sie, bo to najdrozszy/najbardziej zabukowany tydzien w sezonie. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, katlia napisał:

Dokladnie... Chyba nie musi to byc Aspen, prawda? Czy w ogole Colorado/Gory Skaliste. Nie wiem gdzie mieszkacie ale sa mniejsze, tansze miejsca w calych Stanach. Ja tylko jezdzilam na nartach w Colorado i Californi, wiec nie moge doradzic o innych miejscach. Ale wiem ze jest sporo i na zachodnim wybrzezu i na wschodnim. Te sa przewaznie mniejsze resorty na nizszym polozeniu niz Colorado ale w bardziej dostepnych cenach. Ale jezeli chcecie cos zabukowac na Swieta, to spieszcie sie, bo to najdrozszy/najbardziej zabukowany tydzien w sezonie. 

Bend OR jest takim oregonskim Zakopanem, tez nic tam za darmo nie ma ale snieg gwarantowany i miejsce piekne, nie znam cen bo wyroslem na nizinach i obronilem sie przed bakcylem narciarstwa. Podobnie jak Mont Hood, i szusowanie z wyciagami i wiele tras na biegowki, rakiety i hiking.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Dominika86 said:

zaskoczyłaś nas bardzo, acz widziałam właśnie, że wynajem jest jakiś tam kosmiczny. Chcieliśmy się tam na tydzień wybrać i sobie posiedzieć i troszkę na nartach pojeździć. Jesteśmy nowi w US, więc z niewielu rzeczy/spraw zdajemy sobie jeszcze sprawę :/ . Chciałam się jeszcze zapytać o Snowmass, czy uważasz że lepiej się w tym miasteczku zatrzymać? 
 i Dziękuję Ci bardzo za pomoc. 

Narty w Europie a Narty w USA to absolutnie różne poziomy cenowe (szczególnie jak chcecie jeździć w topowych ośrodkach narciarskich)- nie umiałem sobie z tym mentalnie poradzić przez jakiś czas. Np. W Dolomitach karnet na 6 dni na Superski (praktycznie całe dolomity) kosztuje (kosztował) około 230 EUR za 6 dni - tu często kosztuje w dobrych ośrodkach w sezonie (np Christmas / New Year) po 200 dolcy za dzień. Apartament we Włoszech (3 sypialnie) zwykłem wynajmować za 600-700EUR za tydzień i to był porządny apartament. Tutaj często apartament to około 500-800 dolcy za dzień a jak przychodzi sezon to ceny potrafią skoczyć do 1500.

Więc jak jesteście nowi w USA to musicie się do tych "nowych" poziomów przyzwyczaić. Aczkolwiek narty w USA są niesamowicie wspaniałe. Śnieg jest inny. Kolejki są krótsze. Ale (łyżka dziegciu) ... infrastruktura wyciągowo/kolejkowa jest często nie tak nowoczesna jak we Włoszech np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...