Skocz do zawartości

Wiza Biznesowa a Pracownicza


GiorgioBG

Rekomendowane odpowiedzi

Tak - na wizie B mozna zmienic status ale nie musisz ten status utrzymac do momentu zmiany - jak sie skonczy pobyt na B to w momencie proby zmiany statusu dostaniesz odmowe. W wiekszosc przypadkow jest nierealne zeby zmienic status na pracowniczy z B.

Zmiana pracodawcy - silnie zalezy jak wiza pracownicza - w przypadku H-1B trzeba zdaje sie zrobic transfer wiec nowy pracodawca musi byc do tego chetny.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kzielu napisał:

Tak - na wizie B mozna zmienic status ale nie musisz ten status utrzymac do momentu zmiany - jak sie skonczy pobyt na B to w momencie proby zmiany statusu dostaniesz odmowe. W wiekszosc przypadkow jest nierealne zeby zmienic status na pracowniczy z B.

Zmiana pracodawcy - silnie zalezy jak wiza pracownicza - w przypadku H-1B trzeba zdaje sie zrobic transfer wiec nowy pracodawca musi byc do tego chetny.

Dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizy pracownicze podlegają losowaniu (H1-B). Dopóki nie wylosujesz prawa wystąpienia o wizę pracowniczą dopóty nie otrzymasz możliwości złożenia wniosku o zmianę statusu. Losowanie jest w kwietniu. Wiz jest w roku 65 tys. Chętnych na nie ostatnio około 500 tys. Czyli musisz utrzymać status B1 minimum do kwietnia. Mamy sierpień - jest to raczej nierealne.

Jak masz wizę B to ludzie zmieniają status na studencki i zapisują się na studia (chyba trzeba 12 kredytów robić w każdym semestrze aby ją utrzymać) i z tego próbują zmienić status na H1-B lub szukają pracodawcy co zasponsoruje na GC lub szukają męża lub żony z obywatelstwem.

Po zmianie statusu z B na studencki i niepowodzeniu zmiany na GC i powrocie do Polski to praktycznie przez bardzo długi czas nie wjedziesz do USA na jakimkolwiek statusie nieimigracyjnym. Widać będzie w systemie, że próbowałeś zostać tu na stałe i się nie udało i drugiej okazji Tobie nie dadzą

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Zibi79 said:

Innym sposobem moze tez byc B1 in lieu of H1B, nie ma losowania wazna na 12m, rozumiem ze pracodawca wyslal cie do stanow.

Ja raczej zrozumiałem, że OP pojechał na wizie B jako turysta i teraz chce zostać na dłużej przez znalezienie pracodawcy, który go zasponsoruje w ten sposób, że nie będzie musiał wyjechać z USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mcpear napisał:

Ja raczej zrozumiałem, że OP pojechał na wizie B jako turysta i teraz chce zostać na dłużej przez znalezienie pracodawcy, który go zasponsoruje w ten sposób, że nie będzie musiał wyjechać z USA

Me too. Nawet B1 jako "byzmiesmen".

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zrozumialem B1 wiec jak pracodawca go wyslal, a ode mnie z pracy to pelno ludzi jezdzilo na B1, to zmiana statusu z B1 na B1 in lieu h1b byla by tutaj chyba najprostsza. No chyba ze to byl wyjazd turystyczny B2. Niech OP sie wypowie w tej sprawie.

Edytowane przez Zibi79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...