Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz sobie post wyzej. O tym mowie. Konto nie problem jak chcesz latac do banku po kazde $5. Jak chcesz robic przelewy prze apke w tel a niedajbog masz drugi dom na utrzymaniu jak ja i musisz robic przelewy miedzynarodowe to jestes w d****e.

Edytowane przez Zibi79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Zibi79 said:

Zobacz sobie post wyzej. O tym mowie. Konto nie problem jak chcesz latac do banku po kazde $5. Jak chcesz robic przelewy a niedajbog masz drugi dom na utrzymaniu jak ja i musisz robic przelewy miedzynarodowe to jestes w d****e.

To BTW mozna obejsc. Korzystajac z serwisow typu Wire i innych takich. One robia ACH od strony US, a w Polsce normalny przelew przychodzi i to juz jest koszerne. Z jakiegos powodu banki w US strasznie zniechecaja klientow indywidualnych do robienia przelewow jakie znamy z EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś jakoś strasznie kiepsko trafić z tym bankiem. Rent nam schodził bez problemu z konta (firma obciazala przez ACH wlasnie), za samochod zapłaciłem pierwszym w życiu wypełnionym czekiem. Dealer musiał mi tłumaczyć co gdzie wpisuje i nie mógł uwierzyć, że pierwszy raz na oczy widzę czek. Jeżeli to nie tajemnica to który bank należy omijać szerokim łukiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, danielwro said:

odnosnie wspomnianego ID.. 

ma sens szybkie wyrabianie go w stanie, w ktorym nie zostaje "na zawsze" (wpadam tylko na aktywacje i wakacje)? 

Posiadanie jakiegokolwiek lokalnego ID ułatwia życie. Nawet przy kupowaniu piwa w sklepie, bo do paszportu potrafia wezwac kierownika zmiany (true story). Ale zeby wyrobic musisz miec zazwyczaj min. 2 "dowody" ze mieszkasz w danym stanie, np. rachunek za prad, umowe najmu / mortgage, gdzie jest adres i Twoje nazwisko. Jak wpadasz na chwile to pewnie nie bedziesz tego mial.

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Zibi79 napisał:

Nie kazdy jest chetny do biegania z 10k dolarow w kieszeni zeby zaplacic za samochod, mieszkanie czy zamowic online meble albo cokolwiek z Amazon czy Ebay I bank za kazdym razem robi deny na karcie.

Tak jak @Xarthisius pisze, nie trafiłeś z bankiem. Od kiedy w 2014 pojawiliśmy się w USA na wizach J, jedyna gotówka, którą wynosiliśmy z banku to były quarters do osiedlowej pralni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako potwierdzenie adresu zanioslem dokument wyslany razem z SSN, oraz zamowilem sobie karte do tel i to bylo moje drugie potwierdzenie adresu , mialem tez pierwszy czek ze soba na wszelki wypadek. Po SSN poszedlem na drugi dzien po wyladowaniu. Wszyscy opisujecie sytuacje z przed kilku lat. W stanach juz niedlugo nie bedzie mozna wsiasc do samolotu na liniach lokalnych bez ID lub paszportu. Wszystko sie zmienia. Kiedys mozna bylo I prawojazdy zrobic na B2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...