Skocz do zawartości

Czy ktoś w ostatnim czasie przewoził nowego iPhone'a z USA w bagażu podręcznym?


xyz252820

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam techniczne pytanie czy ktoś z was w ostatnim czasie przewoził może oryginalnie zapakowanego iPhone'a w pudełku z USA i miał z tym jakieś problemy na lotnisku? Chciałem kupić 1 sztukę, różnie to bywa z tym VAtem na lotnisku. Powrót będę miał do Lizbony gdzie przylecę z USA i finalna destynacja to Warszawa. Czy celnicy sprawdzają już takie loty "wewnętrzne po Europie" czy np wiedzą że wracając z Lizbony lecę z USA i mogę przewozić tego typu rzeczy? W sumie to i w Lizbonie powinno być to główne trzepanie bo przylecę z kraju poza UE więc tam powinno się wszystko roztrzygnąć?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi!

Edytowane przez xyz252820
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kzielu napisał:

Jak pisałem wiele wiele razy, celnicy w WAW zgarniali mnie na kontrolę wielokrotnie z wyjścia "nothing to declare" - nigdy bezpośrednio do Warszawy nie leciałem, zwykle przez CDG albo AMS. 

 

3 godziny temu, andyopole napisał:

Wszystko wiedzą. Kiedyś lecialem do Wrocławia z przesiadką we Frankfurcie i we WRO już na mnie czekali celnicy. Nawet wiedzieli którą walizkę otworzyć, miałem dwie plus podręczny. 


a przewoziliscie tego typu sprzęty i mieliscie jakieś problemy? Powiedzmy przy 1 pudełku z telefonem nieotwartym? Ciekawe czy mogli by robić problem w miejscu międzylądowania w innym kraju niż Polska czy właśnie u nas typowa łapanka? Jak by się ewentualnie wytłumaczyć ale wydaje mi się ze z 1 sztuka nie powinni być problemu a prezentu nie będę otwierał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, xyz252820 said:

(..) W sumie to i w Lizbonie powinno być to główne trzepanie bo przylecę z kraju poza UE więc tam powinno się wszystko roztrzygnąć?

Granicę celną przekraczasz po odebraniu bagażu rejestrowanego, czyli ... w Polsce. Nawet jak lecisz bezpośrednio do Warszawy i masz późniejsze połączenie do jednego z portów krajowych to celnik w porcie krajowym może Ciebie "przetrzepać".

Nie wiem jak to jest dokładnie w przepisach i jak to jest jak masz tylko podręczny. Ale takie jest moje doświadczenie. Na wyjściu w Warszawie czy innym porcie krajowym oni "magicznie" wiedzą, że w tym samolocie przylatuje bagaż z USA - co więcej wiedzą który to bagaż i czasami na gościa z tym konkretnym bagażem polują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, xyz252820 said:

 


a przewoziliscie tego typu sprzęty i mieliscie jakieś problemy? Powiedzmy przy 1 pudełku z telefonem nieotwartym? Ciekawe czy mogli by robić problem w miejscu międzylądowania w innym kraju niż Polska czy właśnie u nas typowa łapanka? Jak by się ewentualnie wytłumaczyć ale wydaje mi się ze z 1 sztuka nie powinni być problemu a prezentu nie będę otwierał. 

1 sztuka nie jest zwolniona z podatku VAT - szczególnie jak jest nowa, nieużywana w zafoliowanym pudełku. Chcesz uniknąć opłat podatku VAT: wyjmij z pudełka, aktywuj, zrób dwa zdjęcia, pudełka wyrzuć, a telefon schowaj do kieszeni

Ja chyba pisałem też kiedyś - byłem poproszony o otwarcie walizki podręcznej kiedyś w Monachium przez celnika po przylocie bodajże z Dubaju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mcpear napisał:

1 sztuka nie jest zwolniona z podatku VAT - szczególnie jak jest nowa, nieużywana w zafoliowanym pudełku. Chcesz uniknąć opłat podatku VAT: wyjmij z pudełka, aktywuj, zrób dwa zdjęcia, pudełka wyrzuć, a telefon schowaj do kieszeni

Ja chyba pisałem też kiedyś - byłem poproszony o otwarcie walizki podręcznej kiedyś w Monachium przez celnika po przylocie bodajże z Dubaju

Nie będę ukrywał że chciałem go kupić na przysłowiowy handel. Ciekawi mnie tylko jak to robią że jest tyle nieotwartych telefonów na OLX z USA, szczęście a może wysyłają to w standardowych paczkach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, xyz252820 said:

 


a przewoziliscie tego typu sprzęty i mieliscie jakieś problemy? Powiedzmy przy 1 pudełku z telefonem nieotwartym? Ciekawe czy mogli by robić problem w miejscu międzylądowania w innym kraju niż Polska czy właśnie u nas typowa łapanka? Jak by się ewentualnie wytłumaczyć ale wydaje mi się ze z 1 sztuka nie powinni być problemu a prezentu nie będę otwierał. 

Nie, bo nie zawracałem sobie głowy takimi bzdurami. Przyjeżdżałem do PL służbowo (i przy okazji odwiedzić rodzinę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, xyz252820 napisał:

Nie będę ukrywał że chciałem go kupić na przysłowiowy handel. Ciekawi mnie tylko jak to robią że jest tyle nieotwartych telefonów na OLX z USA, szczęście a może wysyłają to w standardowych paczkach? 

Przeżywasz jak mrówka okres. Juz po Twoim zachowaniu każdy celnik wywnioskuje że coś kombinujesz. Moim zdaniem nie nadajesz się na przemytnika. ;)

Jeszcze nie wyjechałeś a służby już wiedzą gdzie mieszkasz i co zamierzasz. Wcale nie trzeba być wielkim geniuszem by Cię zlokalizować i spersonalizowac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czasem na iphony 14 sie nie rzucaj bo ten z usa tylko pod e-sim jest, i w PL moze byc mało atrakcyjny. 

Miesiac temu wracalem MIA->MUC->WRO, w bagazu rejestrowanym mialem insta360 i 13 mini, fakt rozpakowane, bo uzywalem w USA, nikt o nic nie pytal. Co prawda wszystkie rejestrowane walizki mi "zginely" w MUC, i do WRO wrocilem goły wiec moze to troche pomogło :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...